kulovnice Mannlicher Schonauer 1908 1930 1950

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: kulovnice Mannlicher Schonauer 1908 1930 1950

Příspěvek od Tim »

Vůbec si neuvědomuji, že bych se někdy při přebíjení praštil do palce?! Ale možná máš vetší ruku... Puškohled se šínou by byl určitě fajn, ale ten výběr nic moc. A hlavně každá ta montáž je pro jiný průměr objektivu. Za mne tedy kroužky...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
sailormoon81
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: stř 01.2.2012, 9:00

Re: kulovnice Mannlicher Schonauer 1908 1930 1950

Příspěvek od sailormoon81 »

dík za rady, budem sledovať inzeráty, možno sa časom nejaká flintička podarí.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: kulovnice Mannlicher Schonauer 1908 1930 1950

Příspěvek od Tim »

Budu držet palce, starý M Sch. je krásná flinta s duší, jestli koupíš, určitě se pochlub! Mimochodem, známý má tuto zbraň v ráži 8mm MSch. a to je nádherná klasika. Jak zbraň tak ráže...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: kulovnice Mannlicher Schonauer 1908 1930 1950

Příspěvek od Petr1970 »

no inzerátů je "dost"...
http://bazar.hunting-shop.cz/vypis.php? ... er&x=0&y=0

otázka v jakým jsou stavu a jakou máš fin-představu..

já jsem koupil tuto "realizaci", optika 4x malá, ale neplánuji s tím střílet v dohledné době dále než 100m.. takže v pohodě..

pojistka jde "tužší" v jedné poloze, ale to podle mě trochu vlastnost, zatím do toho nechci nijak zasahovat
http://postimg.org/image/aupqerf2r/
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
sailormoon81
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: stř 01.2.2012, 9:00

Re: kulovnice Mannlicher Schonauer 1908 1930 1950

Příspěvek od sailormoon81 »

Akurát dneska som zistil aký som somár. Sledoval som pár týždňov nejaké pekné flinty na egun, a kontaktoval som predajcov s otázkami a vobec nikto mi neodpovedal. AJ som na jednu prihodil. Bolo mi to divne, že nikto neodpovedá. Až dneska som zistil, že som mal k uživateskému menu priradený starý email, ktorý skoro vobec nekontrolujem a na ňom všetky odpovede. nevadí počkám, teraz sa totiž stavia dom, takže musím trochu šetriť a je v pláne aj krátka guľová zbraň tak sa uvidí.No a ku jazvečíkovi pribudli dalšie 4 malé štekajúce, zubaté potvorky, naštastie 2 sú už z domu ale jeden malý ostane no a žerú jak kyselina. :lol:
Cenove to aspon na egun vypadá od 800-1200 bez optiky ale aj s optikou. Neviem ale čo sa k cene okrem prepravného ešte príráta. Pozeral som aj aký je postup pri dovoze, osobne to nemá vyznam a u nás na policii boli z toho mimo. A v akom je to stave lebo všade píšu lauf blank ale aké presné to bude? Mala by to byť nejaká ľahučká, krátka celopažba na pirš, keď zoberiem vonka psy a pojdem na dlhšie aby som sa ešte vládal vrátiť po svlastných. Kaliber až tak velmi nezáleží ale najskor tá 6,5 al. 7x57 možno 308w.308 už doma mám 7x64 tiež a silnejšiu nepotrebujem. Má ju u nás v združení jeden kolega 6,5x54 na tom zeiss jena 4x32T. Vypadá ako nová aj puška aj optika, ani sám nevie aký je to model ale pravdepodobne 1950 alebo tak niečo, už som sa aj jednal že ak sa jej chce zbaviť nech myslí na mňa ale ako povedal:,, tu flintičku z ruky nepustí," Musím si ju niekedy ešte prezrieť hlavne tu násuvnú montáž a skúsiť chod záveru. V pleci som ju mal a bola to paráda. ľahučká oproti mojejj cz550 luxke z 3x12x56 zeissom a poriadnou oveľovou montážou je to sakra rozdiel.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: kulovnice Mannlicher Schonauer 1908 1930 1950

Příspěvek od BwanaHunter »

sailor> tak pokud chceš Mannlicher jako Mannlicher, držel bych se klasiky, a to je 6,5x54 nebo 8x56 (tu mám já). Ty novější modely, 1950, GK, M-72 to už není ono. Klapkové montáže, dobře udělané, se nemusíš bát, mám jí i na 416 Rigby. A je pravda, že jde udělat i švenk. Při koupi pozor na stav vývrtu, řada jich je na tom špatně a nemusí to být na první pohled ani ránu patrné. A sehnat nový originál lauf je komplikovaná a nelevná záležitost a nechat to přelaufovat a překomorovat, tím se aspoň pro mě zcela ztrácí kouzlo toho, mít Mannlicher Schönauer.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: kulovnice Mannlicher Schonauer 1908 1930 1950

Příspěvek od Petr1970 »

no co sem sháněl já tak sehnat originál ráži v pěkném stavu? jsou jiné peníze...
90 procent toho je předělané na 6,5x55se.. obvykle jiná hlaveň, sice o "patronu" mín a musí se to brousit-upravovat..

pro mě naprosto skvělé, sice to není "echt originál", ale za ty peníze 20-50k....(co sem se tak díval).... myslím že naprosto v pohodě, není to teda sběratelsko-muzejní kousek, ale ten by nestál takový peníze..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: kulovnice Mannlicher Schonauer 1908 1930 1950

Příspěvek od Tim »

