Vábení strak

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Vábení strak

Příspěvek od Klein »

Na straky bych zkusil namísto jejich vlastního zvuku vábničku zaječí vřeštidlo, které se používá na lišky i jiné predátory. Straky stejně jako jiné masožravce bude možná daleko více vabit přímá vidina potravy (nařikajíciho zajíce) než nářek jejich družky.Jsou známy případy že lovcům na zaječí/kraličí vřeštidla namísto lišek přiletávají i krkavcovití. :wink:
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Vábení strak

Příspěvek od Tim »

No já nevím, mne se na vřeštidlo občas přilítli podívat krkavci, jinak po zavřeštění se sice "rozpovídají" straky v okruhu jednoho kilometru, ale nikdy se nepřiletěly podívat...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Vábení strak

Příspěvek od Klein »

No to že nepřiletěli mohlo být dáno více faktory.Třeba nevěrohodným nebo málo krytým místem k vábení. Navic zaleží odkud se vřeští. Nejvěrohodnější je to ze země...
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Vábení strak

Příspěvek od Tim »

S vřeštidlem jsem v revíru strávil pěkných pár desítek, nebojím se říci i stovek hodin, během nichž jsem ulovil opravdu slušný počet lišek, jak ze země, tak z posedu, na všemožných i nemožných místech, ale straky snad nikdy nepřiletěly na brokový dostřel. Nevidím k tomu ani důvod, proč by měly... Nevím kterému predátorovi, který je schopný ulovit zajíce, by ho straka chtěla vyfouknout :lol: A zajíc který se chystá skonat stářím nevřeští :wink:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Vábení strak

Příspěvek od Klein »

Měl jsem na mysli ale mladého zajíce. Ten se přeci na vřeštidlo také nechá imitovat. Ale samozřejmě to byl jen návrh, který jsem osobně neověřoval v praxi, jelikož se vábením se zaječím vřeštidlem nevěnuji.. O vřeštidlu jsem ale četl, že na něj nalétavají krkavci i sojky, tak jsem si myslel, že automaticky i straka by mohla. :wink:
Odpovědět