Zeiss Duralyt 3-12x50

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1408
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Zeiss Duralyt 3-12x50

Příspěvek od Choochoo007 »

Až na model 3-12x56 MC, který má 30mm.
Někde jsem četl že snad mají Conquesty plastové krytky točítek, je to pravda? Aby něco podobného nepotkalo Duralyt. To by mi nepřišlo moc reprezentativní :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Misak
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 04.4.2011, 11:43
Bydliště: Jablonne v podjestedi

Re: Zeiss Duralyt 3-12x50

Příspěvek od Misak »

kaps je pry dobry,kamarad prodava 6x42 a ten kouka fakt hezky,a duralyt si zatim snad nikdo nekoupil :roll: snad napise nekdo
kdo ho ma a pouziva :)
krkam2
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 21.3.2011, 11:50

Re: Zeiss Duralyt 3-12x50

Příspěvek od krkam2 »

Zdravím kolegové, teď jsem dojel z lesa a měl jsem sebou Zeiss Duralyt 3-12x50 světelný kříž č. 60, Swarovski habicht L NA Kurz 8x56 s bodem, a na pušce mám Docter Clasic 3-12x56 s bodem, byla se mnou i přítelkyně a porovnávali jsme jmenované puškohledy. Pro objektivnost jsem i dva jmenované variably měl nastaveny na 8x56.

světelnost : na prvním místě zeiss, těsně za ním docter a poslední swarovski

ostrost: na prvním místě swarovski , zeiss a poslední docter ( hodnoceno tak, že na srně na 60 metrů v listnatém lese jsem se swarovskim jasně poznal ještě ve 22.00 hod kontury slechu obřitku atd, ale na nejtmavším obrazovém pozadí. Se zeissem jsem sice tak dokonale nerozpoznal kde končí a začíná slech, ale připadlo mi, že jsem se o deset minut vrátil ve stmívání. Docter byl tak někde uprostřed mezi nima.

Světelný bod: nejjemnější osnova i s bodem je u zeisse, nepřekrývá vůbec nic a jde nastavit od neviditelna až po oslnění i ve dne. Druhej je Docter- jemnost a nastavení stejné jak zeiss. Swarovski pro mě nejhorší svou velikostí záměrné osnovy podobné meoptě, na 100 metrů zakryje komoru lišky.

Jediné co bych vytkl Zeissu jsou čudlíčky ovládání světelného bodu, v zimě v rukavici nebo zmrzlou rukou hledat tlačítko velikosti pololentilky je můj jedinej negativní pohled na tuto optiku. V tomto nejlepší Docter. Swarovski pro mě nejhorší, protože povytahnutí ovladače vyluzuje byť malý, ale slyšitelný zvuk.

Na to že má Zeiss 50mm výstup tak dal těm dvěma 56mm na frak.
Krytky točítek jsou z umělé hmoty, reprezentativnost nechám na každém, já neřeším.

Teď koukám že čas na foru je 21:51 a skutečnost je 22:51, asi není nastaven letní čas.............
zmijak
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 27.10.2010, 9:25

Re: Zeiss Duralyt 3-12x50

Příspěvek od zmijak »

pro krkam2
Zvažuju koupi Duralytu 2-8x42 s bodem nebo Meostar 1,5-6x42RD. Pro Duralyt hovoří značka, rozsah zvětšení, velikost osnovy a bodu, hmotnost a délka, pro Meostar 30 let záruka, více tradiční vzhled, zapínání č. bodu na boku a o 2000,- nižší cena.
Tak jsem se chtěl zeptat, jak funguje zapínání bodu, jestli musím po každém vypnutí a zapnutí naštelovat znovu intenzitu nebo je to jako u mého Classic Diatal 7x50, u kterého se mi rozsvítí bod pokaždé na stejné intenzitě, na které jsem ho naposledy vypnul. Za odpověď děkuji.
Obojetnice P.Soukup Podlesí 8x57JRS,20/76,
Obojetnice Thiele Teplice 9,3x72R, 16/65
ZKM 451
dvojka ZP 147 12/70
dvojka Belgie 16/65
ČZ vz. 50, ČZ vz. 52
krkam2
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 21.3.2011, 11:50

Re: Zeiss Duralyt 3-12x50

Příspěvek od krkam2 »

Na tubusu okuláru jsou z leva dvě gumová tlačitka velikosti lentilky označená + a -. Zapnutí bodu se aktivuje přidržením plusového tlačitka. Bod se zapne v intenzitě ve které byl vypnut. Pokud chcete intenzitu měnit musíte po zapnutí tlačitko + pustit a opětovným stlačením + tlačítka zvyšujete a - snižujete úroveň jasu. Vypínání je přidržením obou současně. Pro zapínání a vypínání musíte tlačitka cca 3 vteřiny podržet, je to pro případ nechtěného zapnutí třeba manipulací se zbraní apod.

