jaký dalekohled na denní nošení?

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od curil »

zdravím,jaký dalekohled by jste poradili na denní nošení? chtěl bych nějaký malý lehký který nebude obtíž nosit. uvažuju o steiner 8x30 ten váží nejak 0,5kg cena 7,5tis kč nebo steiner ranger 7x50 ten má asi 1kg cena 10tis kč a dal by se používat i na čekanou.dík za názory
George
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 09.9.2009, 13:59

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od George »

Na den nějaký solidní lehčí 7x40 nabo 8 x 40 s co nejširším možným polem. Je lehčí a menší než klasická universální 7x 50 .Na noc na posed kvalitní 9x 63 nebo 8x 56 .Značku nechám na vás .
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od curil »

poraďte ještě někdo.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Leon »

a co Nikon Monarch 12x42 DCF WP obraz má perfektní a zvětšení na čtení srncu by bylo taky dobrý
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od curil »

mne jde hlavne o to aby byl maly a lehky ktery nebude zavazet.ja se v dalekohledech nevyznam,kazdy chce jen na cekanou nejake delo,to je furt dokola nikon monarch 8x56 ale na soulacku nevim nevim.
George
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 09.9.2009, 13:59

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od George »

A což něco od Bushnella , 8 x 40, 8x 42 , 8 x 43 .
Mám malý Bushnell 7 - 15 x 35 Powerview a jsem spokojený .Na couračku to stačí . Variabl je použitelný bez ztráty ostrosti tak do zvětšení 10x . Jen mohl být trochu širší v poli .Menší zorné pole je daň za variabilní zvětšení ( při zv. 7 x má pole 93m / 1000). Porovnával jsem ho s Fomei 10x50 ZCF při stejném zvětšení má prakticky stějně ostrý obraz jen v menším poli. Při měnším zvětšení je obraz ještě kvalitnější. Zaostřit hvězdu mu nedělá problém . MC úprava skla je udělaná dobře.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od curil »

jak říkám vůbec nevim,nechtěl bych koupit nejaký brak ale zas to nemusí stát moc.napadl mně ten steiner ale klidně mrknu na buschnela.dnes jedu na sk na říji je tam hrozný terén tak jsem ho chtěl hlavně proto ale to už dnes asi nestihnu koupit.z normálního dalekohledu mne bolí krk a záda tak si musím sehnat fakt něco jiné.kdysi jsem měl ale někde jsem ho ztratil,to byl takový malý rusák.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Leon »

jseš slepej nebo co ;-) ja jsem nepsal nikon monarch 8x56 ale 12x42 který váží 660g
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od curil »

ale jo,ja jen ze většina debat je o monarchu a eschenbachu.jo mrknu na to .dik
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od rimar77 »

docela zajímavou variantou jsou i ty skládací monokuláry vypadá to sice hodně retro zejména když jsou mosazný ale proč to nezkusit a složíš ho do brašničky 15x5cm. Kamarád ho má od Bresra a nevypadá to špatně a chválí si ho ale osobní zkušenost sním nemám
vejce

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od vejce »

Nikon action VII 7x35 CF na denní nošení plně doszačující,levný,lehký,ostrost vynikající,zeiis to není ale službu udělá víc jak bresser,nebi fuj fomei,
Ngurung
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 02.1.2010, 13:24

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Ngurung »

Pořídil jsem Nikon Monarch 12x56. Solidní zvětšení a překvapivá světelnost.
petr kkkhegk
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: ned 02.8.2009, 15:36

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od petr kkkhegk »

od srpna mám nikon sporter 8-42 a je s ním slušně vidět i za šera cena kolem 4t.
Hunter
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: pon 25.8.2008, 15:18

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Hunter »

George
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 09.9.2009, 13:59

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od George »

Před vánoci jsem neodolal a i když 2 dobré dalekohledy doma mám koupil jsem za 599 kč s rozpaky v Lidlu při jedné akci německý Bresser 10 x 50 LE . Je pravda , že jsem si je pořádně vyzkoušel a asi ze 3 kusů jsem vzal jeden který neměl absolutně žádné náznaky ořízlých okrajů na pupilách což značí kvalitu výbrusu hranolů .Porovnával jsem ho i s Rusákem BPC 7 x50 .
Překvapila mě vynikající kvalita obrazu ,neutrální zabarvení obrazu , světlost a velká hloubka ostrosti srovnatelná s BPC Obraz za šera a soumraku je také O.K.Váha ( doma váženo )720 gramů.Rozměry - d 17,5 cm ,š 19,5 cm, v 6,5 cm . Kvalitní sklo BK 4 a úprava antireflexních vrstev dle německých zdrojů ta nejlepší FMC.Při nošení se nerozostřuje !
Na této adrese ho podávají za 1990 kč takže jsem vlastně díky akci Lidlu udělal dobrý kup. http://www.svetdalekohledu.cz/product_i ... 4f5bdb0fb3
Pokud na něj narazíte v Lidlu za lidovou cenu do 600 kč tak neváhejte.
Odpovědět