reakce na večerníček - Idnes+reakce ČMMJ

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
vhool

Příspěvek od vhool »

.... :evil: zase jeden RADOBY Inteligent co se chce zviditelnit....
http://www.myslivost.cz/zpravodajstvi/d ... prava=5327
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

a co jsme mohli čekat takových bude víc :!:
vhool

Příspěvek od vhool »

jsem zalozenim klidas ale uz mi to zacina jit krkem a to tak ze hodne.mel bych jedno reseni:natocit pohadku o hnuti duha nebo deti zeme nebo jak se vsichni tito aktiviste nazyvaji o tom jak se 80% jejich clenstva sklada z extremistiky zalozenych individui kterym je suma fuk za co demonstruji hlavne ze muzou delat rozbroje a bordel celkem beztrestne.nebo pohadku o novinarich proti kterym je hyena vzorem pro charakter a moralku a oni se celkem zdarne schovaji za "objektivni informace" aniz by zcela chapali ze treba lide postizeni nejakym nestestim vubec nestoji o to aby se to nekde prezentovalo.treba by jim pak doslo ze veci nejsou jen cerne nebo bile ale mam strach ze takovy lide jsou proti rozumu imunni,bohuzel.... :evil:
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Chování veškerých médií má jen jeden ůčel , zviditelnit se a prodat.Za každou cenu. Charakter ,svědomí a zodpovědnost jsou pánům redaktorům zcela cizí pojmy.No a jak už se podaří někoho dostat na lopatky tak ho třeba roztrhat na kusy aby už nikdy nevstal a nemohl se bránit. U nás se tomu říká Karvinská férovka. Proč se některý redaktor nezůčastní jednu sezonu dění ve sdružení aby věděl o čem píše a co se celý rok dělá?
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tak jsem panu redaktorovi napsal toto:

Vazeny pane redaktore, je opravdu s podivem s jakou "odbornosti" a zanicenosti pisete o ceske myslivosti. Jak uzasne jste odhadl ten "princip" jakym myslivost vlastne funguje. Nejspis jste to narecpal v nejakem podobnem platku do jakeho sam pisete.

Co byla drive MF?

Mladá fronta je název dnes již zaniklého deníku, který v letech 1945?1953 vydávalo stejnojmenné nakladatelství, později (do konce roku 1989) přímo komunistické mláde?nické organizace nezávisle na stejnojmenném nakladatelství, od ledna do srpna 1990 opět nakladatelství Mladá fronta. Od září 1990 čtenářskou základnu i redaktory převzala společnost MaFra, která začala vydávat deník s podobným názvem Mladá fronta DNES.

Pri pouziti Vasi dedukce jsem vyrozumel, ze MF je prezivsi komunisticky platek, kteremu nelze verit nos mezi ocima. Moje hodnoceni Vaseho deniku je stejne objektivni, jako Vase informovanost o ceske myslivosti. Mozna by bylo lepsi, kdyby se kazdy z nas venoval tomu, cemu doopravdy rozumi.

Lovu Zdar!
vhool

Příspěvek od vhool »

...jak jsem uz napsal,nekteri jedinci kdyz se rozdaval rozum tak radsi schaneli fotak a propisku.nerikam ze jsem si sel pridat ale pojem etika uz jsem nekde zaslechl :wink:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Ranní poznámka Ivana Hoffmana: Myslivci a děti

Příspěvek od Alda »

Myslivci se zlobí, že chlap který ve Večerníčku střílel na rysa, byl v zeleném hubertusu, měl klobouk a střílel z mysliveckého zařízení. Jsou si jisti, že se určitě nejednalo o zlého pytláka, ale o nimroda. Soudí, že si teď o nich děti budou myslet, že střílejí na zvířátka, což poškodí jejich image. "Je to útok na lesníky, na myslivce," má jasno jednatel myslivecké jednoty.

