MYSLIVOST- ČLÁNEK o přivlastňování posedů

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

MYSLIVOST- ČLÁNEK o přivlastňování posedů

Příspěvek od Tomfi »

Docela mě zarazil článek z Radíme si v Myslivosti ohledně přivlastňování posedů. Sice má náš spolek asi jako každý své mouchy, ale abychom si záviděli ulovení kusu zvěře,případně přivlastňovali posedy to prostě neexistuje.
každý posed je všech, a kdokoliv si na něho může jít sednout stejně nejen, že je stavíme společně, ne všichni,ve dvou třech lidech, ale jsou spolkový.
trošku jinak je to s vnadi?ti, každý může vnadit, kde chce, jaký místo si vybere a postaví tam posed, a pokud tam chce někdo jiný jít tak dotyčnému zavolá(což je otázka slušnosti), jestli by jsi tam mohl jít sednout, pokud nejde ven. A to platí jen v zimě, jinak každý může kamkoliv.
A co pamatuju tak nikdy se neřeklo tady krmím já, sem jiný nemůže.
Je to především o lidech a hodně mě zaráží jak to někde funguje, či nefunguje.
Je to asi v tom, že nás je relativně málo cca 11členů, do lesa chodí občas 6lidí, vícekrát do týdne tak do tři lidí.
Je to taky o úlovcích. Lovíme 10srnců(většinou neodlovíme) 3daňky a cca 10prasat.
U čuníků je to tak, že kdyby tam někdo trávil v lese noci tak jich za sezónu asi těch 10nastřílí sám.Pobytově tam jsou ob noc, potkat se s nimi je ovšem díky terénu zázrak.

Docela mě právě zarazil ten počet negativních odpovědí v Myslivosti, pokud by se takto měla myslivost ubírat, tak se nedivím, že někde nové lidi nechtějí, když jsou pak takovédle problémy, mnohdy ovšem to nedělají právě ty mladí, či spíše ty starší a to je pak už horší a měli by se nad sebou zamyslet, takhle to asi zakladatelé české myslivosti nemysleli.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jo malinko jsem se s tim uz setkal.

Na jednu stranu to beru... krmi si tam... ma prednostni pravo tam chodit.
Ale zase NEdovolit tam jinemu jit kdyz tam nechodi??
Nebo mu to vycitat? :roll:

Je to cele spatne. Ale ja osobne to pricitam vlivu alkoholu. Kdyby se tolika nechlastalo... mluvilo by se i mezi cleny slusneji.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Tomfi buď rád,že to nezná?.Já to pro?il.Taky sem tam hlavní aktér. :P ZK. :oops:
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Taky mě to docela zarazilo, kde se to všude děje.U nás je to asi tak, že na posedy si může z MS kdokoliv, ale samozřejmě jsou tam dvě skupiny lidí, jedni krmí, shání něco na újeď a druzí jenom objí?dí a kde najdou rejpnuto, tak tam sedí na hlídky, třeba týden a nikoho se na nic neptají. Není se pak čemu divit, když je potom v honitbě zakrmeno na osmi místech, aby nebylo někde zasednuto a černá z toho myslim neni moc nadžená...
LukasD zh 324, 7x57R/16
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Také to znám z vlastní zkušenosti. Jsem ten trouba co krmí a pak si neměl kam jít sednout. Teda dřív. Teď máme zařízení víc a také krmíme na víc místech, takže mám volno. :lol: Nehledě na to, že jsem prosadil do stanov, že pokud si bude někde někdo krmit tak má přednostní právo si tam jít sednout, a když si tam chce sednout někdo jiný tak se může telefonicky domluvit. Udělal jsem to potom co jsem jednomu kolegovi výslovně řekl, že večer si jdu sednut na to místo co tam už 14 dní krmím a když jsem tam přijel tak už tam seděl a s úsměvem mi sdělil, že tam byl dřív až si jdu sednout jinam. :twisted: :twisted: :twisted: Málem jsem ho z toho posedu shodil. :twisted: :twisted: Byl to ten typ co nekrmil a obcházel krmeli?tě ostatních. :!:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
vhool

Příspěvek od vhool »

to je asi vsude stejny,my mame ve stanovach "kdo driv pride ten driv mele"a taky tu jsou dve skupiny lidi.ja to vyresil tak ze si krmim mimo zarizeni a na vetsi dalku nez jsou schopni v noci ostatni strilet.tim padem mam klid a s nikym se nehadam.akorat jsem za vola ale to me netizi.myslim si svoje a nikomu to nevymlouvam.naopak se tim bavim jak jsou ti nekrmici nasr....ni :twisted: :twisted:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

ja se tady jiz nebudu dale detailne rozepisovat o tom, co u nas v MS zazivam... castecne jsem to jiz udelal v danem tematu na myslivosti.cz. ale jen posledni "zazitek":
jako asi jedinej (mozna jeden ze 2) ze sdruzeni zakrmuju na 2 krmelistich pravidelne kazdy vikend, a to po cely rok, jak ten trouba :shock: ). a pak vzdy o vikendu, kdyz je uplnek, cekam, co mne zase ceka... dneska rano jsem objevil, ze dany kolega, pro ktereho jsem nepritel cislo jedna, mi hodil sedacku z kazatelny primo do ujediste, kde mam stare zbytky masa... a jeste ji tim masnym sajrajtem obalil... (ja vim, nemam dukaz, ale preci jenom, za posledni mesic problemy se sedackou u obou 2 kazatelen??? docela nahoda, ne???). muj kamos mej uplnen stejny problem minuly uplnek i na jeho kazatelne...
clovek je ale bezmocny, pokud daneho cloveka nechytne za ruku (coz je temer vyloucene :evil: )
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

No tak to je ale v celku hustý! Co je moc to je skutečně moc. Ani se mi tomu nechce věřit. Kdybych tě nznal, tak nevěřím :wink: No já ani nevím co mám napsat. Takové chování! To je dle mě i na vyhazov. Tedy kdyby jste měli důkaz. No fakt teda hnusný, hnusný a hnusný
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Alda píše:ja se tady jiz nebudu dale detailne rozepisovat o tom, co u nas v MS zazivam... castecne jsem to jiz udelal v danem tematu na myslivosti.cz. ale jen posledni "zazitek":
jako asi jedinej (mozna jeden ze 2) ze sdruzeni zakrmuju na 2 krmelistich pravidelne kazdy vikend, a to po cely rok, jak ten trouba :shock: ). a pak vzdy o vikendu, kdyz je uplnek, cekam, co mne zase ceka... dneska rano jsem objevil, ze dany kolega, pro ktereho jsem nepritel cislo jedna, mi hodil sedacku z kazatelny primo do ujediste, kde mam stare zbytky masa... a jeste ji tim masnym sajrajtem obalil... (ja vim, nemam dukaz, ale preci jenom, za posledni mesic problemy se sedackou u obou 2 kazatelen??? docela nahoda, ne???). muj kamos mej uplnen stejny problem minuly uplnek i na jeho kazatelne...
clovek je ale bezmocny, pokud daneho cloveka nechytne za ruku (coz je temer vyloucene :evil: )
FUCK, tak todle je marast, nakopat do prdele a vyhodit, zapla? pánbůh za to co máme.
Ač jsem klidný člověk, todle by mě do?ralo do nepříčetna.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To Alda: Pěkná syčárna!!! :twisted: slyšel jsem od známého o něčem podobném. Ne, že by mu "kolega" ničil posed, ale obcházel mu krmeli?tě a stříkal tam voňavku, aby prasata chodila k jeho krmeli?ti. To udělat u nás tak by asi dostal pěknou tečku frajer. :twisted:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
vhool

Příspěvek od vhool »

no me tam vonavku nestrikal ale parkrat jsem tam jednoho "kolegu nachytal jak mi tam chodi vencit zamerne psi.funguje to taky a jednou jsem tam nasel i vlasy. :evil: po "odborne" konzultaci dal ale pokoj (bylo toho vic vcetne anonymnich dopisu co na me posilal memu zamestnavateli ale nevedel ze muj zamestnavatel jsem ja sam,proste je to blb) :twisted:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

:lol: :lol: :lol: To jsi se pobavil co??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
vhool

Příspěvek od vhool »

no v prvni chvili jsem ho chtel vypreparovat ale pak jsem se bavil.az bude cas a nalada tak jeden z tech dopisu naskenuju a dam na forum jako ukazku lidskeho charakteru. :wink:nejvetsi satisfakci pro me bylo ze po 20 letech kvuli me skoncil jako hospodar.ted mame docela rozumnyho.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To bylo asi tím, že byl hospodář už 20 let. :wink: Byl zvyklý na jiné pořádky a asi jsi mu ru?il kruhy. :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
vhool

Příspěvek od vhool »

no hlavne je to tim ze to je jeden z tech lidi kteri zavidi i rakovinu :evil:
Odpovědět