Psi zabijí až tři srny ročně

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Psi zabijí až tři srny ročně

Příspěvek od Pepa »

Mikulčice - Nazlobení jsou myslivci na nezodpovědné majitele psů. Jejich chovanci každý rok strhnou dva až tři kusy srnčí zvěře, kterou pak strážci lesa nacházejí na svých obchůzkách revírem. Tak to vypadá i v honitbě mikulčického sdružení. To má v revíru navíc i areál luk u slovanského hradi?tě, který je vítaným cílem turistů. "Lidé si neuvědomují, jak jsou bezohlední, když nechají psy volně pobíhat a štvát zvěř. Mají ale ze zákona povinnost pohlídat, aby se jejich zvířata nepohybovala bez dozoru," uvedl hospodář sdružení Lubomír ?imčík. Podle něj mají členové myslivecké stráže, která má za úkol na pořádek a klid v honitbě dohlí?et, prakticky svázané ruce. "Zákon nám sice umo?ňuje neukázněné návštěvníky honitby pokutovat, ale neupřesňuje jakým způsobem," řekl ?imčík. Praxe je podle něj taková, že stráž majitele psů upozorní, ti si zvířata připnou na vodítka a po pár metrech je zase pustí. "Kdyby lidé své psy ovládali, a ti přišli ihned na zavolání, dal by se jejich volný pohyb akceptovat. Ve skutečnosti je to většinou tak, že pes pobíhá v podrostu a jeho pán je na druhé straně," popsal situaci myslivec. Mikulčičtí myslivci už uvažovali o tom, že požádají o pomoc zastupitele, aby schválili vyhlá?ku omezující volný pohyb psů. Platnost vyhlá?ky by však končila na hranicích katastru obce, takže by problém neře?ila. Proto nakonec radnici ani neoslovili. "I kdybychom vyhlá?ku vydali, mohli bychom ovlivnit jen tu část jejich honitby, která patří do mikulčického katastru," řekl starosta Mikulčic Josef Hele?ic. Takový požadavek ale podle něj zatím na mikulčický obecní úřad myslivci nevznesli.
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

co k tomu dodat,takové problémy jsou skoro všude jen se o tom nemluví, například v naší honitbě v Polabí, jsou u lesa velké písníky,kde je přes léto hodně ?ivo(kempy...), zvěř je ružena a v okolí na ni nenarazíte, co se týká psů, tak jsme nachytali i lidi co jedou po lesní cestě autem a pes běhá všude možně,jenže co s tím??
LukasD zh 324, 7x57R/16
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Vyfotit a promluvit s nimi.
vhool

Příspěvek od vhool »

Takze dnes jsem zase resil jeden pripad "pomoci hodnych babicek"srnci zveri.bohuzel to skoncilo smutne.pri ranni prochazce s svymi pejsky (panelakovy NO a nejakej krizenec ne zrovna malej) pobliz zahradkarske kolonie narazili dve duchodkyne na plnou cca 3 roky starou srnu.srna ve snaze uniknout pred jejich milacky se zaklinila do plotu koupaliste.babky ve snaze ji pomoci (a za vydatne pomoci svych mazliku) ji plotem protlacili do objektu koupaliste :!: (asi si mysleli ze objemnejsi trup srny pochazi s prezrani,soude podle sebe :evil: ).v objektu koupaliste je vsak dalsi NO na volno ktery tam hlida.stresovana srna (a zrejme od babicek pohmozdena) jiz nemela sanci v uzavrenem prostoru psu uniknout.i pres tezke poraneni psem vsak jeste nasla silu se stejnou cestou dostat zpet na svobodu kde zacala zalehavat.za pomoci mestske policie jsem ji odchytil.bohuzel zraneni bylo vazne natolik ze k veterinari jsem ji privezl jiz zhaslou.musim rici ze tentokrat se mestska policie k problemu postavila prikladne (posledni dva roky si musim spolupraci s nimi v tomto smeru pouze pochvalovat).babicky skoncili u vyslechu a bude jim ulozena pokuta a nahrada skody :lol: . dle zakona.(volne pobihani psu v honitbe).ono to neni prvni prohresek techto "babicek".(jiz jsem s snimi mel parkrat konflikt ohledne tohoto prohresku a slusne to s snimi opravdu neslo).bohuzel na to musela doplatit srna zivotem aby byly neukazneni pejskari potrestani.skoda jen ze takto potrestanych radoby slusnych lidi je tak malo. :evil: Obrazek si udelejte sami :evil: :evil: :evil:
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Matel.cz
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: sob 13.1.2007, 9:08
Bydliště: PodKrkonoší

Příspěvek od Matel.cz »

U nás je s těmi pejskaři podobný problém paní doktorka si se svými miláčky sala?nickým psema a kundolízkem neurčité rasy vychází na procházku na louky a vůbec jí nesere že ty psi jsou dvě -tři hodiny mimo její dohled na upozornění na její konání a chování, že porušuje zákon o myslivosti mně poslala do pr...e. Tak jsem jí řekl až jí tam vleze její man?el, tak se to krávy ohromně dotklo ,že si na mne stěžovala starostoj jaký jsem hrubiján. :cry: Ale taková psíčoká není špatná :lol: :lol:
Bo 98 308W Meopta 2100 7*50 + Pard 008
Iž 27 16/70,9,3x72R; SVT 40; SA 58
Iž 58 16/70; Iž MP 153 12/76,
ZKM 456 mod4 .22 Long Rifle
STAR B, TT33, Husgwarna 1907, CZ 83 7,65Br, CZ 75
Carl gustav M96 6,5x55SE, Mosin 1891/30
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

tak to je des!!! :twisted: takze jste prisli nejen o srnu, ale i srnce...

ja mel v nedavne dobe take dve zajimava setkani s majiteli volne pobihajicich psu:

- potkal jsem zenskou s jezevcikem a dalmatinem - oba psi revirovali kolem te zenske v okruhu cca 100 m. moc se ji nezdalo, ze se mi to nelibilo a ze jsem mel k tomu pripominky. odpovedela, ze ji jeji psy poslouchaji jak hodinky... no, nakonec jsem ji asi ctvrt hodiny pomahal psy nahanet, aby si je upoutala na voditko...

- na polni ceste jsem u lesa potkal holku na kole s volne pobihajicim NO. na moji pripominku ohledne volne pobihajiciho psa mi odpovedal "ale ja stejne nemam voditko :D "... :evil: no, byla s ni ale domluva, tak kolo otocila a jela pryc.
vhool

Příspěvek od vhool »

jj pejskari jsou problem asi vsude.nejhorsi jsou tihle duchodci.s mladsim se clovek domluvi ale tihle jsou jak mezci.tyhle baby mi pily krev uz dlouho tak mam aspon dobrej pocit ze se jim na chvili zkrati duchod.je to hnusny ale mam z toho radost.takovej pocit jako ze bozi mlejny prece jenom obcas neco umelou :twisted:
Naposledy upravil(a) vhool dne ned 08.4.2007, 18:31, celkem upraveno 1 x.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

jj, ja si myslim, ze pokud to jsou klasicky duchodkyne, tak to setsakra pociti!!! jen by to chtelo castejsi podobny vysledek.
jinak toto je napriklad tema, o kterym by bylo dobre psat a delat reportaze! bohuzel to je nenapadne, resp. by to bylo nehumani, chudaci duchodci, resp. pejskari... :twisted:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

nejde o pejskaře jde o pitomce :!:
Uživatelský avatar
Matel.cz
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: sob 13.1.2007, 9:08
Bydliště: PodKrkonoší

Příspěvek od Matel.cz »

V ná?í vesničce starosta loni vyvěsil vyhlá?ku kde připomněl práva a povinnosti chovatelů (pejskařů) zmínil i zákon o myslivosti, dal si práci že to celé přečetl v místním rozhlase bohužel se to minulo učinkem a těch volně pobíhajících psů snad ještě naschvál přibylo. :( Předloni v sousedním združení ře?ily problém s lovícímy psi ,kde jím v krátké době dva vlčáci strhli na patnáct kusů srnčí zvěře co bylo zdokumentováno a nalezeno a policije bohužel stím nic nezmohla i když se vědělo či to jsou psi. Celé to vyře?il myslivecký hospodář svojí 9,3.
A bych neházel pejkaře do jednoho pytle dnes mi vyprávěl jeden kolega od jičína že tam mněli podobný problém kdy dva psi strhli opkovaně srnčí na poli došli za majitelem ten jim škodu uhradil z pojistky domácnosti a ještě jednoho psa nechal utratit. takže jsou i světlé vyjimky.
Bo 98 308W Meopta 2100 7*50 + Pard 008
Iž 27 16/70,9,3x72R; SVT 40; SA 58
Iž 58 16/70; Iž MP 153 12/76,
ZKM 456 mod4 .22 Long Rifle
STAR B, TT33, Husgwarna 1907, CZ 83 7,65Br, CZ 75
Carl gustav M96 6,5x55SE, Mosin 1891/30
vhool

Příspěvek od vhool »

Matel.cz píše:...dva vlčáci strhli na patnáct kusů srnčí zvěře co bylo zdokumentováno a nalezeno a policije bohužel stím nic nezmohla i když se vědělo či to jsou psi. ...
to ze s tim policie nic neudelala tak je ale problem hospodare.staci vycislit skodu a podat trestni oznameni a mas videt jak to jde rychle kdyz mas dukazy.ja zitra budu tu srnu otvirat a fotit a psat zpravu pro policii.bude dulezite kolik ma v sobe srncat.zatim to nas hospodar ohodnotil na skodu 6.500 kc protoze dle vyjadreni veterinare jde o zdravou perspektivni srnu ktera mohla vyvest jeste min.5 srncat.jestlize se potvrdi predpoklad ze ma v sobe dve srncata tak bude pocitat jeste 3000 za kazde.k tomu se prida jsete nejaka ta kacka za naklady okolo a baby trefi slak.sezerou psi a poridi si andulky :twisted: k tomu jeste pokuta (mluvi se o dvou tacech pro kazdou).no a je to na svete.s tim uz se policie zabyvat bude.chce to jenom si stim dat praci a papirovani a ne nad tim mavnout rukou a jenom nadavat.u nas to driv tak delali ale posledni tri roky to docela funguje.loni kolega nachytal jednu pejskarku jak jeji ovcak strhl a zmrzacil mladeho nadejneho jelena tak ze ho musel dostrelit a ta to mela za 30.000.vsechno bylo nafoceny a zdokumentovany a nikdo se sni nebavil :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
Matel.cz
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: sob 13.1.2007, 9:08
Bydliště: PodKrkonoší

Příspěvek od Matel.cz »

držím ti pěsti a přejiti aby to vyšlo, ještě by to chtělo nále?itě zmedializovat aby si pejskaři uvědomily důsledky svého nezodpovědného chování.škoda že se takovejch případu nechytá bulvár a pan Komárek. Dej vědět jak to celé dopadlo. To se s toho bude babkám točit hlava. :roll: :roll: :roll: Co se týče těch včákú tak to policije vždy Odložila pro nedostatek důkazú že to byly zrovna jeho psi.
Bo 98 308W Meopta 2100 7*50 + Pard 008
Iž 27 16/70,9,3x72R; SVT 40; SA 58
Iž 58 16/70; Iž MP 153 12/76,
ZKM 456 mod4 .22 Long Rifle
STAR B, TT33, Husgwarna 1907, CZ 83 7,65Br, CZ 75
Carl gustav M96 6,5x55SE, Mosin 1891/30
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Minulý táden jsem s kroužkem mladých myslivců který vedu (děti na 1.stupni Z? od 6 do 9let) byl na procházce honitbou, vykládal jsem dětem o jaru v lese a všech těch procesech a dějích kterými příroda prochází, u oplocenky kterou probíhá černá jsem jim ukazoval stři? a stopy selátek, když tu náhle nějaké z dětí vykřiklo "podívejte srnka", otočil jsem se a opravdu srna-čiplena, bohužel jí před sebou hnal NO......na srně už byl patrné známky kontaktu téměř na všech bězích barva, uštvaná, lízák ze svíráku....podlezla oplocenku NO za ní a asi 10m od nás na ní skočil a strhl jí, srna začala naříkat......celé se to seběhlo v několika okamžicích, bystré děti však postřehly vše rychle jsem je odvedl ale to již polovina z nich plakala. Cestou do ?koly jsem je utě?oval - marně. Na místo jsem se asi o cca 30min později dostavil se svým jezevčíkem kterého jsem nasadil na barvu, brokovnici připravenou k výstřelu kdyby jsem nachytal "pytláka" jak hoduje....po chvíly mi pes hlásil srnu. Zadní levý běh, no bohužel nemám jiný výraz "na sračku", ?lachy oddělené od svalů. Nedokážu si ani představit co muselo zvíře pro?ít kvůly hovadu který si nepřivá?e psa. Ten NO byl netipickej svým zabarvením - rezavo zlatej a tedy velmi dobř rozeznatelnej, má to u mě schovaný....
Naposledy upravil(a) jakub203 dne stř 11.4.2007, 14:08, celkem upraveno 1 x.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
vhool

Příspěvek od vhool »

no jakube,tve jednani ohledne zarazu osobne schvaluju ale bacha na to.radsi oprav svuj prispevek.mimo doby lovu musi o usmrceni zvere rozhodnout prislusny referat ?P na zadost MS coz jak uznas neni vec na den natoz na par minut ktere rozhoduji.jeste smi toto provest privolany veterinar ktery ale taky neni hned po ruce.kazde jine reseni je protizakone pokud ji nenechas zhasnout samu o sobe.osobne se mi tento zakonem udany postup take prici ale bohuzel je to tak.v tvem pripade bych o tom nikde nemluvil.nikdy nevis kdy se to muze obratit proti tobe.toto dilema jsem resil v mem pripade taky a dokonce policie mi radila at ji dostrelim ale jak rikam nikdy nevis.... :evil:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Vhool:
Ja si myslim, ze dostreleni zvere neni lov. Cili nac zadat vyjimku z doby lovu.
Odpovědět