Vábnička Nordik Predator

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Odpovědět
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Ertner »

Také mám od Hubertus.
Úspěch jeden . . .
Na sněhu jsem vytáhl jediného lončáka z lesa.
Nejdříve do lesa zaběhl a když jsem ho spatřil, navábil jsem ho zpět.
účinek určitě je, ale chce to se to dobře naučit . . . i to kvičení aby tam nebyly žádné chyby ;)
Já jsem prase vábil 2x a úspěšnost asi 75% ... jednou přišli ale nevytáhly z lesa... takže spíše úspěšnost 50%.
Lesu lovu !
Ertner
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Mr. Fox »

Tak na sníh se teším víc jak na vánoce :D ale mě se stávalo třeba i v zimě kdy byl sníh že tlupa šla prostě huštinou vedle mě a na vnadiště nevylezla. A došoulat se k nim je nemožný nebo aspon pro mě když sem to zkoušel tak sem je akorát zradil. Tak mě zajímalo jestli by pomohla vábnička. Navíc ta od nordiku se mi libi že se dá složit ;) Ale nikde se o nich moc nepíše:(
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od motolada »

No právě k tomuto to je vhodné,mě teď přišli pod větev (k tomu je vábnička nepoužitelná),sedět o 80m vedle,bylo by to záživnější....
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Mr. Fox »

Tak u ž mám doma vábničku nordik boar tak až jí odzkoušim dám Vám vědět ;)
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od fesoj »

Na přednášce o vábení nás upozorňoval p. Svoboda, že při vábení černé se nemáme pokoušet napodobit kvičení, naopak doporučoval hlasitě mlaskat.
Kritériem pravdy je praxe.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Mr. Fox »

A kde byla ta přednáška?? bude nějaká další??
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od motolada »

No vida Petr Joo zase doporučuje kvičet...mlaskání taky doporučuje.
Z jakého důvodu nekvičet?
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od fesoj »

Nekvičet údajně proto, že se přitom aniž by si to člověk uvědomil nadělají chyby, o kterých ani nevíš, ale prase si jich všimne. Prodávám, jak jsem koupil, vlastní zkušenosti nemám. A ta přednáška proběhla před několika lety v aule trutnovské lesárny, OMS to dal ve známost a bylo tam krom studentů i dost dalších lidí. Společně s p. Svobodou tam byl i další excelentní vábič p. Hrdlička. Velice zajímavá a poučná akce - ovšem kdy a kde proběhne další taková akce, to nemám potuchy.
Kritériem pravdy je praxe.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od motolada »

Je pravda že se při kvičení používá vysoký hlas a tam se může opravdu něco doplést
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od dalas »

Mihálko vůbec o seleti nehovoří. Napodobuje hlas kňoura, bachyně nebo lončáka, ale kvičení selete ne. (možná je to ale vztaženo jen k jeho vábničce) Uvádí, že princip je v tom, že černá pokud si myslí, že už na prostranství nějaká jiná je, je méně obezřetná. Dále uvádí, že se tím dá do jisté míry maskovat hluk způsobený šouláním. Chrochtání by mělo vyjadřovat spokojenost a doporučuje také ukončit mlaskáním.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od lörinc »

dalas píše:Mihálko vůbec o seleti nehovoří. Napodobuje hlas kňoura, bachyně nebo lončáka, ale kvičení selete ne. (možná je to ale vztaženo jen k jeho vábničce) Uvádí, že princip je v tom, že černá pokud si myslí, že už na prostranství nějaká jiná je, je méně obezřetná. Dále uvádí, že se tím dá do jisté míry maskovat hluk způsobený šouláním. Chrochtání by mělo vyjadřovat spokojenost a doporučuje také ukončit mlaskáním.
Tak nějak by to mělo být. Já se na prasata nedostanu. Jednou mě vzal kamarád jako pomocnou sílu kdyby střelil. Půl čekané prochrápal zatím co já poslouchal kde co šustne. Prasata byly v houštině za vnadištěm tak půl hodky. Tak jsem do něj drcl, vzal vábničku, chrochtl a během pěti minut vyjeli jak pendolino a on střelil sele. Takže jsem musel pomoct :evil: .
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Mr. Fox »

Vábíte i ze žebříku?? nebo jenom ze země?? Já sem tudle seděl prasata sem slyšel tak sem zavábil bylo slyšet jak do blíž pak se ale začaly stáčet tak sem zase zavábil. Prasata ztichly a zmizely. Myslim si že to prokouly že se to ozívá ze shora a tam přece prase bejt nemůže tak takticky ustoupily :(
Ale jinak spokojenost prasata sem měl pod kopcem v huštině a přiběhly během chvilky ;)
Naposledy upravil(a) Mr. Fox dne pát 18.11.2011, 11:57, celkem upraveno 2 x.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od motolada »

Nejde jenom o černou,ale všeobecně se doporučuje vábení ze země,on zajíc taky nebude v 5 m na stromě.
Někde jsem kdysi vyčetl že liška si umí kontrolovat výšku pohledu asi 6m.
Na dálku v tom neni problém ale pokud se ti zvěř blíží je vždy lepší zem.
canis
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 18.10.2011, 22:22

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od canis »

tak jsem si konečně koupil nordika predátora a po týdnu vábení doma u pc za podpory manželčiných nadávek,že se odstěhuje,že se to nedá vydržet,jsem se konečně dostal ven.jenomže počasí se neane u nás umoudřit a viditelnost i přes uplněk uplně v prdeli.a tak za dvě vycházky přivábeny 3lišky-bohužel bez rany.diana se asi otočila zády a nebo měla víc práce někde jinde :lol: prostě nebylo přáno ani vystřelit.první horizont na 70m takže s kulů risk a na blízko bude asi nordik klasik hodně silný zvuk.2liška by mě asi srazila jak za 150m vzdálenýho remízku valila za zvukem na 50m jenže pak jsem ťukl dalekohledem o vábničku a byla v prd.no a třetí byl asi starý profůs-začal dělat kolečko asi ve 100m-jenomže pršelo a v dalekohledu jsem ho viděl,ale v puškohledu tma :x .takže závěr bych udělal takový.....predátor funguje nad moje očekávání,ale jak je liška pod 100m chce to asi doladit myškovačou............a jak vy vábíte?a co tak vábničky liščí skolení máte někdo zkušenosti?nebo domácí výroba něčeho podobného?ale véčko jsem kdysi zkoušel a bez uspěchu.tak lovu
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od tonny »

Včera mi přišli vábničky Nordik Predátor Pro a Nordik Roe. Zkoušel jsem Predátora za barákem při venčení psů, mladá jezevčice vždy přiběhla a válela se přede mnou (poddávala se), starší zkušenější MMO se jen ohlídl, věděl, že jsem to já. Z dálky se aj otáčeli důchodci, takže určitě funguje, jen musím doladit techniku.
Odpovědět