Co máte za psy?

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od Petr1970 »

licinnda: s tím si trošku dovolím nesouhlasit.. původních loveckých plemen zas není tolik.. a ze současných jsou to která? tak anglický ohaři.. všechno ostatní je křížený, překřížený..
doba se mění, lovy se mění, i psy se"mění"...

každý pes má lovecký pud (to by umřel hlady), ale máme pastevce, služební... většinou to jsou při přišlechtění pro tu práci, původních (primitivních) plemen moc není

ano, samozřejmě je lepší když lovecký pes má lov, ale myslím že jsou jiné obory které ty psy zabaví plnohodnotně...

takže - myslím, že libovolný "lovecký pes" (ohař,retrieveři, jezevčíci, teriéři) kteří slouží jako gaučáci, společníci, mazlové mohou mít spokojený život i s jiným vyžitím - záchranařina, canisterapie, běhání, tancování, working-sporty - prostě něco co jim rozvíjí a zaměstnává mozek
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od Licinnda »

a tito psi byli křížení a přikřížení proč? aby se v nich upevnilo lovectví a ne, aby se váleli někomu doma na gauči, případně strávili život u baráku za plotem......
Ukaž mi někoho, kdo si pořídí lovečáka, s PP, a s tím se aktivně, ale opravdu aktivně věnuje některé tebou vyjmenovaných činností, řekla bych, že se dají spočítat na prstech......
Ale to je jedno, to je debata o ničem, já doufám, že slečna, když si našla toto fórum, hledala něco o lovectví se psem, tak snad pejskovi ukáže ten správný směr......
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od lörinc »

Souhlasím s Licindou. A je hodně chovatelů loveckých psů co psa do nemysliveckých rukou, nebo spíše do rukou které ho nepovedou k lovu neprodá. Já chtěl chov. stanici fouska, bohužel fenka měla předkus a tak z toho sešlo, ale zachoval bych se stejně.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od Petr1970 »

radši dám loveckého psa do rukou hodného člověka co s ním nebude "lovit" než "myslivce" který se ke psovi chová jak ke spotřebnímu zboží....
názor mých známých co mají hodně dobré lovecké psy a jejich CHS.... a docela s ním souhlasím
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od Licinnda »

Lorinc: ani nevíš, jakou mám radost, můj pes bude v prosinci krýt, a již 5 štěňat je zamluveno do mysliveckých rukou, fakt z toho mám obrovskou radost, že, ač se jedná o "módní" plemeno, většina, možná i všechna štěnda, budou pracovat......jedno štěndo si sama budu nechávat a dál propachovat toto plemeno mezi myslivci, tak jako dosud, vadí mi ta nálepka "gaučáka", ačkoliv se jedná o výborného loveckého psa a vynikajícího pracanta.
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od Licinnda »

Petře, majitele svých štěňat si musíš vybírat a samozřejmě, štěně ze svého chovu bych myslivci, o němž bych věděla, že se k němu nebude chovat dobře (zavřený celé dny v kotci, ven pouze jednou týdně, případně pouze na hon a pod.), prostě nedala......, to je přece samozřejmé.....
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od fesoj »

Jenže plnohodnotný lovecký pes a gaučák, společník a mazel je něco, co se vzájemně vůbec nevylučuje, naopak může se vhodně doplňovat. Zářným případem je RuStaff. Jeho čubina jeden den předvádí chvatovou práci na prasatech, druhý den canisterapii s dětmi - a na obojí má nejen schopnosti, výcvik a fungující mozek, ale dokonce i odpovídající certifikát. Já chovám křepeláky. Pořádný křepelák by měl být ostrý jak břitva. A na jedné klubové schůzi jsme probírali případ feny, která měla sice všech 5 P, jak se říká, ale musela být předčasně vyřazena z chovu. Pro prokázanou agresivitu, přenášenou na potomstvo. Moji sousedé vždy měli a mají psa nebo psy. Mají se u nich dobře, jsou jim dopřávány i dlouhé procházky, na velké zahradě se mohou vylítat a vyblbnout co hrdlo ráčí. A přesto jsem jim odmítl prodat štěně s tím, že to není pes pro ně, ale jen pro myslivce. Naštěstí to pochopili a máme dobré vztahy i nadále. Nejsem sexista. Ale když se do vrcholných orgánů klubu nějakého loveckého plemene dostane převaha ženských, zpravidla to vede ke slevování v nárocích na chovnost, zkoušky jsou nahrazovány výstavami a plemeno jde cugrunt. Všem správným děvenkám každého věku, v jejichž žilách koluje ta pravá zelená krev /a že jich taky pár znám/,se samozřejmě omlouvám, jim tahle úvaha rozhodně nebyla určena.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od Licinnda »

Fesoj: naprosto souhlasím ! a Rufstafovi stránky znám, on i jeho čuba mají můj obdiv, co všechno zvládají a jak to zvládají !
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od MiraDuchek »

Fesoj už dost nebo to s Rustafem nebude k vydržení,oni ho totiž v klubu zvolili hlavním poradcem pro výcvik,Ruda má obrovské štěstí že má extrémě učenlivou a vyrovnanou fenku,co jí znam tak ty zkoušky by asi udělala skýmkoliv na druhém konci vodítka,stačilo by chodit podle ní :D .
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od Petr1970 »

Mira: tak to asi už krejt nebudeš když si nasr.. poradce ne?:-)

znám u nás psy kteří jsou půjčováni "na odvedení" se slovy - nauč se řády, tady máš vodítko a hlavně to tomu psu nezku... osobně viděno, totální amatér odešel vodky ve II. ceně (chybou vůdce) :D
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od Licinnda »

Tomu se říká "životní pes", tedy, v tomto případě čuba :-)
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od MiraDuchek »

Moje krytí naštestí neovlivní :lol: ,ani krytí psa ,Ruda je jen přes výcvik.
Naposledy upravil(a) MiraDuchek dne úte 15.11.2011, 22:16, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od Petr1970 »

bez výcviku neuděláš zkoušky, neuchovníš :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od MiraDuchek »

Nám stačí dvě výstavy.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od Petr1970 »

tak to je dost slabý, sice fouskaři s U jsou extrém ale neměl by mít pes do chovu i "nějakou práci"? třeba to novej poradce výcviku prosadí i zpětně :-)

teď vážně - je to balanc mezi extrémem (U) a ničím (jen výstavy), podle mě by do chovu pes něco pracovního měl mít... alespoň by se ukázalo že je tak nějak vedenej - ne jen trimovanej šampon z gauče co zvěř nikdy neviděl...- samozřejmě vím že výsledky obyč. zkoušek o ničem moc nevypovídaj, spousta se toho dá dostat do každýho psa...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět