Blaser-kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Rogam »

Mě jen fascinuje , že systém "předpotopních ichtyosaurů" nadále používají přední světoví výrobci těch nejkvalitnějších a na zakázku vyráběných zbraní, že na to ještě nepřišli, co je pro jejich zákazníky nejlepší. Jak listuju, tak listuju jejich katalogem, tak to ve své nabídce nějak moc nenabízejí.

P.S. Tím Blazer nepomlouvám, nemám a s tímto systémem ho zřejmě mít ani nebudu, zejména do Afriky, nevěřím tomu do krizových situací. Můj problém. I když chápu, že si to lidé do Afriky taky berou, když vědí, že jim za zadkem stojí x jistících lovců.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od BwanaHunter »

Milda> Ten DEVA test je působivý, to jistě. Nicméně pokud jde o krásu a ošklivost, nepsal jsi tu sám před nějakou dobou, že vkus je mimo diskuzi? Tedy osobně ZG respektuji po stránce technické, ale za krásnou zbraň jsem jí nikdy nepovažoval, ale mě se designem nelíbí ani R-8 a kdoví jak ani R-93. Osobně si myslím, že opravdu krásná může být jedině zbraň s lůžkovým závěrem, nicméně pokud bych měl říct, která opakovačka je hezká flinta, a ne nějaký custom jako tohle

http://huntforever.org/2014/03/31/the-i ... nn-fanzoj/

ale moderní a sériově výráběná, byla by to asi pěkně udělaná S202. M03 už není ono, ale pro mě má kouzlo třeba i M98, ačkoliv je poměrně neforemná. Ale tím teď vůbec nechci vyvolávat diskuzi, kdo má pravdu, jen chci říct, že vkus je individuální a někdo holky někdo vdolky. Respektuju, že někomu se může líbít R8 Professional Succes, ačkoliv mě se nelíbí vůbec. Ponechávám stranou užitnou hodnotu, tu ta pažba jistě má. Ale je oškliváááá.
Blaser a Afriku jsme tu už probírali a není moc překvapivé, že jsme se neshodli, vidím to podobně jako Rogam.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Tim »

Myslivec Milda píše: Blaser R-8 je v současné době nejmodernější a nejlepší seriově vyráběná lovecká kulovnice na světě. Jako Mercedes S Class. Je naprosto spolehlivá a bezpečná.
Ano, Mercedes S Class je podle mne, stejně jako Blaser, jen navoněná luxusní plečka - hezky to vypadá, ale spolehnout se na to nedá. A nemusíš mercedes vlastnit - stačí si jako já projet pár tisíc kilometrů měsíčně po německých dálnicích a hned uvidíš, která značka aut tam nejčastěji stojí u krajnice :lol:
Myslivec Milda píše: Můj názor je pragmatický, bez emocí a konstatuju jenom fakta která znám a vidím. Zastaralé kulovnice ZG-47 jsou ve srovnání s Blaserem R-8 jako parní lokomotiva proti pendolínu.
Naprosto stejné přirovnání. Někdo má holt raději starou věc, na kterou je spolehnutí, než novou a bát se, kdy to klekne. A mne osobně se více líbí ta stará romantická lokomotiva než ten nový kýbl plný drátů....
Myslivec Milda píše:Můj Blaser R-8 se má věru čím pochlubit. Jak jinak, vždyť je to vysoce kvalitní, moderní, lehká, přesná, spolehlivá, obratná a pohotová kulovnice pro lidi kteří chtějí jen to nejlepší, že. Už za týden bude tento Blaser R-8 , letošní rok v ráži 8x68 S lovit na kalahari dvě lvice + další místní zvěř. Blaser R-8 je jako Tyoyta, taky ho nic nezastaví. Pevně doufám, že jsi s odpovědí spokojený, a až si někdy našetříš tak si taky koupíš R-8 Blaser. :D
A být já autorem výše citované části příspěvku, tak skočím pod vlak. Jsem možná rád za to, že nemám sice lepší kulovnici, ale zato lepší vychování a sebeovládání. Co z toho je cennější nechť posoudí každý sám...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od lovec »

Tim píše:
Myslivec Milda píše: Blaser R-8 je v současné době nejmodernější a nejlepší seriově vyráběná lovecká kulovnice na světě. Jako Mercedes S Class. Je naprosto spolehlivá a bezpečná.
Ano, Mercedes S Class je podle mne, stejně jako Blaser, jen navoněná luxusní plečka - hezky to vypadá, ale spolehnout se na to nedá. A nemusíš mercedes vlastnit - stačí si jako já projet pár tisíc kilometrů měsíčně po německých dálnicích a hned uvidíš, která značka aut tam nejčastěji stojí u krajnice :lol: ...
Mal by si si zalozit vlakno "Vtipne veci od Tima"..... :lol: :arrow: :idea:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Leon »

lovec píše:
Tim píše:
Myslivec Milda píše: Blaser R-8 je v současné době nejmodernější a nejlepší seriově vyráběná lovecká kulovnice na světě. Jako Mercedes S Class. Je naprosto spolehlivá a bezpečná.
Ano, Mercedes S Class je podle mne, stejně jako Blaser, jen navoněná luxusní plečka - hezky to vypadá, ale spolehnout se na to nedá. A nemusíš mercedes vlastnit - stačí si jako já projet pár tisíc kilometrů měsíčně po německých dálnicích a hned uvidíš, která značka aut tam nejčastěji stojí u krajnice :lol: ...
Mal by si si zalozit vlakno "Vtipne veci od Tima"..... :lol: :arrow: :idea:
Jen blbni a budeš mít stejný problém jako všichni majitelé R93 a R8 :lol: :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Tim »

lovec - No, mne osobně nepřijde moc vtipné dát průměrný roční plat českého zaměstnance za zbraň, která je sic z prvotřídních materiálů, ale stačí sebemenší nečistota nebo nepřesnost v mechanismu a můžu ji používat jako kyj. Stejně tak mi nepřijde vtipné koupit si auto v hodnotě rodinného domu, které je sice pohodlné a nabité elektronickými asistenty natolik, že ho může řídit každý poloblb který sotva umí chodit, ale je zároveň tolik protkané elektronikou, čidly a senzory a nastavené tak, že sebemenší nesouhra tohoto složitého systému způsobí kolaps, přepne do nouzového režimu a automobilu pomůže jedině napíchnutí na diagnostiku (na to prosím zrovna u mercedesu a jemu podobným stačí i prasklá žárovka :!: ). To mi nepřijde jako ideální volba :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ale to je jen můj názor, já prostě ty rádoby skvělé vymoženosti nemám rád, párkrát mne už vyškolily :wink:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od lovec »

Cokolvek narychlo okomentovat a potom sa rychlo skryt za carovnu formulku "....to je moj nazor", to je take trosku svojske, ale budiz. Vek a pribudajuce skusenosti to zvyknu zmenit....

Tazko si bude zamestnanec s priemernym prijmom kupovat kver v hodnote svojho rocneho platu a takisto nepreda svoj ci rodicovsky barak, aby si vozil zadok v S-Klasse. Plynie z toho asi len tolko, ze kazdy tovar ma svoju cielovu skupinu zakaznikov. Ak tomu nechces rozumiet a staci ti nejaky ten posmesny komentar na adresu vyrobkov, za ktorymi je obrovske mnozstvo prace, vyvoja a investicii - nech sa paci. Potom ale necakaj zhovievave reakcie. :wink:
Inak s tou ziarovkou si si vybral na svoju skodu dost nestastny priklad:
express.de píše:Da auch im Innenraum sämtliche Beleuchtungsfunktionen auf Dioden umgestellt werden, spricht Mercedes bei der neuen S-Klasse vom ersten Auto ohne eine einzige Glühbirne.
Citat hovori v skratke o tom, ze aktualna S-Klasse je prvym MB bez jedinej ziarovky.... (link mas TU )

