Kulová jednuška z Holic

Vše o kulovnicích a malorážkách
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od Žanek »

Máte někdo zkušenosti s těmito zbraněmi? Cena mi přijde významně příjemnější než Brno Effect, ale je asi na místě otázka kvality. Tedy že to bude lepší než Iž 18 to už by se asi dalo předpokládat. Obecně jsem vždy tíhnul k maximální jednoduchosti a tahle zbraň se mi proto líbí. Docela mě ale zarazila délka rybiny na montáž puškohledu - není to moc krátké?
Nebudu dávat přímý odkaz, ale pokud zadáte do vyhledávače: zbrojovka holice tak se dostanete na jejich stránky velmi snadno. Díky za názory.
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od psdk »

Osobní zkušenost nemám, ale četl jsem na stránkách nějakého časáku srovnávací test se starou ZBK a vyznělo to pro Holice dost lichotivě. Jasně, placená reklama to být mohla ale myslím si, že Pavel Kupec nepatří k těm co by puškařské řemeslo brali na lehkou váhu a tak asi i ta jeho jednuška K1 či jak se to jmenuje bude dost kvalitní zbraň.
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od Jiří K. »

Na zkouknutí je v Opavě v "Boisu". Ten štuc vypadá zajímavě, ale za ty prachy mně vyjde levněji nová hlaveň na Iž 18.
Uživatelský avatar
darbujan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: ned 23.3.2008, 9:38
Bydliště: PS

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od darbujan »

nevlastním,ale jeden čas sem o ni uvažoval jako o druhé pracovní flintě,tak sem se na ni jel k Procházkom podívat,maj skladem asi 7 ks v ruzných rážích - uvažoval sem o osmě štuc ,bohužel nedělaj verzi z napínáčkem ,celkové zpracování působí kvalitním dojmem,dřevo je slušné,na můj vkus drobet tužší zlamování zbraně,plusem pak hodnotím základnu pro montáž a kompaktnost štucu ,nicméně napínáček je pro mě volba číslo 1 a tak sem nakonec šel do lehce použitě CZ 550 FS v 7X64 a nelituji !!!
proti gustu žádnej .................. :D
pomalé šípy od lapua :-)
Peter 10
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: ned 03.1.2010, 19:45

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od Peter 10 »

Tiež uvažujem o doplnkovej puške k mojej ZKK 30 - 06 a zaujímava by sa mi zdala práve spomínaná zlamovačka. Oslovil ma krátky stutz v osmičkovej ráži. Nízka hmotnosť, krátka hlaveň a pohľadny vzhľad su prednosti tejto pušky. Len mám obavy či kvalita tejto zbrani je dostačujúca.Hlavne sa bojím pevnosti zámkov,kedže ZBK s tým mali veľke problémy.Myslím si ,že by to bola super puštička na bežne nosenie , ale hlavne na dohľadávky. Čítal som článok o tejto puške na stránke Myslivosť, ale chcel by som objektívnejšie informácie o kvalite a spoľahlivosti tejto pušky od ľudí čo ju vlastnia a používajú.Ďakujem za názory.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od Zdenek41 »

Teda ZBK vlastním a spousta kolegů co znám,ale ještě jsem nezaznamenal nějaký problém snad jednou zlomený uderník neprovrtaná zápalka u nejmenovaného náboje.Zajímá mě co se na nich může rozbít.Ten mechanismus je sice jednoduchý,ale podle mě geniální.Škoda,že nemá alespon bleskovou spoušt.
Peter 10
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: ned 03.1.2010, 19:45

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od Peter 10 »

Zdravím Zdeňku.

Ja sa za zaujímam o jednoranoú guľovnicu K1 nie ZBK. A Zbrojovka Holice prevzala a vylepšila práve spomínanu ZBK a tá ako viem/myslím tým Zbrojovka Brno/ musela stiahnuť z predaja a následne zastaviť výrobu 6,5- kovej raži práve pre poruchovosť/vraj zamok nebol stavany na silnejšiu raž/.Aspoň som to tak počul. U slabších raži v pohode. Keďže spomínaná Zbrojovka Holice vylepšovala spúšť a vraj aj zámok na novej K1 , zaujímaju ma prakticke skúsenosti s touto zbraňou. Ako ste sňou spokojny.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od Zdenek41 »

Právě na tu poruchovost jsem narážel.Vím i o zbraních 30/30W.A pokud vím firma ukončila činnost konkurzem a právě v balíčkách ty to ráže byly,pokud by byly zbraně špatné asi by se neprodávaly.Něco jsem zaslechl o špatných hlavních,ale o zámkách ne. :wink: 6,5/57R nemá až takové tlaky.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od gonias »

Hlavně špatné asi nebudou, jelikož Zbrojovka Holice je začala brát od španělsko-amerického výrobce Bergala Barrels.