To máš pravdu, protože M Sch. v perfektním původním stavu obvykle začíná na 4000 euro, s původní dobovou optikou je ještě dražší.
Co se týká ráže, šel bych do té 8x56 MSch. co má BwanaHunter. Dá se do toho stále dobře sehnat střelivo (i když né lacino, dá se ale přebíjet) a co vím, žak na lov veškeré naší zvěře je to dobře použitelné.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: kulovnice Mannlicher Schonauer 1908 1930 1950

Příspěvek od BwanaHunter »

Petr> no pak je ovsem otazka, proc mit "Mannlicher", kdyz to neni Mannlicher. Kdyz budu chtit 6,5x55, tak mam plno jinych variant... No, nevim, je to muj nazor, mozna pomyleny, ale kazdou takovouhle predelavku pokladam za zprzneni a zniceni te zbrane a pro me ztraci zajimavost. Jinak original hlaven s original vyvrtem se da tusim z Ferlachu z obnovene vyroby poridit za nejakych kolem 500 Eur, takze kdyz koupim Mannlicher se spatnou hlavni za nejakych 30 a necham vymenit hlaven, jsem nekde kolem tech 50 a je to porad original Mannlicher.

Tim> 8x56 je skvela patrona, ale ta 6,5 taky neni marna :-)
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: kulovnice Mannlicher Schonauer 1908 1930 1950

Příspěvek od Petr1970 »

no je jotázka, jestli za podobný peníze bude něco tak
1) pěknýho vizuelně - krátká celopažba s "duší" (elegantníé tvary)
2) něco tak technicky vyladěnýho (vůle, teda spíš nevůle), chodící závěr, zásobník atd...

osobně si myslím že moc nebude:-), alespon dejme tomu do 50? za čistou flintu jsem toho moc nenašel co by mě oslovilo -malá lehká flinta "na parádu", zároveň ale funkční a spolehlivá

jinak - samozřejmě kdybych byl do toho fanda, tak taky budu řešit "originál", jedno jestli zbraně nebo auta.. originál blatník z roku 1903 je vždy lepší než napodobenina vyrobená v 90 letech:-)

ale nejsem úplně fanatik do takovýchdle věcí (sčíslované raritní zbraně,párovky) - ano, líbí se mito, ale abych za to dával cenu nového auta vyšší třídy případně menšího domku - to fakt ne, i kdybych je měl

jinak 6,5x55 proti 6,5x54Msch nebo co to bylo považuju za co největší přiblížení originálu co to jde:-), navíc se super vlastnostmi náboje 6,5x55 - střeleckými i dostupnostními pro amatéra co nepřebíjí

a v papírech je furt Msch 1903 a zvenku nikdo nepozná co tam je za ráži:-)

ale chápu co chceš říct, jen prostě nejsem tak pro to zapálenej:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: kulovnice Mannlicher Schonauer 1908 1930 1950

Příspěvek od Petr1970 »

jinak co jsem se díval na drahé nové zbraně - takové ty blaser-strasser zubařky tak se mi stejně nic nelíbilo, i dkybych za to chtěl dát v základu 150k-200 (bez dřeva a zlata), všechno takový "moc moderní"..

a v moderním "mauser závěru" sem toho fakt moc neviděl, co by se přibližovalo tý 1903-08 (možná proto že všichni blázní a vyrábí spíš automaty a přímotahy (což se mi fakt nelíbi)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: kulovnice Mannlicher Schonauer 1908 1930 1950

Příspěvek od crif »

Já jsem dal na radu Bwany a pořídil 8x56. Náboje z Vídně a nemám problém. Něco už jsem držel, ale mít v ruce takový skvost s velkým podílem ruční práce je úžasné. Rozhodně bych se vyvaroval překopání na "standartní" 6,5x55 či 8x57. Pak ta zbraň ztratí to, co do ní bylo vloženo. Zkrátka radost se na to dívat............
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: kulovnice Mannlicher Schonauer 1908 1930 1950

Příspěvek od BwanaHunter »

Petr> no Strasser to je vůbec hrůza... Ale neříkej, že se nedá koupit elegantní flinta. Pokud jde o něco lehkého na šoulačky, tak taková pěkná jednuška je elegantní a prima věc. A když opakovačka, i tak je na výběr. Docela hezký celopažby dělá Sako, i v té 6,5x55 :D a mezi produkcí malých rakouských výrobců se taky dá vybrat.
Jo taky chápu, co chceš říct, a nemá cenu dál zaplácávat vlákno, já jen se těžko zbavím názoru, že když Mannlicher, tak originál, a jak píšeš, že zvenku nikdo nepozná, co v tom je, mi prostě připadá skoro, jak "pravý" Breitlingy z tržnice za 100 eur. Taky to zvenku nikdo nepozná. A taky bych si je nekoupil.... :lol: :lol: Jo, uznávám, že to není přesný a ber to s nadsázkou, na tý flintě toho autentickýho leccos zbyde, ale pro mě je prostě už zmrzačená. Howgh.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: kulovnice Mannlicher Schonauer 1908 1930 1950

Příspěvek od crif »

Tvoje poslední věta to vystihuje velmi přesně!!!!!
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: kulovnice Mannlicher Schonauer 1908 1930 1950

Příspěvek od BwanaHunter »

crif> děkuji, jsem rád, že dělá radost. Náboje díky Bohu dnes už zas nejsou problém, Tim psal, že nejsou nejlevnější, no pokud se nemýlím, tak stojí něco kolem 4 Eur patrona, tak pokud někdo řeší v tomhle případě cenu náboje, ať si nepořizuje Mannlicher, nejlépe ať na zvěř nestřílí vůbec. Těch ran, co za rok vystřelí na zvěř, bude mezi ostatními náklady na myslivost zanedbatelná položka, a na terčovou střelbu takováhle flinta obvykle není...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět