2l estonsky lovecky pes bez vycviku - poradite jak zacit?

Pejskové a jejich výcvik
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: 2l estonsky lovecky pes bez vycviku - poradite jak zacit?

Příspěvek od Onďa »

kabát: s tím připnutým ohařem to zas taková hrůza není. Za ty tři roky, co jezdíme jsem spadl asi jen pětkrát, z toho třikrát v první sezóně, když jsem vychytávali mušky :D Po zpětném vyhodnocení sebekriticky přiznávám, že ve většině případů byla chyba na straně jezdce/vůdce :) Jinak máš samozřejmě pravdu, že bez poslušnosti to prostě nejde. Btw, výmaráka máš evidentně zmáklýho, tak to zkus - je to sranda a s ohařem pojedeš s větrem o závod. Pes se to naučí zachvilu, já nejsu žádnej extra cvičitel a moc práce to psa naučit jsem neměl.
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: 2l estonsky lovecky pes bez vycviku - poradite jak zacit?

Příspěvek od Leon »

je to rachot akorád s ohařem to chce chránič na zuby proti kamínkum já takhle blbnu asi od 94 roku a akorád z běžek mám díru v lýtku když jsem si tam vlastní blbostí když jsem nebrzdil z kopce vrazil při pádu hůlku :lol: :lol: a výmarák je super když je zmáklej sílu má jak malamut jinak to je na H.... když táhne jezdce za sebou po louce za srnčím to fena pointra takovou sílu nemá kdyby někdy takovou potřebu měla :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: 2l estonsky lovecky pes bez vycviku - poradite jak zacit?

Příspěvek od Onďa »

:D :D :D Na běžkách sebou melu furt. Pes toho většinou využije a začne se solidárně válet ve sněhu taky :) Kamínky jsou mrchy a na bahně, jak zadriftuje, tak su jak Jožin z bažin.

to alfi.pav: Tendence ke štvaní se mi pro účely mushingu povelo usměrnt tak, že psa koriguj co do směru jízdy,ale povzbuzuju co do rychlosti běhu. Je to taková hra na jako lov a já při ní určuju, kudy jakože nadběhnem :D Dnes když vidí zvěř (ale je dobré je vidět dřív než pes), tak sice zrychlí, ale drží kurz. Záleží samozřejmě na okolnostech - někdy ho nechám frčet, někdy ho povelem zastavím aněkdy mu srabsky přibržďuju, aby se hošík trochu utavil :lol: Jakjsem tak googloval toho estoňáka, tak to není žádná těžká váha, takže myslí, nemusíš mít strach z případné katapultáže mimo kolo :wink: Btw, myslím, že pokud ho budeš cvičit (myslím teď poslušnost nebo tak) a hlídáš ho víc času než je s majitelem, je docela možné, že tě časem bude pokládat za vůdce a i po "volném" víkendu ti bude šlapat jak má.
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: 2l estonsky lovecky pes bez vycviku - poradite jak zacit?

Příspěvek od kabát »

A my to máme tak, že ten kdo potřebuje makat jsem já. Pokud je to možné běží volně, už ví sám, pokud je někdo před náma vrátí se k noze. To platí při chůzi, kole i běžkách aby se mu to nepletlo. Na vodítku tahat nesmí!
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Odpovědět