Ještě pro doplnění:

K1 - kulovnice jednoranná
Polopažbená kulovnice jednoranová v typických rážích 8x57JRS, 7x57R, 6.5x57R, 243Win, 308Win, 222 Rem, 5,6x50R.
Obrázek



K1 stutz
Celopažbená kulovnice jednoranná "STUTZ" v typických rážích 8x57JRS, 7x57R, 6.5x57R, 243Win, 308Win, 222 Rem, 223 Rem.
Obrázek



K1 - Raptor lov
Celopažebná kulovnice K1 Raptor byla vyvinuta pro lov a manipulaci v těžko dostupném terénu. Vhodná je i pro dostřel zvěře při dosledu.
Pro výrobu jsou používány originální vojenské hlavně s tvrdochromem.
Ke střelbě z této zbraně je možné použít i původně vojenské střelivo, které je označeno CIP.
Ústí zbraně je opatřeno závitem 14x1 s krytkou pro namontování kompenzátoru.
Zbraň je opatřená gumovou botkou a zdobená laserovou rytinou (motiv muflon)
Ráže: 7,62x39
Na zakázku je možné vyrobit i v jiných rážích.

K1 Raptor Weaver je jednoranná polobažebná kulovnice, která není opatřená pevnými mířidly, ale pouze dlouhou "weaver" lištou.
Ústí zbraně je osazeno závitem 14x1 s krytkou pro namontování kompenzátoru - širší uplatnění různých druhů kompenzátorů.
Zbraň je opatřená gumovou botkou a zdobená laserovou rytinou (motiv muflon a divočák).
Ráže: 7,62x39
Na zakázku je možné vyrobit i v jiných rážích.
Obrázek
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od Zdenek41 »

Já netvrdil,že K má špatné hlavně.Je potřeba si přečíst co je uvedeno výše. :wink: Jednalo se o poruchovost ZBK.Napsal jsem....
Právě na tu poruchovost jsem narážel.Vím i o zbraních 30/30W.A pokud vím firma ukončila činnost konkurzem a právě v balíčkách ty to ráže byly,pokud by byly zbraně špatné asi by se neprodávaly.Něco jsem zaslechl o špatných hlavních,ale o zámkách ne. 6,5/57R nemá až takové tlaky.Právě na tu poruchovost jsem narážel.Vím i o zbraních 30/30W.A pokud vím firma ukončila činnost konkurzem a právě v balíčkách ty to ráže byly,pokud by byly zbraně špatné asi by se neprodávaly.Něco jsem zaslechl o špatných hlavních,ale o zámkách ne. :wink: 6,5/57R nemá až takové tlaky.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od gonias »

Ano máš pravdu, musím lépe číst :wink:

Nyní je všem jasný, odkud jsou hlavně.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
bendy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: stř 03.10.2007, 20:26
Bydliště: Vysočina

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od bendy »

psdk píše:Osobní zkušenost nemám, ale četl jsem na stránkách nějakého časáku srovnávací test se starou ZBK a vyznělo to pro Holice dost lichotivě. Jasně, placená reklama to být mohla ale myslím si, že Pavel Kupec nepatří k těm co by puškařské řemeslo brali na lehkou váhu a tak asi i ta jeho jednuška K1 či jak se to jmenuje bude dost kvalitní zbraň.
"Můj" puškař dokázal spoušť u ZBK100 poladil tak, že je příjemnější než u CZ550 a byť funguje trochu jinak než K1, je v přímém srovnání "lepší", jsem na tvrdou spoušť dost háklivý (omezující faktor mé první IŽ18, byť byla spoušť poladěná).
Ale hlavně pánové (a dámy), ten vzhled... Koukněte, jka se Vám líbí za moje ZBK100, dal jsem ji do fotek našich zbraní... Stojí to za to.
Florian broková kozlice - 12/76 a CZ 550 FS 30-06 + Meopta 3-12x56 RD
dřevák
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03.11.2009, 15:54

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od dřevák »

Tak pánové máte někdo už tuto jednušku doma?Uvažuji o ni ve štucu v ráži 7x57R.Zajímalo by mě celkově jak funguje a slouží.Recenze jsou dosti dobré. :D
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od MiraDuchek »

Já uvažuji o raptoru ale chtěl bych jí v 9,3x72R( flinta na hromadu),mělo by to fungovat líp než moje současná 7mm remMag.:)
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od MiraDuchek »

Neni problem,pokud ovšem nemají moc tvrdou střelu ,potřebuji aby se stačila na těch 30 metru rozbalit ale to už je ot.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Odpovědět