Přímý přenos Estonsko

Máte nějaký TIP na pěkné stránky nebo literaturu o lovecké-myslivecké nebo střelecké problematice? Podělte se prosím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: přímý přenos

Příspěvek od Lotr »

Jo, včera navečer jich tam byla pěkná partička :)
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
egon
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pát 31.7.2009, 20:28

Re: přímý přenos

Příspěvek od egon »

Ta siga 2 uz nejde?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: přímý přenos

Příspěvek od Zdenek41 »

Mám za to,že jede.Tuhle jsem na jiných stránkách pásl....Zachvilku se jdu podívat na chrutí v přímám přenosu to je lepší :wink:
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: přímý přenos

Příspěvek od Georg.H »

mě siga nejede ani jedna jen poloci
http://www.strzalowo.eu/
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: přímý přenos

Příspěvek od Lesomil »

Mně to funguje. Alespoň myslím....., mám tam obraz a hodiny běží.... Intenzita osvětlení kolísá... Zatím jsem tam ale na rozdíl od poláků nic neviděl. (koukám ode dneška :oops: :oops: :oops: :oops: Nevím která z těch dvou to je, ale pokusím se vložit odkaz.....
http://pontu.eenet.ee/player/siga.html
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: přímý přenos

Příspěvek od Georg.H »

jaj tak to je jiný odkaz na sigu
asi to změnili...
díkes
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: přímý přenos

Příspěvek od Zdenek41 »

Když už jsme u toho jsem IT antitalent.Jak to maj udělaný,že vysílají rovnou do PC přes odkaz.To platí nějakou službu a co vlastně používají za kameru a jak jsou připojeni.Pokud je to někomu k smíchu at se nesměje a vysvětlí mi to.Mě to zajímá.Určitě bych to vypatral na netu,ale pro někoho to bude sranda :wink:
Jinak ty adresy jsou každý rok jiné.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: přímý přenos

Příspěvek od Lesomil »

Georgu, ten odkaz jsem našel na předchozích stránkách tohoto vlákna... Jak vidno funguje. Zrovna se tam nacpává deset čuníků.... :D
Zdenku, ani já nevím jak to funguje... Prostě když jsem zpětně našel ten odkaz, uložil jsem to na lištu záložek a odtud jsem to pak zkopíroval do příspěvku... Vysvětlit to musí nějaké IT
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: přímý přenos

Příspěvek od Zdenek41 »

Jo ted jsem se vrátil,mlha že i ptáci chodili pěšky. :lol: Ale knoura jsem potkal asi 20m od auta i s dvema bachnama,to byl rajt a řev,že sem si mohl nést i tremky v ruce. :P
Jinak je jich tam ted 10 v Estonii.V Polsku taky 10.Ale chcípáčci.
Naposledy upravil(a) Zdenek41 dne čtv 12.12.2013, 12:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rip-curl
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 13.11.2009, 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: přímý přenos

Příspěvek od rip-curl »

Funguje, super. :) Tohle krmeliště je super. Sleduji každý rok.
Myslivost lovectví videa a mnoho dalšího najdete na tomto mysliveckém portálu. Zapojte se taky...
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: přímý přenos

Příspěvek od Georg.H »

siga mrtvá
ale u poloku plno :lol:
Obrázek

ten strakáč je pěkný... :P

Obrázek
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: přímý přenos

Příspěvek od michal25 »

Georg.H

Zdravim,taky se kocham :lol:
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: přímý přenos

Příspěvek od Petr1970 »

Zdenek: zkusím vysvětlit..
1) pořídí si internetovou linku k té kameře (nebo dvr, viz dále)...
2) kamera, nebo DVR (viz dále) je řipojené do internetu, v nastavení té kamery (nebo dvr) je funkce a nastavování "sdílení" - můžeš na té kameře nastavit jména, hesla, kvalitu obrazu co má ukazovat, jestli se má točit když to umí, různé nastavení.. prostě takovej jednoúčelovej sw na ovládání té kamery..

vystavování videa se říká "streamování" - anglicky stream, tok...

add DVR - jsou kamery, co jsou IP (přímo připojitelné do internetu), nebo jsou starší, analogové typy (analog má výhodu, obvykle levnější a lepší kvalita za stejné peníze.., ale musí mít dále dvr pro další zpracování...

DVR - pro analogové, nebo i IP kamery krabička s diskama třeba, plnící funkci "kamerového serveru" - připojí se k tomu kamery, nastavuje se tam jk dlouho se může nahrávat z kamer na DVR atd..

normální stream je jen stream, bez ukládání.. kamey maj samozřejmě spoustu funkcí typu poslat fotky při pohybu, ukládat fotky někam..

celé tohle má nevýhodu (vystavení kamery přímo na internet) že když je to levnější kamera (méně výkonná) a hodně lidí, kamera to nezvládne (nebo na ní nastaví počet omezených připojení a kvalitu, proto třeba máte spíš fotky po sobě než plynulé video)

pro tyhle účely (ale to už je vyšší liga) zřizují tzv "streamovací servery" a služby - kamera je připojena na nějaký server co to umí, ukládá tam video (takže kamera má jen jeden odběr a nevytuhne) a server je postaven tak že umí "vysílat na všechny strany"

je to laicky zjednodušené, ale kdyby něco, tak se ptej:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: přímý přenos

