jaký dalekohled na denní nošení?

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od fesoj »

Zdeňku, pokud Ti ta Fomeika před "rozhašením" vyhovovala, zkus zavolat p. Polanskému, zeptat se ho na cenu opravy a po dohodě mu ho poslat - číslo naň tu někde najdeš. Já mám Fomei Ranger Night Vision 7x50. Celkem mi vyhovuje, ale minulý měsíc mi upadl a viděl jsem dvojitě. Poslal jsem ho p. Polanskému, během týdne byl opraven a stálo to 350,- Kč.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Zdenek41 »

No ano docela byla dobrá,ale je profrézované tělo dalekohledu pod gumou...Jsem štoura,tak jsem zjištoval,kde to prosakuje a je to v těch místech,kde pero drží hranol.Je těžké to někomu z opravny vysvětlovat.První co bude,vy jste to pane pěkně zku......Já bych to možná dal dohromady i sám,je jasné že ne nikdy tak jak optik.Stačí optisknout prst a je o radost postaráno :wink: Jenže pokud člověk byl venku tak 15 let v tahu každý den za jakéhokoliv počasí tak urezly křížové šroubky a flexou se mi to řezat teda vůbec nechce.Pokusím se tu dohledat to číslo a zeptat se zda se s tím dá vůbec něco dělat.Jinak optika byla dobrá.Problém byl,že člověk musel stále přeostřovat.Velice jemná mechanika a oči stlačovaly okulary dolů.Jeho fomeika jagda škoda. :wink:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od fesoj »

Zdendo, je to 605444525 - a dělá opravdu dobře.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Zdenek41 »

Děkuji a pokusím se ho kontaktovat.Zatím na nový našetřeno nemám.Ač myslivec zkušený :wink: ,bez optiky však nelze svědomitě lovit.
danys
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 15.4.2012, 14:15

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od danys »

já používám Bresser Jagd 8x56 http://www.fotocz.cz/galerie/index_4b2a ... 6916d.html tahám ho skoro každý den a v jakémkoliv počasí a zatím spokojenost :wink:
hunter02
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: sob 06.11.2010, 14:15

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od hunter02 »

[quote="danys"]já používám Bresser Jagd 8x56 http://www.fotocz.cz/galerie/index_4b2a ... 6916d.html tahám ho skoro každý den a v jakémkoliv počasí a zattím spokojenost :wink:[/quot

Taky jsem z něj byl kdysi nadšený tak jako vy :-) Ovšem jen do doby, než mě v lese chytla první pořádná bouřka, po ktere se mně doslova rozlepil pod rukama. Nekoupil bych ho znovu ani za nic. Po vlastních tragických zkušenostech s levnými kukry za pár tisíc jsem musel dát za pravdu starým zkušeným myslivcům, že pokud opravdu nemám alespoň na novou Meoptu, tak je lepší koupit starého rusa BPC nebo starýho Zeisse.
Hunter
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: pon 25.8.2008, 15:18

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Hunter »

Tak ja taky Bresser nemusim od te doby, co se mi po lovu v desti rano na cekane zamlzil a z jelenu jsem nic nevidel - muselo to zase vyschnout ve srubu u kamen. Ale s tou Meoptou nevim, podle me to je predrazene, ja mam Bushnell a na to, ze to taham kazdy den a jak s tim zachazim naprosta spokojenost a jiz mnoho let.
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od popovic »

hunter02 píše:
danys píše:já používám Bresser Jagd 8x56 http://www.fotocz.cz/galerie/index_4b2a ... 6916d.html tahám ho skoro každý den a v jakémkoliv počasí a zattím spokojenost :wink:[/quot

Taky jsem z něj byl kdysi nadšený tak jako vy :-) Ovšem jen do doby, než mě v lese chytla první pořádná bouřka, po ktere se mně doslova rozlepil pod rukama. Nekoupil bych ho znovu ani za nic. Po vlastních tragických zkušenostech s levnými kukry za pár tisíc jsem musel dát za pravdu starým zkušeným myslivcům, že pokud opravdu nemám alespoň na novou Meoptu, tak je lepší koupit starého rusa BPC nebo starýho Zeisse.
S tím naprosto souhlasím. Já mám ruský BPC 7x50 už 25 let, přežil desítky pádů, možná už stovky lijáků a dešťů a všelijakých vrtochů počasí, a pořád dobře funguje. Obraz jako víno, v noci dobrá světelnost, vůbec, ani po dlouhém pozorování neunavuje oči, nedám na něho dopustit.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Leon »

tak jsem koupil meopro 8x42 v akci 7300kč :D a paráda čuměl jsem jak je dobrý v noci kam se hrabe ten bresser 8x56 co jsem měl ve dne je obraz perfektně čistý a neunavuje vůbec oči
CZ 550 american 308win.
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od popovic »

Leon píše:tak jsem koupil meopro 8x42 v akci 7300kč :D a paráda čuměl jsem jak je dobrý v noci kam se hrabe ten bresser 8x56 co jsem měl ve dne je obraz perfektně čistý a neunavuje vůbec oči
To jsi udělal Leone moc dobře. MeopPro 8x42 je špičkový, výborný dalekohled. Já jsem ještě lepší dalekohled v ceně do 10 000 kč než MeoPro nedržel, a to mně jich prošlo rukama docela hodně.
gegnius
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 24.4.2012, 10:39
Bydliště: MORAVA

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od gegnius »

já mám také bressra 8x56,tahám ho už kolik roků a slůží dobře.Co chtět za ty peníze že?
Chvilku sem měl rusáka s dělostřelecků osnovů,pravda obraz perfektní ale docela težký,malé zvětšení,osnova...o nervy. :)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Leon »

popovic píše:
Leon píše:tak jsem koupil meopro 8x42 v akci 7300kč :D a paráda čuměl jsem jak je dobrý v noci kam se hrabe ten bresser 8x56 co jsem měl ve dne je obraz perfektně čistý a neunavuje vůbec oči
To jsi udělal Leone moc dobře. MeopPro 8x42 je špičkový, výborný dalekohled. Já jsem ještě lepší dalekohled v ceně do 10 000 kč než MeoPro nedržel, a to mně jich prošlo rukama docela hodně.
já si taky myslím včera jsem ho porovnával,v rusáku 10x50 jsem v řepce nic neviděl a v meopro byly vidět čistě hřbety černý i na asi 150-200m ve tři ráno
CZ 550 american 308win.
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od popovic »

Jinak je na denní nošení opticky velmi dobrá stará Meopta 8x30. Má kvalitní, ostrý obraz, velké zorné pole a výbornou hloubku ostrosti, ani starší uživatelé nemusejí téměř vůbec přeostřovat. Malý, lehký dalekohled s výborným obrazem.
Tomáš B.
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 20.1.2013, 21:27

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Tomáš B. »

dobry den jsem tu na foru nový a chtěl bych poradit s výběrem dalekohledu potřebuji něco menšího hlavně na šoulačky brzo ráno a v pod večer až do setmění na pozorování zvěře ted používám dalekohled carena 10x50 mám ho už asi deset let ale na mé účely není moc vhodný kvůli rozměrům a váze, dávám přednost kvalitě a čistému obrazu a chci něco na několik let proto jsem se rozhodl investovat, rozhoduji se mezi par modely konkrétně:
1-Zeiss conqest 10x42 HD
2-Meopta meostar B1 10x42
3-Meopta meopro 10x42
4-Kaps 10x42 HD
5-Buschnell legend ultra HD 10x42
za každou radu a názor budu vděčný nejsem žádný odborník je mi teprv 22 let a technickým údajům u dalekohladu moc nerozumím a nechci šlápnout vedle v této cenové kategorii
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Durell »

Pôvodne som chcel založiť novú tému , ale pripojím sa k tejto. Tiež vyberám ďalekohlad na univerzálne použitie - do súmraku srnci, mufloni, jelene - diviaci zásadne len pri mesiačiku a keď je tma tak nevidno v žiadnom ďalekohlade. Po rokoch s Lugerom 7x50 chcem investovať do niečoho kvalitnejšieho. Nakolko 40ka sa blíži vyberám v dimenzii 8x42 a 10x42 .

Niečo som vyskúšal a konečné rozhodovanie vediem medzi.

1, Zeiss Conquest HD 8 x 42 - 700 €
2, Zeiss Conquest HD 10 x 42 - 750 €

Ak máte praktické skúsenosti s touto optikou budem Vám vďačný za Vaše príspevky.

Pri porovnávani s inými ( cenovo porovnatelnými ) bol veľkým argumentom tvar a držanie v ruke. Po optickej stránke som zjavné rozdiely oproti konkurentom nepozoroval ( hold už nemám 20 rokov) . :wink:
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Odpovědět