Autor si ovšem stojí za svým. Rysů ubývá. Kdo je nelegálně střílí, podle něj myslivci vědí, ale solidárně nepovědí. Myslivci nesouhlasí, a chtějí, aby o nich děti dostaly korektní informace, nezatí?ené předsudky. To by ale asi neměli říkat dvakrát. Děti sotva ocení korektní Večerníček, ve kterém bude myslivec pálit po zajíčkovi, bažantovi, anebo odstřelí srnku. Na dítě neudělá dojem pravdivé vysvětlení, že myslivec v kruté zimě o srnku pečoval, nosil jí do krmelce něco k snědku, aby si ji později mohl zastřelit a sníst.

Dítě není tak chytré, aby pochopilo, že myslivec zvířata střílí proto, že je miluje. Dítěti to nedává smysl, a nerozumí tomu ostatně ani řada dospělých. Člověk, který chodí po lese s flintou, se dost dobře nemůže stát dětským hrdinou, a je-li na aféře s Večerníčkem něco nepochopitelného, pak je to nechápavost myslivců. Rituál, kterému holdují, je ze světa dospělých. Jsou tolerováni s odkazem na dávnou minulost, kdy člověk se zvířaty sváděl boj o přežití. Lov je cosi jako kulturní dědictví. Dávno není zdrojem ob?ivy, loví se pro zábavu a díky vlivné myslivecké lobby to tak i zůstane. Stejně tak má ale právo na existenci i názor, že myslivost je barbarství a že není podstatného rozdílu mezi myslivcem a pytlákem. Z pohledu srny vyjde nastejno, zda byla skolena, anebo upytlačena.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

panove,

ze je pan komarek mimo misu, vim uz hodne dlouho... jeho excesy mne jiz neprekvapi! (zajimave, jakeho syna muze mit prognostik formatu valtra komarka)
stejne tak ulitle komentare pod clanky na idnes.cz - na vzorku nasi populace lze vypozorovat ruzne rysy (proc se napriklad musela ukoncit podobna diskuse pod clankem o smrti karla svobody?)
co mne ale finalne dorazilo byla dnesni ranni poznamka ivana hoffmana na radiozurnalu. podobne ulety jako "právo na existenci i názor, že myslivost je barbarství a že není podstatného rozdílu mezi myslivcem a pytlákem"; "myslivci jsou tolerováni s odkazem na dávnou minulost nebo "pravdivé vysvětlení, že myslivec v kruté zimě o srnku pečoval, nosil jí do krmelce něco k snědku, aby si ji později mohl zastřelit a sníst" nemuze napsat zadny novinar, ktery se myslivosti objektivne zajimal a neco o ni vi. do dnesniho dne jsme mel pana hoffmana za dobreho glosatora politickeho deni u nas. timto dnesnim excesem vsak dokazal, jak lehce se lze v ceskych mediich vydavat za odbornika na vse resp. psat o vsem, i kdyz o danem tematu nemam ani poneti.
bohuzel se obavam, ze sila medii a jejich moc jsou i nad vliv "vlivné myslivecké lobby", ktere, dle p. hoffmana, vdecime za to, ze se "lovi jen pro zabavu"

p.s. co by rikali panove novinari, kdyby byli postaveni do stejneho svetla jako myslivci? (tzn. ti, co pisi neobjektivne, tendencne a jen v ramci placeneho PR). protoze, myslim si, pro deti je rozdil mezi kreslenou pohadkou a filmem se skutecnymi herci a zviraty...
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Ze začátku jsem to sledoval, ale teď už jsem přestal. Nemá cenu se rozčilovat. Kdo myslivost nedělá tak to nepochopí. Lidé z venku( hlavně z měst) si většinou myslí, že jen střílíme, když jsem se o tom dříve bavil na vysoké ?kole s pra?ákama tak jsem jim nic nevysvětlil a byl pro ně jen vrah zvířátek. Máme sice velkou tradici myslivosti v Čechách, ale bohužel již nemáme takový respekt jako myslivci v okolních státech. Podle mě to je dané 50ti lety komunismu. To deformovalo pohled na myslivost. Tehdy sice mohl dělat myslivost ?skoro? každý, ale kulovnici mohli mít jen vyvolení. Dědovi jako sedlákovi všechny zbraně vzali a taška měl co dělat aby v 70tých letech po něm aspoň dostal zpátky brokovnici. Na kulovnici jako syn bývalého sedláka neměl nárok. takže mi přijde, že lidé to teď spíš berou jako pozůstatek komunismu a ne jako tradici starou několik stovek let. Také teď není o čem psát tak to novináři neustále probírají a strefují se do nás. :?
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

ten večernček jsem bohužel neviděl, ani ty ostatní pořady pana Chaloupky jsem však nesledoval. Připadají mi odtr?ené od skutečného dění v přírodě a tak se na to příliš nedívám. O celé věci si myslím:
1. že by se nějakým způsobem mělo vystoupit proti hanobení myslivců v médiích, to jsme všichni chtěli a od nového vedení ČMMJ i očekávali a pod tímto tlakem i Ing. et Ing. či Mgr. Kostečka reagoval. bohužel dle mého názoru si vybral ne zrovna vhodnou příle?itost, tj. večerníček
2.o Hnutí Duha si myslím své již několik let a nehodlám názor měnit ( osobně jim v duchu říkám DůHo - tj. důležity hovno), je to spolek placený zahraničním kapitálem - konkrétně Anglie
3. nemá smysl se příliš zabývat novinami, konkrétně s MF Dnes mám svoje soukromé účty - a s jejich redaktory již od roku 1994 a jejich plátek bych si ze zásady nekoupil, abych je finančně nepodpořil. Vůbec v jejich konání nehraje roli jejich mláde?nická minulost, jak se domnívá ANDY, ale obyčejný zisk ( money, či jak si to každý nazve ), prostě noviny potřebují bombu( tj. šokující zprávu), aby je lidé sledovali a kupovali. Mimochodem většinový podíl v MF D má německý kapitál a tomu je fuck myslivost v ČR, ale zajímá je zisk a ti redaktoři jsou od toho placeni.
4. nekupuji pravidelně žádné noviny, občas koupím absolutně apolitický SPIRIT ( nedělám reklamu) a o víkendu u rodičů čtu Rudé právo i s Magazínem RP, je mi jedno, že má komunistickou minulost, ale jednoznačně má nejlepší redaktory, píše seriozně a má zajímavé články z historie republiky - dle mého názoru v souč. nejlepší noviny v ČR. Dříve bývaly dobré i Hospodářské noviny, ale se pokazily politikou.
5. opakuji oblíbené - co stojí v novinách, nestojí v gatích, přečtu, srovnám a vytvořím si vlastní názor na věc, protože nejsem žádný vůl, ale myslivec
6. mám rád staré arabské přísloví: " Psi štěkají, ale karavana jde dál." Tak i já dál budu dělat myslivost dle svého přesvědčení a názoru a svým chováním, životem a příkladem budu ovlivňovat lidi ve své rodině ( cca 20 - 40 lidí), své přátele ( cca 20 lidí ), na svém pracovi?ti ( cca 50 lidí ), ve svém vesničce střediskové ( cca 1.340 lidí ) a lidi POP ( panelákový ochránce přírody ), lidi DůHo, lidi velkoměst, až mi nemluví do toho, jak ?iju já myslivec, včelař, kynolog, chovatel, pěstitel, zahrádkář, atd. na vesnici. Demokracie končí tam, kde začínají práva druhého... Kolegům z měst se omlouvám. S pozdravem František.
politice a politikům zmar
vhool

Příspěvek od vhool »

opet vecernicek,tak to uz je vazny....
Název:
Datum:
Zdroj:
Autor:
Rubrika:
Bude jezdit Večerníček v přilbě?
6.4.2007
Lidové noviny
aus
Byznys/média

PRAHA Nejdřív večerními zprávami odsunutý před devatenáctou hodinu, pár měsíců nato zase pranýřovaný myslivci, že ukazuje, jak střílejí do rysů. Večerníček zkrátka nemá dobrý rok. A teď mu navíc hrozí, že při pravidelných večerních projí?ďkách na jednokolce bude muset místo papírové čapky oblékat nevzhlednou cyklistickou přilbu. V rozporu s výchovou Na kousky, které Večerníček každý den dětem předvádí, totiž Rada České televize obdržela důraznou stí?nost. Znělka Večerníčku podle diváka V. Sedloně "porušuje zásady ekologické výchovy, vybízí k porušování silničního zákona, navádí k hazardu se zdravím a ignoruje bezpečnostní pravidla platná v celé Evropské unii". Denní opakování znělky tak vytváří "negativní otisky v dětských mozcích". "Znělka Večerníčku je proti mysliveckému odstřelu ?apa a Madly teprve ten správný masakr. Podívejte se, k čemu Česká televize každodenně vybízí české děti!" apeluje divák a vypočítává: "Večerníček se pohybuje po pochybném schodi?ti bez zábradlí. Chladnokrevně při tom škodí životnímu prostředí rozhazováním papírů, které patří do kontejneru s recyklovaným odpadem. Večerníček na konci schodi?tě bezmyšlenkovitě skáče do neznámých hlubin. Stále se při tom usmívá, což může u nezletilců evokovat pocit, že by měli napodobit jeho sebevra?edný skok do hlubin. Večerníček, ač zjevně dítě, řídí automobil, a navíc se nevěnuje plně řízení. Opět se usmívá, ačkoli není připoután bezpečnostním pásem. U dětí to může evokovat představu, že řídit bez řidičského průkazu bez připoutání pásem je velká legrace. Večerníček balancuje na nebezpečné tyči zakončené kolečkem. Nevěnuje se dostatečně řízení, čím? ohro?uje nejen svoji bezpečnost. Napodobení Večerníčka může způsobit těžké úrazy. Automobil, který používá Večerníček, svými zplodinami unikajícími z výfuku ani náhodou nemůže odpovídat platným normám a jistě by nedostal osvědčení o technické způsobilosti." Podle diskutérů na serveru Neviditelný pes by se také například z hlediska genderové korektnosti slušelo, aby byl Večerníček ve znělce obden střídán Večernicí. Sám divák Sedloň nakonec ?ádá, aby ČT přestala vysílat nynější znělku, nebo? "je v rozporu s výchovnými cíli". Rada ČT: Chybí i přilba Televizní radní neberou problém na lehkou váhu. Na středečním zasedání předseda Jiří Baumruk slíbil, že "Rada České televize doporučí generálnímu řediteli, aby do znělky Večerníčku byly doplněny některé bezpečnostní prvky jako zábradlí, bezpečnostní pásy, padák a aby úvodní sekvence byla opatřena výrazným nápisem Třídíme odpad". Nad rámce stí?nosti radní podle Baumruka objevili další nedostatek: absenci cyklistické přilby. Tu nyní nahrazuje "primitivní papírová čepice". Ani tentokrát si závěrečnou dou?ku neodpustil Petr Uhl, který v televizní radě platí za hlídače právní čistoty. Podle Uhlova bleskového rozboru pisatel buď stí?nost myslel ?ertem, a pak bude jako ?ert brát i odpověď rady. "Anebo to nemyslel ?ertem, a potom naši odpověď nebude brát jako ?ert, a je to prostě správná odpověď," seznal Uhl. Foto popis: Večerníčkovo auto "nevyhovuje normám" Foto Autor - Repro LN, (C) Radek Pilař. Licence Merchandising Prague
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Nemám slov :lol: :lol: :!:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

Myslivci neuspěli, Madla a ?ap jsou dle rady v pořádku

tak jsme zase v zari reflektoru... mysleno negativne!
http://zpravy.idnes.cz/myslivci-neuspel ... domaci_jba

a dalsi pokracovani pro otrle povahy - diskuse pod clankem:
http://zpravy.idnes.cz/diskuse.asp?iddi ... domaci_jba
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

A co sme mohli čekat!!!!
Odpovědět