U Duralitu je použita stejná vnitřní mechanika jako u lety osvědčených modelových řad Clasic Diavari a Diatal, proto bych já volil spíše Zeiss než Meoptu.
Naposledy upravil(a) krkam2 dne pon 20.6.2011, 7:03, celkem upraveno 1 x.
zmijak
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 27.10.2010, 9:25

Re: Zeiss Duralyt 3-12x50

Příspěvek od zmijak »

Děkuji mnohokrát za odpověď. Jen jsem četl ještě něco o tom, že obraz není ostrý až do okrajů, jak je známo u dražších modelů Zeiss. Je to pravda? Přeci jen Meopta kouká perfektně, jen k té mechanice bych řekl, že Zeiss dává záruku na funkčnost a Meopta na to, že mi to budou v záruce opravovat. Toť mé zkušenosti s modely Artemis, ale s novými Meostary s osnovou ve druhé rovině zkušenost nemám, proto mě spíš láká Zeiss Duralyt. Jen nevím, jak bude na obojetnici vypadat. To zapínání bodu není zrovna oku lahodící. Ale funkčnost je asi přednější.
Obojetnice P.Soukup Podlesí 8x57JRS,20/76,
Obojetnice Thiele Teplice 9,3x72R, 16/65
ZKM 451
dvojka ZP 147 12/70
dvojka Belgie 16/65
ČZ vz. 50, ČZ vz. 52
krkam2
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 21.3.2011, 11:50

Re: Zeiss Duralyt 3-12x50

Příspěvek od krkam2 »

Ten co mám pujčený je ostrý až do okrajů, už ho mělo za víkend v rukách více myslivců a nikdo neměl námitek, kouká moc pěkně. Zítra ho vracím a mám o čem přemýšlet........víc nemám co dodat. Meoptu nekomentuji na to je tu jiné téma, ale už jsem jich pár do Přerova posílal zpět, asi se tam s něma těžko loučí.......
zmijak
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 27.10.2010, 9:25

Re: Zeiss Duralyt 3-12x50

Příspěvek od zmijak »

Děkuji mnohokrát za odpověď. Teď mám také o čem přemýšlet. :-)
Obojetnice P.Soukup Podlesí 8x57JRS,20/76,
Obojetnice Thiele Teplice 9,3x72R, 16/65
ZKM 451
dvojka ZP 147 12/70
dvojka Belgie 16/65
ČZ vz. 50, ČZ vz. 52
Misak
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 04.4.2011, 11:43
Bydliště: Jablonne v podjestedi

Re: Zeiss Duralyt 3-12x50

Příspěvek od Misak »

CHtel bych taky podekovat :) konecne nekdo kdo ho vyzkousel a napsal dojmi a potvrdil co jsem si myslel,akorat svarovsky me
v hosnoceni prekvapil se svet.bodem.
Hubert
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: ned 07.10.2007, 18:26
Bydliště: jižní Morava

Re: Zeiss Duralyt 3-12x50

Příspěvek od Hubert »

Dík za odpovědi, pořádně mi to zamotalo hlavu. A protože potřebuji udělat upgrade na optiku na kulobrok zůstal jedním z mých ří kandidátů, hovoří pro něj značka, zapínání osvětlení, mezi dalším kandidátem je Meostar R1r 3-12*56(proti meoptám nic nemám-mají výborné sklo, variabely mám od nich 2 a se žádným jsem problém neměl), no a třetím kandidátem je Nikon Monarch 2 3,5-10*50 Il, který mám možnost koupit za dobrou int. cenu.Pro něj hovoří to, že je ze všech tří kandidátů nejlehčí, má stejně jako meostar 30 letou záruku, navíc má palcovou montáž(na kb mám slušnou palcovou montáž s podhledem-tedy nemusel by jsem ji měnit), ovšem jediné co se mi na něm nelíbí je malé zorné pole 3,1-8m.
A teď babo raď, protože jsem blíženec, nemohu se rozhodnout a otřeboval by jsem to rozseknout.
dík H :roll:
"Je lepší padnout s rachotem,než vyhrát bez povyku,ke slunci žene nás už jenom síla zvyku."-Visací Zámek
krkam2
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 21.3.2011, 11:50

Re: Zeiss Duralyt 3-12x50

Příspěvek od krkam2 »

pro Misak - on ten Swarovák je s křížem něco jako u Zeissu 40, kdyby byl i Duralit s křížem č. 40, tak by to bylo objektivnější...

