howa 1500

Vše o kulovnicích a malorážkách
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: howa 1500

Příspěvek od bonecrusherx55 »

Aaa, kukam, ze si u Andreja na strelnici
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1408
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: howa 1500

Příspěvek od Choochoo007 »

Nevím jestli jsem sem daval nekdy, najit to nemuzu, tak davam az ted. Howa potvrzuje svou presnost. Howa Varmint 243Win, Lapua Scenar 90gr, RS62 - je to jedina laborace co jsem delal a zkousel do terce a navrzena pouze dle tlaku pres QL. Pri tomto stejnem tlaku to chodi i z jinych pusek, jinych strel, jinych razi, nevim proc, ale chodi to :wink:
mirage priserna v cervnu 2022 nebo kdy to bylo, takze tezko rici proc uletela ta posladni 4. rana. Krizek se pokud jsem nestihl mrak mrskal snad o 0,5cm az 1cm, hruza. Da se rici, ze s zadnou laboraci to nestrilelo nikdy hur jak MOA a to ani kdyz se pres sebe pouzili vsechny testovane navazky. Proste prebijeni teto raze na presnost na pohodu, pokud tedy puska umi. Na skodanou a tercovou strelbu vyborna raze a puska. Celkove s touto razi ulovena nejaka desitka lisek, kdy ale zrovna Scenar ve 243 uplne nesplnil moje lovecka ocekavani pri zasahu na komoru. Tercova ocekavani splnil naprosto, kdy se nechala "skoda" strilet v klidu na hlavu.
4 rány na 100m. Přebíjím vzdy 4 naboje od navazky, aby až jednu podělám jsem ji mohl škrtnout. Tady jsem do toho šel hodně sebevědomě a poslední 4. jsem střílel opět na terč, ale byla to chyba. Měl jsem jí radši pustit jinam a měl bych super 3rány :wink: Jestli to byla chyba rukama nebo mirage tezko rici.
https://photos.app.goo.gl/zLKhj4hwaDpu23m3A
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2041
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: howa 1500

Příspěvek od lovec »

Vidím, že posledné roky sa v tejto téme striedam s príspevkami iba s Choochoo007 a pritom je to taká fajn guľovnica. Zrejme sa ich až tak veľa nepredalo a to majú v dnešnej dobe modely, ktoré by mohli zaujať aj u nás… :roll:

Vrátim sa k téme - moja Howa 1500 a upgrade číslo tri. Tentokrát prišlo na výmenu hlavne, osvedčenú 7mm-08 Remington som so slzou v oku nechal nahradiť dlhou, hrubou a ťažkou 6mm BR Norma a sedmičková rúra poputovala do trezoru. Snáď ešte nájde využitie. Moja "nová" 6mm BR je hlaveň z druhej ruky od kamaráta, u ktorého stála nejaký ten rok nevyužitá v trezore. Puškár, ktorý hlaveň pre bývalého majiteľa vyrobil, rozhodne neplytval materiálom a zo 735mm polotovaru vzišla 730mm hlaveň. V spojení s viackomorovou úsťovou brzdou sa celkovou dĺžkou zbrane môžem smelo porovnávať s mušketami zo 17. storočia :lol: Z praktickej stránky bolo potrebné pre osadenie hlavne do môjho puzdra záveru mierne upraviť existujúci závit a tým to bolo vybavené.

Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2041
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: howa 1500

Příspěvek od lovec »

Nevyhnutným doplnkom bol aj nový zásobník. Pre kaliber 6mm BR existuje originál od MDT, v dvoch variantoch, buď 10, alebo 12-ranový. Ďalšou alternatívou by bol exotický Waters Rifleman z Austrálie, ktorý sa dá kúpiť v Anglicku a je kompatibilný so vzorom AICS. S tým Anglickom je však problém, odkedy nie sú v Únii, tak naše predpisy neumožňujú súkromnej osobe dovoz zásobníku mimo EÚ... :?

Keďže zbraň je uložená v šasi XRS od MDT, tak logickou voľbou bol ich zásobník. Nezaobišlo sa to bez špecifického problému, ktorý sa týka len Howy. Nevedel som o ňom, kým sa sám neprejavil - samozrejme na súťaži LKS v Světnove :lol: Vždy keď som zasunul zásobník a zatvoril záver, tak zásobník už ďalší náboj nepodal. V duchu som si už predstavoval nekonečné ohýbanie vyústenia zásobníka a napadali ma aj šťavnatejšie výrazy... Keď som sa vrátil domov, napísal som na facebook do skupiny MDT s nádejou, že mi niekto poradí - a komunita nesklamala.
Problémom je to, že iba v prípade použitia záveru Howa tento zásobník naráža na puzdro záveru tesne pred hlavňou a neuzamkne sa v šachte. Zo šachty síce nevypadne, celkom dobre tam drží, ale už je povysunutý a nepodáva, čiže aj keď som ho vždy priebežne pri otvorenom závere dorazil, tak každé ďalšie opakovanie ho povytlačilo zo šachty von a už nepodal náboj. Dostal som odkaz na toto video od Impact Shooting, kde je jasne popísaný problém a jeho jednoduchá náprava, ktorá nezaberie viac ako pár minút.

:arrow: https://youtu.be/VR1T3WzqyJc?si=Kau_2TpNtkLWggRt

Postupoval som takmer rovnako, na pásovej brúske som na predných rohoch zásobníku odbrúsil približne trištvrte milimetra a voilà - zasobník zaskočil a zamkol v šachte takmer s nulovou vôľou. Akurát ja som odbrúsil oveľa menšiu plôšku ako vo videu, nebolo potrebné uberať na tak dlhom kuse. Odpadol mi kameň zo srdca, aj keď to bola nakoniec len drobnosť. Po úprave je podávanie zo zásobníka absolútne spoľahlivé.

Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět