Pozorování zvěře-okolí Plzně

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Pavouk
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04.10.2008, 20:43

Pozorování zvěře-okolí Plzně

Příspěvek od Pavouk »

Dobrý den, nemáte někdo nějaký tip na místo co nejblíže Plzni, kde by bylo možno pozorovat srnčí popřípadě jinou zajímavou zvěř? Nejsem myslivec, takže mi jde čistě jen o pozorování a Možná i fotografování zvěře ve volné přírodě. Mám i vábničku na srnce, ale ta mi, počítám, v tomto ročním období k ničemu nebude...


Díky za nápady.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Pozorování zvěře-okolí Plzně

Příspěvek od Hirc »

Pavouk píše:Dobrý den, nemáte někdo nějaký tip na místo co nejblíže Plzni, kde by bylo možno pozorovat srnčí popřípadě jinou zajímavou zvěř? Nejsem myslivec, takže mi jde čistě jen o pozorování a Možná i fotografování zvěře ve volné přírodě. Mám i vábničku na srnce, ale ta mi, počítám, v tomto ročním období k ničemu nebude...


Díky za nápady.
zkus jakékoliv pole kde je "zelené" - řepka, ozimy... Jestli chceš fotit, tak leda někdy ráno. Večer chodí zvěř až pozdě za šera.
Pavouk
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04.10.2008, 20:43

Příspěvek od Pavouk »

Fotit asi až někdy dýl. Zatím mi bude stačit, když něco vůbec přijde a budu si to moct prohlídnout dalekohledem. Chtěl bych vidět nějakýho srnce s pěknýma parů?kama nebo třeba prase. Těch je prý hodně:-) Alespoň v médiích dělají, jako by nás měla černá zvěř brzy vytlačit:-) Snad něco uvidím. Myslíte, že stačí, když tam budu ve čtyři ráno?
Greening
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04.9.2007, 20:30
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greening »

ve čtyři ráno je tma jak v ranci .........ja si myslim ze idealni je tak na půl 6
CZ 550 7x64 +meopta 3-12x56 RD
Uherský Brod 12-12/70
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Parů?ků teď moc neuvidí?.
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Pavouk
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04.10.2008, 20:43

Příspěvek od Pavouk »

Dobrý den. Tak na "čekanou" jsem se ještě nestihl vypravit kvůli zkouškovému, ale i tak jsem zažil opravdu zajímavou "pozorovací příhodu".

když jsem kousek od baráku v deset hodin večer venčil svého psa, tak jsem na mostě přes řeku překvapil lišku!!! No, Možná to byl lišák, protože byl/a opravdu velká. Bylo to poprvé, co jsem viděl lišku jinde než v ZOO (a ani tam nebyly tak velké) a budu na to určitě dlouho vzpomínat!!! Dobrmánek jí chtěl chytit, ale to se mu naštěstí nepodařilo. Nevím, co bych dělal(ani co by dělal on s tou liškou), kdyby ji dohonil.

Asi Vám přijde divné, že jsem z toho zážitku tak "vedle", ale musíte si uvědomit, že jednak ještě nejsem myslivec a co víc, bydlím v Plzni!!!

Měl jsem za to, že liška je nesmírně opatrné zvíře, které se městu zdaleka vyhne a pak je to to první, co zblízka uvidím! Neuvěřitelné!!!

Zajímalo by mě, jestli je jich tu víc...ale to už sem vážně nepatří...
Pavouk
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04.10.2008, 20:43

Příspěvek od Pavouk »

Dobrý den. Tak na "čekanou" jsem se ještě nestihl vypravit kvůli zkouškovému, ale i tak jsem zažil opravdu zajímavou "pozorovací příhodu".

když jsem kousek od baráku v deset hodin večer venčil svého psa, tak jsem na mostě přes řeku překvapil lišku!!! No, Možná to byl lišák, protože byl/a opravdu velká. Bylo to poprvé, co jsem viděl lišku jinde než v ZOO (a ani tam nebyly tak velké) a budu na to určitě dlouho vzpomínat!!! Dobrmánek jí chtěl chytit, ale to se mu naštěstí nepodařilo. Nevím, co bych dělal(ani co by dělal on s tou liškou), kdyby ji dohonil.

Asi Vám přijde divné, že jsem z toho zážitku tak "vedle", ale musíte si uvědomit, že jednak ještě nejsem myslivec a co víc, bydlím v Plzni!!!

Měl jsem za to, že liška je nesmírně opatrné zvíře, které se městu zdaleka vyhne a pak je to to první, co zblízka uvidím! Neuvěřitelné!!!

Zajímalo by mě, jestli je jich tu víc...ale to už sem vážně nepatří...
Odpovědět