Myslivecký lístek při lesnické ?kole

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Myslivecký lístek při lesnické ?kole

Příspěvek od johnyc77 »

Zdravim..Chtěl bych se Vás zeptat na vydání loveckého lístku po 3 ročníku SL?. Měl bych ho dostat ihned po ukončení studia a nebo až v září dalšího ?kolního roku?? ještě mi říkal kamarád, že vyšel nový zákon o tom, že nemusí být vydán lovecký lístek až po ukončení 3 ročníku, ale v průbehu roku, pokud mám myslivost jako povinný předmět??děkuji za odpovědi
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Nevím, jestli by nebylo lepší dojít si na nějaké studijní oddělení přímo na tvé ?kole....
Nicméně já si myslim totok: jestli?e máš předmět myslivost jako poviny predmet a splní? klasifikační podmínky ( nevím to jistě ale musíš mít známku bud 1,2,3 ne horší!) tak ti na základě tohoto vysvědčení příslušná část obecního úřadu vydá Lovecký lístek. Možná, že si to myslim uplně špatně, takže ti stejně doporučuju vydat se za výchovnou poradkyní nebo jak tomu u Vás nadáváte. Tento člověk je za to placen.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

klouda píše:Nevím, jestli by nebylo lepší dojít si na nějaké studijní oddělení přímo na tvé ?kole....
Nicméně já si myslim totok: jestli?e máš předmět myslivost jako poviny predmet a splní? klasifikační podmínky ( nevím to jistě ale musíš mít známku bud 1,2,3 ne horší!) tak ti na základě tohoto vysvědčení příslušná část obecního úřadu vydá Lovecký lístek. Možná, že si to myslim uplně špatně, takže ti stejně doporučuju vydat se za výchovnou poradkyní nebo jak tomu u Vás nadáváte. Tento člověk je za to placen.
Ne říkáte to úplně správně..Tak by to mělo být..jenže..Byl jsem se ptát u nás na ?iv. prostředí a zde mi bylo řečeno že mi vydaj lístek až v září tedy v novém ?kolním roce..Přitom kluci od nás ho měli hned v červenci..Proto sem se chtěl zeptat jestli je to uzákoněné nebo něco podobného...
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

Vyhlá?ka 244/2002 Sb. jasně uvádí :
HLAVA I

PODROBNOSTI VYDÁVÁNÍ A ODEBÍRÁNÍ LOVECKÝCH LÍSTKŮ

§ 19

(1) Lovecké lístky se vydávají:
a) pro české občany na dobu neurčitou, nebo na dobu určitou, a to 1 den, nebo 5 dní, nebo 30 dní, nebo 6 měsíců, nebo 1 rok,

b) pro ?áky a posluchače odborných ?kol, na kterých je myslivost povinným vyučovacím předmětem, se vydává na jeden ?kolní nebo akademický rok, nejdéle však do ukončení studia na takové ?kole,
c) pro cizince na dobu určitou, a to 1 den, nebo 5 dní, nebo 30 dní, nebo 6 měsíců, nebo 1 rok. Cizincem se pro účely této vyhlá?ky rozumí fyzická osoba, která nemá na území České republiky trvalý pobyt.

(2) Formuláře loveckých lístků jsou tiskopisy, jejich? vzor je uveden v příloze č. 9 této vyhlá?ky.

(3) Lovecký lístek se vydává na základě žádosti podané ?adatelem. Vzor žádosti o vydání loveckého lístku je uveden v příloze č. 10 této vyhlá?ky. K žádosti o vydání loveckého lístku se přikládají doklady osvědčující skutečnosti uvedené v § 47 odst. 3 zákona. Výpis z Rejstříku trestů nesmí být starší než 3 měsíce.

(4) Lovecký lístek podle odstavce 1 písm. b) lze vydat pouze tomu, kdo proká?e, že úspěšně ukončil výuku předmětu myslivost (střední odborná ?kola) nebo složil zkoušku z myslivosti (vysoká ?kola).

(5) Orgán státní správy myslivosti (§ 47 odst. 4, § 57 odst. 3 až 5 a § 60 zákona) vydání loveckého lístku odepře, neproká?e-li ?adatel splnění některé z podmínek pro jeho vydání stanovené v odstavci 3 nebo 4.

(6) O odebrání loveckého lístku rozhoduje orgán státní správy myslivosti (§ 47 odst. 4, § 57 odst. 3 až 5 a § 60 zákona). Odebraný lovecký lístek (§ 47 odst. 4 zákona) lze po uplynutí doby, na kterou byl odebrán, na žádost jeho držitele vrátit jen v případě, že doba jeho platnosti neskončila. V ostatních případech se vydává lovecký lístek nový.


Z toho jasně vyplývá, že lovecký lístek vydá orgán SSM v případě, že proká?e?, že jsi na střední ?kole ukončil výuku předmětu myslivost. Pokud tedy na úřad donese? např. vysvědčení, může? dostat lovecký lístek.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Ja jsem studoval Sls Trutnov a dostal jsem potvrzeni o absolvovani predmetu myslivost uz nekdy v kvetnu, to znamena mesic pred koncem roku, zbrojak jsme delali v dubnu, tj od 1.7 jsem uz chodil s flintou do lesa. Takze je na Vas jek si to na skole domluvite, u nas to na domluve bylo... :wink:
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

Marek píše:Ja jsem studoval Sls Trutnov a dostal jsem potvrzeni o absolvovani predmetu myslivost uz nekdy v kvetnu, to znamena mesic pred koncem roku, zbrojak jsme delali v dubnu, tj od 1.7 jsem uz chodil s flintou do lesa. Takze je na Vas jek si to na skole domluvite, u nas to na domluve bylo... :wink:
U nás na ?kole je to domluveno tak, že dostaneme lovecký lístek po ukončení 3 ročníku to znamená 30.června. jenže já se byl ptát u nás na ?iv. prostředí a tam mi bylo sděleno že mi ho vydají až na nový ?kolní rok to znamená v září. Proto by mě zajímalo jestli je to tak v zákoně..ale jak to tak čtu tak to není v zákoně a asi ani jinde...Kluci od nás s tim nikde neměli problém a měli ho vydaný hnedka v červenci. Proto jsem se na vás obrátil s prosbou o pomoc..Jinak Vám děkuji :oops: P.S- a jakto že si dostal potvrzení o dokončení myslivosti už v květnu??
Naposledy upravil(a) johnyc77 dne stř 29.10.2008, 17:15, celkem upraveno 1 x.
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Nejsem si jistej jestli ?kolní rok ofiálně nekončí až 30.8???????? :wink:
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

Příspěvek od Pepe »

Pr
Naposledy upravil(a) Pepe dne úte 21.4.2009, 21:22, celkem upraveno 1 x.
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

to johnyc77: předně bych tě rád na něco upozornil...to,že jsi o dva roky mladší, tě ještě neopravňuje mi vykat 8) tak to nedělej.

Jinak k problému: když není ze strany ?koly problém, tak si zajdi na to va?e životní prostředí a požaduj vydání hned jak přineses potvrzení. když budou mít řeči tak je nech vymluvit a ?ádej oficiální lejstro ve kterém bude prohlášení a odůvodnění v přesném znění ( i na základ? jakych paragrafů ) proc ti to nechtěj vydat a hlavně tam chtěj podpis nějakého toho ?a?ka tam. Na tohle máš nezpochybnitelné právo. Pravdu nemaj, jak vyplývá z citací zákona nikde se nepíše, že až na konci ?kolního roku. prostě přinese? potvrzení o splnění a je to. Nenech se odbýt a ?ádej vyjádření proč to nejde, jak jsem už psal hlavní je ten podpis úředníka pod tím, protože to je odradí a povolej.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

TO pepe - Díky zkusim to hned jak to pujde..

To Klouda - :D Pardon ale tak já nechci aby si někdo myslel že sem nějakej neurvalej a hnedka všem tykam..Prostě sem jen dobře vychovanej :oops: :D Tuhletu možnost zkusim..To zní docela dobře. jenže bohužel až v tom červnu dřív mi to nevydaj... I když nechápu proč jsme teda dělali zbroják teďk když dostanem lovečák až na konci roku :roll:
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Hehe, já mám v nějakým e-indexu potvrzení o vyšší odborné zkoušce na vysoké ?kole, a s ním asi na MeU nepůjdu.
Mě to zatím nepálí, protože je mi k ničemu :-), jinak bych je uháněl, že by mi to radši dali hned, páč bych je dva měsíce otravoval jen :lol: :lol: :lol: :lol:
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Hehe, já mám v nějakým e-indexu potvrzení o vyšší odborné zkoušce na vysoké ?kole, a s ním asi na MeU nepůjdu.
Mě to zatím nepálí, protože je mi k ničemu :-), jinak bych je uháněl, že by mi to radši dali hned, páč bych je dva měsíce otravoval jen :lol: :lol: :lol: :lol:
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

Taky jedna možnost :D :lol:
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Tak potvrzení o odbornmé způsobilosti na zbrojní průkaz ti platí rok, to je potom skoro i lepší si ho udělat dřív. Já jsem to lejstro měl doma taky dřív.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

TO Klouda- No já ten doklad o odborný způsobilosti na zbrojní průkaz mam doma...jenže když sem byl na tom úřadě tak po mě chtěli to vysvědčení..Ale nemusel bych jim to vysvědčení už dávat kdybych měl doklad na loveckej lístek...Jedině že bych mohl zkusit zajít za tim našim profesorem a domluvit se s nim jestli by mi ho nevydal. To by byla taky možnost nee?? :)
Odpovědět