Prodejci zbraní a střeliva

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Prodejci zbraní a střeliva

Příspěvek od ares »

Snad tady neni nikde už podobné téma, pokud ano, tak se předem omlouvám :wink:

Kdepak nakupujete zbraně a střelivo?V kamenném obchodě či přes internet? S jakými prodejci máte dobré zkušenosti?


Druhá otázka je už více méně konrétní- poraďte prodejce střeliva winchester v Praze
polda
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:53
Bydliště: Brněnsko

Příspěvek od polda »

tak zbraně ani střelivo ti přes net nikdo neprodá,může? si to pouze vyhlédnout a zabukovat,ale koupit to musíš stejně osobně.
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Příspěvek od ares »

tak bohužel já mám zkušenost jinou, střelivo jsem už objednával po netu, přišlo poštou.. taky jsem tomu nevěřil, proto jsem psal do jednoho e-shopu,bylo mi sděleno,že to lze.. následně jsem si objednal..jestli chceš, pošlu sz s mailem z e-shopu
qwert
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 17.10.2007, 11:38

Příspěvek od qwert »

v kozapu jde objednat střelivo přes internet , jen musíš poslat při objednávce i naskenovanou kopii zbrojáku ..jinak s kozapem spokojenost :-)
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Příspěvek od ares »

přesně tak, poslal jsem jim faxem kopii ZP a OP a pohoda...
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 623
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

Také CB Servis -střelnice Borek zasílají střelivo když jim po?lete kopii zbrojáku ale mají jen Magtech a Lapua.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Praxe je, ze se strelivo posila postou nebo prepravkou (teda ne vsichni a ja bych to neudelal). Pravda je totiz ta, ze ceska posta (pokud se to radikalne nezmenilo) a vetsina kuryrnich sluzeb ci prepravnich firem, nema licenci na prepravu streliva.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Příspěvek od ares »

Toma píše:... ale mají jen Magtech a Lapua.
já bych potřeboval právě winchester... snad se něco v Praze najde :roll:
vhool

Příspěvek od vhool »

to shiva: preprava streliva a jinych nebezpecnych veci spada pod umluvu ADR a ta stanovuje presne mnozstvi ktere lze prepravovat volne a bez zvlastnich licenci a v normalnim rezimu ....je to stejne jako treba se slehackou ve spreji,kdyz povezes paletu tak je to v pohode ale kdyz jich povezes deset palet tak uz musis mit nakladak na prepravu ADR a vyskoleneho ridice a dalsich tisic veci ktere musi ta preprava splnovat ...
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Příspěvek od ares »

mám dojem,že ta hranice je 100ks
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

to je sice pravda, ale staci se podivat do prepravniho radu posty. :-)
a zeptat se na policii. :-)
adr je jedna vec (jedna se o to co by kdyby pri nehode atd.) a druha vec je co se stane kdyz se strelivo, strelivina, trhavina apd. ztrati ci se dostane do nepravych rukou.
Neznam postovni prepravni rad, ale myslim ze jsi povinen uvest obsah pokud je na seznamu nebezpecnych latek, ze ti to posta veme.
Postou se nesmi ani posilat zbrane, ktere sami o sobe nezpusobi skodu a neni na ne zapotrebi ADR.
Nevim jak se resi to kdyz si objednas rekneme 500ks 9mm luger naboju, prodejce ti to posle za nejakych rekneme 2.500kc a ono to nedojde.
(zname nasi postu). ty to budes reklamovat u prodejce, prodejce u posty. samozrejme ze neuvede ze posilal naboje, protoze to je, myslim, v rozporu s postovnim radem. posta uhradi rekneme 2.500kc prodejci.
jenze co se stalo s nabojiž Kdyz je nekdo neopravneny pouzije a bude zadrzen a chytre se prizna, ze je ukradl na poste, nebo je koupil na cerno od nekoho, z koho se vyklube zamestnanec posty a ten se prizna ze je ukradl z nejake zasilky, tak si mylim, ze prodejce posilajici strelivo postou bude mit dost problem.
ale to je jen uvaha, ktera mi napadla, protoze kdyz vezu strelivo, tak bych mel mit (jako podnikatel) prepravni povoleni ci jak se to jmenuje od policie. preci jen tu chteji mit nejakou kontrolu o obehu zbrani a streliva.
:-)
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Já bych se jen rád zeptal těch, co mají zu?enosti s Kozapem, co všechno za střelivo se dá u nich v prodejně koupit? Na internetu mají pouze nabídku střeliva RWS.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Nemyslis ze by bylo lepsi tam rovnou zavolat???
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
catpad
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 25.1.2007, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od catpad »

pro Vojtu: Fy KOZAP v současné době pokud vím žádnou prodejnu nemá, zabývá se hlavně velkoobchodem a výrobou montáží. Jejich bývalá prodejna v Brně (nyní AVIKO) má ve svém sortimentu hlavně střelivo SaB, Norma, Remington, Winchester a RWS. S KOZAPEM spolupracují.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Asi máš pravdu, mněl jsem na mysli velkosklad v Uherském Hradi?ti. Kamarád totiž schání 308 win. Norma Vulkan-u nás jsou k nesehnání a já jsem si chtěl případně taky něco objednat-proto ten dotaz na další střelivo.

Na těchto stránkách: http://www.kozap.cz/ mají pouze nabídku SaB a RWS, jak píše Shiva, asi bude nejlepší si tam zavolat.

Jinak jsem koukal na stránky Avika a tam je doslova vybíleno-žádná nabídka sortimentu

To Catpad: díky za odpověď a info!
Odpovědět