A s tym Blaserom je to tiez malinko inak ako si predstavujes. Osobne - to znamena osobne, nie pocul som od kamarata, chlapi v robote hovorili a pod. - som bol pri tom, ako fungoval R8 do ktoreho napadal bordel pri prechode hustym porastom. Bez problemov zamkol, vystrelil, zopakoval, vystrelil a ked prasata lezali, za par okamihov na mieste rozobral - staci povolit dva srouby - a vycistil (pri klasickej koncepcii s puzdrom zaveru by to take jednoduche a ani rychle zdaleka nebolo). Takisto som osobne stal vedla damy, ktora nie vlastnou vinou mala v R93 magnumovy zavornik a hlaven 7x64. Zbran spolahlivo zamykala aj strielala, dvakrat bol problem s vyhodenim nabojnice, ale aj to sa podarilo. Po zisteni priciny potom na druhy den polovala uz so spravnym zavornikom (minimalne jeden ucastnik tej polovacky cita aj toto forum...). Viem aj o dalsich zaujimavych situaciach, ale nema vacsi vyznam popisovat dalej. Proste uzivatelia vedia. Tymto ale nestaviam Blaser do nejakej polohy ikonickej, dokonalej zbrane. Ako kazda ina sa moze pokazit a takisto vyvoj nestoji, vzdy je co zlepsovat.
Plati to samozrejme aj v opacnom garde. Plytke komentare na adresu klasickych zbranovych systemov, ktore su overene milionmi kusov a desatrociami pouzivania, tie su na tom rovnako biedne.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Tim »

Promiň, možná na to koukáš jinak, ale já si za svým stojím...
Že je za takovýmito luxusními výrobky spousta práce? Nepopírám, to bezesporu je. Ať už se jedná a luxusní kulovnici nebo cokoli jiného. Dokonce i kupodivu rozumím tomu, že Blaser má jinou cílovou skupinu zákazníků než Tikka nebo CZUB. Jenže já osobně, i kdybych byl miliardář, bych si to prostě nekoupil. Nelíbí se mi to, nevěřím tomu (vím proč), ani mi moc nesedlo ovládání té zbraně a v neposlední řadě od lovecké zbraně očekávám úplně něco jiného, než je krásná kresba dřeva, perfektní povrchová úprava a prvotřídní materiály. Pro mne je lovecká zbraň pracovní nástroj, ne luxusní šperk nebo módní doplněk. A že u té zbraně poměr cena x užitná hodnota je "trošičku" v nepoměru mi nikdo nevymluví... Že se schovávám za kouzelnou formulku "jen můj názor" taky není úplně pravda. Já ze za ni schovávat nemusím, jen prostě svůj názor mám a bych byl nerad, aby můj příspěvek vyzněl jako nějaké kázání, protože pohled na věc samozřejmě může mít každý jiný....

Jo a myslím, že ten příklad zrovna nebyl tak úplně k mojí škodě - nejnovější model S class možná žárovku nemá, ale těch modelových řad je??? To nevadí, chápu že jsi mne chtěl trošku usadit...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Zdenek41 »

Jen je Time škoda,že takových MYSLIVCU jako jsi ty už pohledáš velmi poskromnu....
Ono "Když na to máme,tak si to dáme" je dnešní ražení.Ošem pak se člověk s nimi setká v realitě a jsou nebezpečný nejen sobě,ale hlavně svému okolí...
Blaser zbran jako každá jiná určená k lovu zvěře a ne v některých případech k tahání si trička....Věřím,když se trefím UB,trefím se i Blasrem.
Někdo má rád holky,jiný zase vdolky.Já mám rád oboje a hlavně když to funguje... :wink:
Co nenávidím je sortování..
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Durell »

R8 ako taký je perfektná zbraň, kvalitne vyrobená ....., ale ?

Fundamentálne principialne porovnanie s rovnako kvalitne prevedeným M98 a jeho klony systémom vychádza po stránke spoľahlivosti (nie poruchovosti)
Jednoznačne v prospech M98. Prečo ?- menej súčiastok -menej pohyblivých častí = menej potencialnych zdrojov poruchy a zlyhania systemu.

R8 som mal v rukách osahal poskúšal - nestrielal :( je dobrý no mne nevyhovuje ručné napínanie ani u M03 .Suces je perfektna pažba.

Môj S202 nabijem, zaistím, opriem v posede odistím až tesne pred výstrelom .

Či CZ, ZG , Sauer blaser mauser to je jedno ak je dakto pako pakom zostane .

Toto nemám rád ! - začínal som so starým M98 potom , CZ 550 . Teraz S202 vyberal som ďalšiu flintu a nikto z renom. výrobcov mi nevedel dať kaliber, ktorý som chcel tak staviam na CZ 550 . Jednoducho sa darilo a príjmy boli tak som si doprial, ale so zmenou zbrane som nemenil priatelov len rozširoval ich rady. Ak niekto skočí do polovky s hrčou peňazí a pohrdavým postojom k ZG a CZ... polovníkom tak mu asi zostanú len tie zahraničné lovy, lebo po pár stretnutiach možno niektoré združenia oželejú jeho prachy a nabudúce zavolajú iného možno s takou istou alebo lepšou chuťovkou na pleci, ale ludskejšim prístupom k životu a ľudom . :D

Aj som zažil - " zo dňa na deň som bol bez peňazí -a nie vlastnou chybou ! " čo my zostalo ? rodina a kamaráti s týmy ZG aCZ,ale aj s lepšími !!!!

Kurňa ďalšiu štamprlu si už nedám :lol: :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) Durell dne sob 19.4.2014, 19:21, celkem upraveno 1 x.
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od suhl »

Souhlasím se Zdenkem41.
R8 nemám a zřejmě mít nikdy nebudu. Nebudu se tedy pouštět do rozhovoru, ten ať tu vedou ti, kteří s tou zbraní mají opravdový zkušenosti, potom toto forum bude mít i do budoucna jistý odborný přínos pro lidi, kteří hledají určitou informaci.
Myslivost a lov si dokážu užít i s nepříliš drahou zbraní tuzemského výrobce, ale možná, kdyby mé konto operovalo s jinými čísly, tak bych na zbrani také nešetřil, ale aby tu nějaký zpychlý frajer bez špetky pokory a slušnosti nadával těm, kteří štěstí v životě neměli, do socek apod. je minimálně urážlivé a hraničí to s pravidli a klidným chodem tohoto fora. Žádám tedy adminy o reakci. Nevidí důvod aby tu jeden člen kádroval ostatní podle jejich zbraní a jmění na socky a ostatní.
Naposledy upravil(a) suhl dne sob 19.4.2014, 19:53, celkem upraveno 1 x.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Leon »

tak to nejsi Zdeňku sám :wink: ale co tak pozoruji tak 90% majitelů Blasera to má velmi rádo a je zajímavé že potkáš borce s dvojákem za půl mega a ten se chová normálně :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od lovec »

Tim, vidis, to uz bolo podstatne pragmatickejsie....skus ten pristup aj v iných príspevkoch. :wink:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od lovec »

Durell píše: ............rovnako kvalitne prevedeným M98 a jeho klony systémom vychádza po stránke spoľahlivosti (nie poruchovosti)
Jednoznačne v prospech M98.........
Myslis taketo M98-cky?! Preco nie, pochadzaju z jedneho adresara v mojom laptope s nazvom "Projekt Mauser 98 - custom" ...Takze ak okolnosti niekedy znovu dovolia, uvidime. :mrgreen:

Obrázek ObrázekObrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Durell »

Presne tak, v jednoduchosti je krása. Máš v podstate obe a vieš porovnať . :wink:
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Odpovědět