Příspěvek od Zdenek41 »

Díky už jsem si to přečetl asi 6 krát.Napsal jsi to dost polopatě tak tomu alespon trochu roumím.Za což ti děkuji.Ještě by mě zajímala ta pořizovací hodnota,nemusí bý přesně.A kolik asi maj zisku nevěřím,že někdo něco a o tomhle vystavuje na net bez profitu.Takovej vůl bych byl asi jenom já.V každém případě jsem zas o něco chytřejší a takové rady a vysvětlení si já cením :wink:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: přímý přenos

Příspěvek od Petr1970 »

no až sem se zhrozil, psal jsem po pár pivech, takže se omlouvám, přijde mi to zpatlaný.. co se týče čísel

1) potřebuješ internet - nějakej, klidně i domácí za 400,- a domluvit se s poskytovatelem aby ti buď dal veřejnou adresu nebo nasměroval nějakou na tu kameru - to jsou pak ty odkazy typu "http://56.34.23.24/index.html" - tam už bude tvoje kamera "dostupná z internetu"

problém je kapacitní - domácí linky jsou obvykle pomalé a sdílené mezi víc lidí - ty to třeba nevíš, ale máš v papírech 4Mbit/1Mbit - to je rychlot v jednotkách za vteřinu, někde tam ale bude ještě agregace typu 1:4 (takže ve špičce se o to dělíš se 3 lidman) takže reálná rychlostu bude 1/0,25 - druhý problém je, že první číslo je download (data k tobě), druhé upload (data od tebe)
pro domácí stahování a fungování tě zajímá to první číslo (čím větší tím rychlejš to jde k tobě), pro kamery bohužel to druhé - z kamery tečou data k lidem, takže od tebe

A TO je ten problém- nedostatečná kapacita linky od tebe .. u videa se nechá a dělá se to, omezit kvalita a počet fotek za vteřinu - normální video norma je 25, klidně se dává jen 10, menší kvalita.. pro slušnou kvalitu online streamu z HD kamery 1900x1080 bodů se bere 0,5 Mbit/sec, spíš 1Mbit/sec - takže kdybys měl HD kameru, píchlou na domácílinku 4/1 tak ti jí 1-2 diváci naplní tak že se to dalším a všem bude sekat..

je to celé o počtu lidí co na to chceš (kolika lidem řekneš odkaz).. běžně se to dělá tak že se na kamerách nastavuje omezení na horší kvalitu, méně fotek, maximální počet připojení najednou (aby to nezahltilo ty linky)

jinak samozřejmě když budeš někde na UPC nebo Netboxu který ti dávaj 100Mbit/50Mbit za 500, je to o něčem jiným, ale obvykle to bude na sídlišti a ne v lese:-)

co se týče kamer: kamery jsou od 100,- noname čínská na notebook až po 100 000 za super outdoor pohyblivou kameru s kvalitní optikou (čtení spz na 200 metrů a tak..)

myslím že za 3-7 000 je slušná venkovní kamera (krytí, odolnost na vlhko, mráz)... jinak samozřejmě za 20 to bude lepší:-) jako u optiky:-)
http://www.czc.cz/ip-kamery/produkty

osobně bych to hnal přes nějaký to DVR (aby to tam ukládalo) a ty lidi nechodili přímo na tu kameru, ale na tu DVR (s těma číslama platí co nahoře..), je tam víc možností s tím sdílením

samozřejmě když někdo koupí kamerku za 1000,- a pustí jí na domácím internetu tak to taky "bude fungovat", otázka jak, pro kolik lidí a jak dlouho:-)

když to chceš někde v noci tak světla, případně nějaká elektroinstalace, UPS-baterka ...
suma sumárum, já dělat takovouhle venikovní kameru někde v civilizaci (u baráku) tak 5-10 000 v pohodě.. pak už jen o tom internetu a počtu lidí...
jinak co máme firemní instalace na stavbě tak tam třeba 3 kamery propojené do jednoho serveru a přístupné po internetu (bezdrátové propojení atd..) 35 000 třeba... venkovní kamery a tak...

v lese - to záleží na připojení:-) ale taky se to dělá ... ve spouště míst jsou věže operátorů nebo firem co poskytují internet (retranslační body do měst atd..) takže když se s nima někdo domluví, tak to má za peníze nebo zdarma (souhlas s užíváním pozemku atd...) oni tam mají elektriku, takže to pak taky není problém

co se týče výdělku - buď je to charita, nebo reklama-zviditelnění, nebo tam jsou nějaký sponzoři, nebo třeba reklamy na stránkách .. spousta ski-areálů tyhle kamery má aby lidem ukázali jak to vypadá jako "propagačku" ...
http://www.webcams.cz/webkamera/391-luk ... hlavou.htm
kvalitu posudte sami:-)
http://www.gizela.cz/aktualne.htm

stačí takto?
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět