Jak zvednout popularitu myslivců

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Zdenek41 »

Je pravdou,že jsem si připadal jako blbec,když mi puškař slíbil namontování puškohledu a nastřelení při jeho koupi.Do města mě kamarád odvezl,ale musel pracovně odjet.Auto doma co ted...Lidi opravdu koukaj hodně divne.Měl jsem vybranej závěr,ale při nastupování do autobusu se člověk necítí vůbec dobře.Výhodou bylo pouze to,že jsem nastoupil skoro jako první.Vědět,že kámoš odcestuje jel bych autem nebo si vzal futrál.Těm lidem by nepomohla ani tyčka s praporkem,pořád je to zbran.V tonhle bych souhlasil s tím aby nebyla vidět a byla uložena ve futrálu.Sami nemáme rádi automaty,kdy nevíme zda nabito či vybito a nepomůžou ani skříplé náboje mezi závěrem. :wink:
Robin
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 11.3.2013, 12:57

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Robin »

Fesoji, víčko je blábol, to uznávám, ale tyčku zasuneš u kulovnice komorou do hlavně a její barevný jasný konec trčí z ústí a dává najevo že fakt nemáš náboj v komoře. Mám sice jen zbrojní průkaz, ale někteří svých 3500 joulů krapet podceňují. Slušné jednání myslivců by mělo být pravidlem, ale já se s takovým jednáním moc nesetkávám. V lese je někdy opravdu narváno a já rozumím tomu že svůj čas pro myslivost nekradete, ale jiné už to nebude. Nejde mi o to do myslivců šít, pouze ukazuji svůj pohled na věc zvenčí.
Futrál nikomu nenutím, zákon jsem četl, jestli jde kdokoliv s puškou hlavní nahoru je mi šumák je li nabitá, má li ji však tak, že na mě míří, chci vědět že je nenabitá.
Robin
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 11.3.2013, 12:57

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Robin »

Reno, tyčku svineš, obyčejný futrál je hadr, ten strčíš do báglu k rukavicím nebo na flintu navlečeš šálu. Tyhle drobnosti Vám přeci neublíží. Mít možnost nést pušku neskrytě, stejně bych ji dal do obalu, mě to neublíží a ostatním uleví. Co oko nevidi, to srdce nebolí. :wink:
Tohle forum čtu dlouho, a mám známé u mys. stráže, a kamarády lesníky, v lese jsem často, i když jsem příznivec myslivosti, neměl bych na ni čas a možná ani vztah. K registraci mě přimělo to, že jsem prostě nevydržel nereagovat :|
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od dalas »

Robine, ani té tyčce bych nevěřil. Moh by to být sofistikovanej reloading. :D
Jinak s těmi myslivci x veřejnost je to trochu složitější. Je fakt, že někteří kolegové jsou až nesoudně neurvalí. U některých je to až fanaticky pojatá ochrana zvěře, u jiných zase jakýsi pocit nadřazenosti. Příroda by měla patřit všem. Na druhé straně je zase nepochopení a neznalost veřejnosti. Na rozdíl od ní, má myslivec jistá privilegia vykoupená a má taky určité závazky, pokud to dělá poctivě. Není divu, že jej pak některé aktivity nenechají klidným. Jsou to večení projížďky na koních, pionýrech, procházky v hlučných skupinkách, u nás specialita, horkovzdušné balony, a to vše zejména při nejvyšší aktivitě srnčí ráno a večer. Za těchto podmínek dělat důslednou selekci je opravdu někdy o nervy. A je fakt, že většina z nás zase toho času tolik nemá.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od fesoj »

Zdeňku, je to přesně tak, jak říkáš. Stalo se mi, že jsem jel na kole do revíru a cestou jsem se zastavil v krámě koupit si svačinu. Abych vyloučil jakékoliv podezření z nebezpečného zacházení se zbraní, vyndal jsem z kulovnice závěr a dal jsem ho do kapsy. Přesto jsem se stal terčem pro jakéhosi chytráka, který mne začal upozorňovat na to, že na veřejnosti bych měl mít zbraň zlomenou. Jojo, nejhorší havárie je srážka s blbcem.
Kritériem pravdy je praxe.
Robin
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 11.3.2013, 12:57

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Robin »

Sakra, sofistikovanej reloading, jsem v řiti, jdu pořídit taktický oranžový blembák :D
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Leon »

fesoj pak jedině pomůže prosba o radu jak to šéfe mám zlomit :lol: :lol: já osobně ani pěšky do revíru nejdu jenom proto aby nemusel řešit problémy s dementy jednou jsme prošly na začátku honu částí revíru kde nelovíme protože to je u města a hned si na stránce primátora jedna důležitá dáma stěžovala že tam vyskákali myslivci z aut a šli se zbraněmi mezi lidmi tak raději ani pěšky s flintou přes den nechodím
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Ondra »

fesoj: 100% souhlasím s příspěvky o slušném a ohleduplném jednání ve vztahu "myslivec x ostatní návštěvníci lesa", ale tady si tu nahrávku neodpustím zasmečovat-měl jste mu tu repetýrku za ty chytrý kecy zlomit o chrbát :D .
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Leon »

na 99% lidí slušné jednání platí ale narazíš na vola a neuděláš nic jelikož chodím dost se psi tak si rád se slušnými lidmi pokecám ale před koncem roku jsem chodil na slabší srnče a když už srna se srnčetem vycházela tak najednou přilítnul pes a byli pryč tak jsem asi po dvaceti minutách poslouchání píšťalky a hulákání slezl z posedu a šel majiteli který byl odemě asi 300m za křovinami zdělit že má psa u dálnice a to bylo kecu že to není jeho pes že jemu utekl starý jedenáctiletý pes a ten by určitě zvěř nehonil normálně jsem měl sto chutí mu prokopnout prdel a nemít sebou flintu tak bych to asi udělal jak mě ten jeho arogantní tón nadzvedl kdyby ten pes vlítnul na dálnici tak by to měl hned za sebou a ještě se mohl někdo díky takovýmu hovadu rozmlátit
CZ 550 american 308win.
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od nimrodl »

Teď z jiného soudku.
Máme pořádat akci pro děcka.Střelba ze vzduchovky,ukázka trofejí,kožešin,vycpanin,pozvaní sokolníci...
V dědině máme pár děcek (5roků až 15).Ovšem nejsem si jistý,jestli to má nějaký efekt.Děcka sice příjdou i rodiče ale rozhodně to nefunguje tak,že by se v tom některý z nich poznal a začlo ho to bavit (třeba v budoucnu) a rodiče jsou rádi,že mají od děcek na chvilku pokoj.
Ta základní myšlenka vzbudit vztah k přírodě a prezentovat myslivost tam je ale bez odezvy,proto bych chtěl navrhnout ať už podobné akce nepořádáme(např. i ples) .Protože to stojí jednak peníze a druhak čas.Jenomže máme mladého a příliš ambiciozního hospodáře,který by se nejraději angažoval v každé akci pořádané v obci.
Jak to podat aby se připojila i většina členů MS ?
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Leon »

tak to asi neumíte dělat když to stojí peníze a každýho normálního chlapa tyhle akce baví :wink:
CZ 550 american 308win.
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od losthorizon »

Abych pravdu řekl, tak vám toho hospodáře docela závidím a fandím mu. Pokud ty sám jsi takový, jak se zde prezentuješ, pak naopak lituji ostatní, že ve svém kolektivu mají někoho takového...
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od nimrodl »

Pozor,já sem pro akce ale v případě,že je zájem a má to nějaký efekt.
Třeba ples.Kapela si vezne 10-15 tisíc.Teď musíme zajistit tombolu.Tedy zvěřinu a jiné další.Pak starosti s jídlem,kdy letos přišla drtivá většina lidí z domu s ešusem...Nájem kulturáku,přípravy,obstarání nápojů.A na některé schůzi se pak zjistí,že to bylo značně prodělečné.
Ke dni dětí. Není nic příjemného,když za tebou příjde Anička proč vraždíme zvířátka.Ty jí půl hodiny vysvětluješ a argumentuješ,že to tak není.A ona ti řekne " Ale maminka říkala...tatínek říkal...v televizi bylo..."
To je pak těžko a nemáš vůbec chuť v debatách pokračovat.
Dokonce uvažuju,že požádám o hostování,zaplatím si a budu mět od všeho pokoj.
Chci dělat svůj koníček,bez nervů,dohadování se,vysvětlování že celá naše snaha je vlastně lichá.
Efekt by to mělo,kdyby se přidala většina členů ale tu tvoří zasloužilý členové,kteří buď nepříjdou vůbec a nebo si sednou k pivu,protože jim nikdo nic neřekne.Ať se starají mladí
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Red arrows »

Ono občas k tý pověsti i někdo nebo něco nechtěně přispěje. Mě tady bydlela část čuníků v rákosí, pohoda, sucho, nebylo tam vidět, přes den si tam dávala na trase smetiště-krmič1-krmič2 přestávku a denní odpočinek.
Jenže to místo se povedlo zaplavit, tudíž si vybrala za denní stanoviště záplavu keřů, maliní a podobnýho hegeše u blízký obce. Tu pochopitelně taky vyrážej prozkoumat. Takže místní najednou maj sousedy, vo který nestáli, prasata to berou přes silnici, kde docela přibejvá rozšvihanejch aut, přes vesnici a zastávku autobusu u montovny, kde přibejvá vyplašenejch.
Efekt toho zaplavení teda je, že všichni nadávaj na myslivce, co sakra dělaj proto týdle záplavě...a jako dycky každý místní pako by umělo správně zasáhnout :-)
Obrázek
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od motolada »

nimrodl:Pusobis na me dost rezignovanym dojmem.
Pokud je to tak, čemuž nevěřím, tak to prostě neumíte!
My žijeme jen z akci, co děláme už jsem psal. A nežijeme si zle. Neznám akci kde by se prodelalo.Zajem je obrovský, např na dětský den v sobotu cekame 100 az 200 lidi,vesnice ma 300.
Proste mate nekde problem....
Odpovědět