pro Hubert - nejsem odpůrce meopty, prošlo mi jich rukama dost a reklamovali se 4 kusy, dvakrát zamlžení, jednou zatuhlej kříž, po 2 letech se ani nehnul po několikerém přetoční stranovou aretací a jednou u nového po třetí ráně nečistoty na skle. Nikdy jsem se nesetkal se špatnou funkcí variáblu. Jen k Meostaru R1r 3-12x56RD- pro mě byl při srovnání s meoptou 3100 3-12x56RD sklamáním v tom, že jsem si připadl, jak kdybych koukal do neměnné rourky od alobalu, při nastavení zvětšení 8x malé zorné pole oproti 3100 stejně nastavené na 8x .Křížek byl jemný toť výhoda, ale pocit že málo vidím mě vadil . Než něco koupíš zajeť si to někam do kamenýho obchodu osahat...
S Nikonem ti neporadím v ruce jsem ho měl, ale jen ve dne.... výhoda je možnost volby - červený, nebo zelený bod.
Z těch tvých jmenovaných bych volil Duralita - ještě mám k němu jedno negativum - díky ovládání světelného bodu a tím zvětšenému tubusu okuláru nenasadíš gumu k oku, nebo si ji musíš upravit - lovím v noci a nosím brýle, tak to řeším.
Pokud netrváš na variablu, tak připoj do rozhodování Zeiss Diatal 8x56 se svět. osnovou č. 60 pro mě je z vyskoušených noční pracant č. 1 a nemusel by si zasahovat do montáže cena je ale kolem 25tisKč.
A ať ti zamotám hlavu ještě víc, tak koukni na promys, maj tam v akci ošahaný Doctery z výstavy ve 100% stavu s plnou zárukou za super ceny.....Docter classic 3-12x56RD za 15900Kč, mám ho na flintě a zátím měnit nebudu.
Hubert
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: ned 07.10.2007, 18:26
Bydliště: jižní Morava

Re: Zeiss Duralyt 3-12x50

Příspěvek od Hubert »

To Krkam dík za tipy.
K Meostarum máš pravdu, jen beru to , že to mám do Přerova 25km, v případě závady.Kamarád z jara nastřeloval 3 na běžných rážích a ty smítka vevnitř se začaly objevovat ve všech, asi špatná dávka.Já jsem na druhou stranu problém neměl.
K firmě Promys se nebudu vyjadřovat, velmi negativní zkušenosti mých dvou kamarádů, tedy od Lepiče raději nic.
Spíše by mě zajímalo více názorů a porovnání Duralyt,Meostar a Nikon 2 3,5-10*50.
dík H
"Je lepší padnout s rachotem,než vyhrát bez povyku,ke slunci žene nás už jenom síla zvyku."-Visací Zámek
Misak
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 04.4.2011, 11:43
Bydliště: Jablonne v podjestedi

Re: Zeiss Duralyt 3-12x50

Příspěvek od Misak »

Pro kounek :arrow: nevim jetli vam prisla zprava pripadne se ozvete a poslete tel.:wink:
Kamarad ma swarovaka 3-12x56 s nast.mostem a je spokojenej, ma stejnou osnovu jek zeiis osn.c.60 a koukal ksem
pres to a parada ten bod a ta osnova je super nic neprekryva jak meostar.
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: Zeiss Duralyt 3-12x50

Příspěvek od Tony30 »

Zdravím,tak jsem se poptával na tohoto Zeisse a je to hit,jeden prodejce který i testuje puškohledy byl mile překvapen,pěkně to kouká,mechanika supr a spracování také ok.Osnova jemnoučká,nezvětšuje se pri změně zvětšení,prý se jim to povedlo,za tuhle cenu není asi konkurence.Jen ty tlačítka na č.b.jsou na první pohled takové divné(vyvíšenina kostka),ale po pár skouškách si na to zvikl a je to praktické.
Měl 30ks a během týdne byli fuč,tedˇjedině na obědnávku 14-21dní,dokonce prý přijeli i ze slovenska že tam také nejsou.
Toto ještě nezažil,myslím že naznačoval že fabryka nestíhá výrobu,ještě nenaplnila ani svůj trh.
Takže jsem zaváhal a musím počkat :roll:
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Re: Zeiss Duralyt 3-12x50

Příspěvek od US OPTICS »

to Tony30 : to musí být ale velká prodejna zbraní a střeliva, když si může dovolit uskladnit 30 kusů jedné značky optiky v ceně 25.000,-Kč. Snad jen jedině,že by měl na všechny kusy objednávku a vybral zálohu, jinak si tohle neumím představit a neznám prodejce,který by toto učinil.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Odpovědět