Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
spikelet
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 16.7.2017, 20:28

Re: Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Příspěvek od spikelet »

Mel jsem CZ 750 S1M1 a ted mam CZ 557 Varmint. Musim rict, ze co se tyka prebijeni, tak system 550/750 je lepsi. Proc? Jednorade vyusteni zasobniku bude vzdycky lepsi, nez dvourade. U CZ 557 se hur podava naboj z prave strany zasobniku, pri plne kapacite zasobniku. Cim min naboju v zasobniku, tim je to lepsi. To jedine mi u CZ 557 vadi. Pouzivam na sport, takze pokud jsou vhodne podminky souteze, tak nabijim po jednom primo do komory. Pokud musim nabijet ze zasobniku, musim u prvnich trech, ctyrech prebitich byt opatrny. Pohravam si s myslenkou, predelat CZ 557 na zasobniky CZ 550. Nebo AICS zasobniky. Jinak nemam CZ 557 co vytknout. Pojistku jsem nikdy nepouzil, takze me nelimituje.
spikelet
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 16.7.2017, 20:28

Re: Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Příspěvek od spikelet »

Jeste se vratim k memu predeslemu prispevku.
Nenasel by se clovek, co by mi vyrobil celou sachtu i s lucikem pro CZ 557 na AICS zasobniky???
Nebo aspon kdyby nekdo vedel, kdo by to byl schopen udelat???
Oslovil jsem jiz Pavla Jarolima, ale ten je zavalen praci a nema na to cas.
Za kazdy napad a tip predem dekuji.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Příspěvek od Choochoo007 »

Nestálo by spíše pro začátek zkusit zprznit z dvojřadého zásobníku 557 jednořadý ala 550? teoreticky by to nemusel být až takový problém a pro tebe možná i doma proveditelnější. Jak moc ten materiál půjde případně svařovat atd. těžko soudit, ale cena nového zásobníku není zase tak vysoká na to ho obětovat pro vývoj. U 550 byly na zásobníku nabodovaný záchytu zásobníku, takže by to jít mohlo. Upravit vršek, přeohýbat na jednořadý a poladit výšku záchytu zásobníku a pak pořešit případně velikost na 10 nábojů.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
spikelet
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 16.7.2017, 20:28

Re: Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Příspěvek od spikelet »

Ono by to urcute slo, ale bylo by to pokus/omyl. Ja mam celkem 3 zasobniky do CZ 557. 2 jsem kupoval na Hunting bazaru a ty maji povrchovku neco jako fosfat. Cerny mat a na omak takovy suchy povrch. Ty nefunguji ani jeden. Katastrofa. uz byly aj v CZUB na kontrolu. Dostal jsem nove pruziny a podavace, ladili vyvodky a stejne nefunguji. Pak mam jeden, co byl k pusce. Ten ma hladkou lesklou povrchovku. Ten funguje dobre.
Dnes jsemnad tim jeste premyslel a taky me napadlo udelat na nich jednorady vyvod. Jenze tim by se musel i zobak na zachyt zasobniku udelat na jine pozici. Vyrobit jiny podavac, snizila by se i kapacita zasobniku a jak uz jsem napsal, byla by to piplacka a hlavne by to byl pokus/omyl.
Ale napadla me jina moznost. Koupit AICS zasobnik a usadit ho do original plaste zasobniku CZ 557. Tim padem bych mel sachtu jak na original zasobnik, tak na AICS zasobnik. Musim zjistit rozmery, jestli se AICS zasobnik vleze do plaste zasobniku CZ 557. pokud vleze, tak to bude vyrese.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Příspěvek od Choochoo007 »

Pán je hlava :wink: Vypadá to na dobrej nápad. Trochu problém bude buď šířka nebo délka zásobníku. Doufejme, že délka a to by snad šlo vyřešit odříznutím případně. Teoretricky bys mohl zkusit něco podobného udělat i z jiných zásobníků s jednořadým vyústěním, možná i plastových. Držím pěsti :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
spikelet
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 16.7.2017, 20:28

Re: Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Příspěvek od spikelet »

Tak musim doufat, ze v CZUB udelali ty sve zasobniky delsi, ze je rozmer AICS zasobniku.
spikelet
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 16.7.2017, 20:28

Re: Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Příspěvek od spikelet »

Tak to asi neklapne. Co jsem dohledal rozmery AICS zasobniku na internetu, tak plechovy ma delku 3,059", coz je nejakych 77,698 mm. Plastovvy AICS od Magpulu ma delku 3,060", coz je nejakych 77,724 mm. A vnitrni delka zasobniku CZ 557 je 74,0 mm. Takze nemam sanci tam ten zasobnik narvat.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Příspěvek od Choochoo007 »

Co z 550? Ten si myslim, ze je kratsi nez 74. Vecer kdyztak zmerim, ale ten z 550 neni taky zadny zazrak zrovna.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
spikelet
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 16.7.2017, 20:28

Re: Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Příspěvek od spikelet »

To budes hodny, kdyz mi sem das miry toho zasobniku CZ 550. Staci mi sirka a delka. Vysku neresim. Ale je mer jen plech. Ty naletovane desticky pro zachyt zasobniku bych stejne dal pryc. Ale tady si myslim, ze to bude taky vetsi, nez ten pro CZ 557.
Jinak ja jsem byl se zasobnikem 10 ran pro CZ 550/750 velice spokojeny. Ten podaval bez chyby. Jedine, co je u nej spatne je cena. A ted i dostupnost.
Zkousel jsem aj hledat na netu, jestli neni nekde nejaky custom vyrobce, ktery by nabizel celou sachtu pro CZ 557 na zasobniky AICS. Bohuzel neumim jazyk, takze hledani bylo marne.
Odpovědět