Montáže

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: Montáže

Příspěvek od fary »

Mám dvě rychloupínací na picatinnu, jedna s oky, jedna s ad. na NV. Koupil jsem je s kulovnicí. Dlouho jsem kvůli identifikaci brouzdal na webu u německých výrobců ( majitel věděl prd, nechal si kulovnici zkompletovat), až pak mě napadlo prohledat katalok Luszczek. Podle mě úroveň Recknagel, Mak atd., perfektně, čistě obrobené, povrchově upravené, sedí přesně a bez problému. Za mě jednoznačně palec oben :D
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: Montáže

Příspěvek od Waswaq »

Dle dostupných obrázků vypadají opravdu dobře. Asi je průběhu. Díky za tip i rady.
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Re: Montáže

Příspěvek od Čouda »

Zdravím po delší době .
Může mě někdo věci znalý zjistit , jaký typ montáže Innomount by pasoval na flintu Steel Action , která má waever lištu vyfrézovanou na těle pouzdra a puškohled
MeoStar R2 2,5-15x56 RD/MR , takže to musí být montáž s šínou Zeiss. Jde mě o to , jakou nejnižší možnou na to můžu dát . Dělají se různě vysoké . Hlaveň má 19 mm.
Ráže 9.3x62.
Díky moc .
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Montáže

Příspěvek od gonias »

Píšou, že to má integrovanou Picatinny, stejnou má třeba Merkel Helix. A podle mě Innomount bude mít pro Zeiss šínu jednu výšku.
Oprava:
Tak máš pravdu, pro Zeiss dělají výšku 7mm a 20mm.
A mají tam přímo volbu pro Steel Action.
https://www.innogun-shop.de/innomount/a ... ene-zeiss/

V tomto testu má nasazenýho taky 56 Zeisse a montáž se nejeví, že by měla na výšku 20mm. Takže za mě tu nižší.
https://www.steel-action.de/wp-content/ ... Drewes.pdf
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Montáže

Příspěvek od roman200 »

Pánové prosím o sdělení zkušeností s montáží Kozap Prim, či s montážemi Luszczek. Pořídil jsem do rodiny další "knedlíkomet" a to CZ550 Medium 9,3x62. Chci jí používat téměř výhradně na noční lov, ale s možnosti výměny nočního vidění za puškohled. Noční vidění mám Yukon Sigtline 475, který má pulsar rozhraní na montáž a optiku mám Leupold VX-III 3,5-10x50 IL.
Dávat za EAW či Recknagel skoro dvacet tisíc se mi nechce. Weaver by byl stavebně moc vysoký...
Na zbrani je již příprava v podobě dvou závitů M4 s roztečí 22mm, což dle informace z Kozapu odpovídá jejich otočné montáži. Díky za každou zkušenost...
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Marek007
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: ned 15.11.2020, 23:30

Re: Montáže

Příspěvek od Marek007 »

Chcem sa informovať, aké máte skúsenosti s montážami a weaver lištami firmy JK -nástroje na zbraniach Bergara B14. Kvalita, spracovanie atď..
vlady
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 22.9.2016, 17:44
Bydliště: Luhačovice

Re: Montáže

Příspěvek od vlady »

Bargaru nemam, ale mam je na CZ, Savage a Tikka. Nemenil by jsem za nic jineho.
Pauli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 147
Registrován: stř 15.7.2020, 9:54
Bydliště: Vysočina

Re: Montáže

Příspěvek od Pauli »

Mám od JK-nástroje lištu na HMRku. Podle mě kvalitní výrobek.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Montáže

Příspěvek od bon »

Chtěl bych na starší kulovnici Tikka M595 dát picatinny lištu, ale bohužel nemohu nic co by bylo označeno jako vhodné pro tento typ najít. Máte s tím někdo zkušenost? Nebo musím upravit lištu z jiného typu?
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: Montáže

Příspěvek od milan »

Tady najdeš co sháníš
http://www.stvarms.cz/94-montaze
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Montáže

Příspěvek od lanus »

308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Montáže

Příspěvek od bon »

Díky za radu, ale měl jsem to lépe upřesnit. Jako picatinny lištu jsem si představoval jednodílnou ocelovou lištu přišroubovanou na pouzdru závěru. V STV ARMS mi jako řešení navrhli vzít polotovar lišty, dokončit a otvory vyvrtat dle potřeby.
Uživatelský avatar
Porpoise
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 24.9.2022, 23:24

Re: Montáže

Příspěvek od Porpoise »

Pravděpodobně budu kupovat Bergaru B14. Doporučili byste mi nějakou montáž na puškohled? Osobně by se mi líbila dvoudílná s kroužky zasazenými přímo do pouzdra závěru, ale kromě Kozapu jsem našel jen nějakou šíleně drahou otočnou v ceně poloviny pušky.
Neplánuji na pušce měnit optiku, tak nepotřebuji rychloupínáky a dlouhá lišta mi zase přijde neohrabaná vzhledem k nabíjení z vrchu + to nevypadá úplně elegantně.
Chápu, že v případě dvoudílné montáže pak puškohled slouží jako spojovací prvek a je na něj větší tlak. Je to moc velký problém? Popřípadě co byste doporučili?

Nejjednodušší by asi byla teda dlouhá lišta + kvalitní kroužky na šroubování, ale je to asi nejmíň elegantní řešení.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáže

Příspěvek od Georg.H »

Podívej se na JK nástroje. Mají velice kvalitní montáže.
Uživatelský avatar
Porpoise
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 24.9.2022, 23:24

Re: Montáže

Příspěvek od Porpoise »

Georg.H píše: pon 05.12.2022, 20:40 Podívej se na JK nástroje. Mají velice kvalitní montáže.
Ano, tam jsem se díval. Do JK bych asi šel v případě, že se rozhodnu pro lištu+kroužky.
Odpovědět