Jak zvednout popularitu myslivců

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Petr1970 »

co sem absolvoval pár bálů jako účastník tak si nikdo nestěžuje (teda je to práce..) ale finančně nevím o nikom (asi 10 sdružení za 3 roky - žena ráda tancuje:-)) ) komu by se to eklovalo že by to nedělal.. naopak si to všichni cchválej...
tombola, guláše - neviděl jsem nikoho že by si tam chodil s kastrolem....

a to jsou vesnice a "městysy" na vysočině, žádnej rotschild obvykle (nebo jen pár..) ceny alkoholu sakra nízké - což je smrtelné protože člověk se stovkou v drobnejch pohostí i 10 lidí a obratem se mu to vrátí - a to jde jen na záchod:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Leon »

nimrodl píše:Pozor,já sem pro akce ale v případě,že je zájem a má to nějaký efekt.
Třeba ples.Kapela si vezne 10-15 tisíc.Teď musíme zajistit tombolu.Tedy zvěřinu a jiné další.Pak starosti s jídlem,kdy letos přišla drtivá většina lidí z domu s ešusem...Nájem kulturáku,přípravy,obstarání nápojů.A na některé schůzi se pak zjistí,že to bylo značně prodělečné.
Ke dni dětí. Není nic příjemného,když za tebou příjde Anička proč vraždíme zvířátka.Ty jí půl hodiny vysvětluješ a argumentuješ,že to tak není.A ona ti řekne " Ale maminka říkala...tatínek říkal...v televizi bylo..."
To je pak těžko a nemáš vůbec chuť v debatách pokračovat.
Dokonce uvažuju,že požádám o hostování,zaplatím si a budu mět od všeho pokoj.
Chci dělat svůj koníček,bez nervů,dohadování se,vysvětlování že celá naše snaha je vlastně lichá.
Efekt by to mělo,kdyby se přidala většina členů ale tu tvoří zasloužilý členové,kteří buď nepříjdou vůbec a nebo si sednou k pivu,protože jim nikdo nic neřekne.Ať se starají mladí
to si snad děláš srandu na těch ešusech je největší kšef a 10-15 tis za kapelu to tam máte celej orchestr nebo co :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od nimrodl »

Že máme problém to vím.Bohužel nejsem schopen ho sám vyřešit.
Nejlepší by bylo zarazit dotování našeho MS ze strany obce.Tím odpadne jakási morální povinnost zpětné vazby.Zrušit veškeré akce.Platíme pouze nájem honitby,eletriku na chatě a jadrné krmivo,díky pronájmu myslivecké chaty z které se uvedené financuje a ještě zůstává na její rekonstrukci a opravy.

Já bych se zaměřil především na práci v revíru a udržení si honitby.Třeba přiměřené zvýšení nájmu,jako poděkování a důkaz dobré vůle.I kdyby každý člen sáhnul do své peněženky.Aby se jednou nestalo,že vlastníci pozemků řeknou "už nechceme 4kč/ha,pronajmeme to někomu jinému za víc"

Leon: Kapelu ze slovenska.Neptej se proč
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od motolada »

Nezlob se na me, ale ty ses beran, čteš o čem se tu bavíme? Ty bys dělal pravý opak a sdružení potahnes na dno. Kdo ti ten nájem bude platit ti dedové od piva? Je mě jasné kde je problém, v tobě a snad vás tam není víc!
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Ondra »

nimrodl: Když na těch akcích neumíte vydělat, tak to berte jako dlouhodobou investici. Tím, že podobné akce pořádáte se ukazujete v dobrém světle a není vyloučeno, že tohle dobré světlo se v budoucnu nějakým zásadním způsobem projeví. Minimálně se přiblížíte lidem a ukážete jim, že jste normální lidi jako oni a ne jen ožralí mužici a vrazi zvířátek (tak nás nemalá část veřejnosti vnímá). Neboj se, zpětná vazba jistě je, ale nejde čekat, že po pár plesech se vaše základna rozroste o 200%.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od nimrodl »

Tak ti to řeknu.Vůbec by mě nevadilo,kdyby se několik aktivních členů ze současného MS trhlo ke konci nájemního období (včetně mě) a spolu je přeplatíme.Pak si budeme hrát na vlastním písečku bez keců,připomínek,ohledů na důchodce u piva,kteří už po myslivecké stránce nefungují ale slovo mají pořád,bez prodělečných činností...

Ondro mě je už v podstatě jedno,jak se na nás dívá veřejnost.Nedělám si iluze o dnešní myslivosti,která je mnohdy provozováná z důvodu lovu (i já to tak cítím) a většina těch ušlechtilých myšlenek je dávno pryč.
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od lörinc »

Hmm, hmm, hmm, taky budeš jednou důchodce, na to nezapomeň!! Zbytek nekomentuji........
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Ondra »

nimrodl: "Tak ti to řeknu.Vůbec by mě nevadilo,kdyby se několik aktivních členů ze současného MS trhlo ke konci nájemního období (včetně mě) a spolu je přeplatíme.Pak si budeme hrát na vlastním písečku bez keců,připomínek,ohledů na důchodce u piva,kteří už po myslivecké stránce nefungují ale slovo mají pořád,bez prodělečných činností..." I to je samozřejmě řešení. Pragmatické, trošku bezohledné, ale dokážu pochopit pohnutky, které někoho vedou k tomu, že to udělá. Jo, to je řešení.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od nimrodl »

To není bezohledné ale adekvátní řešení momentálního stavu.
Kupříkladu ze sousedního MS znám pána,kterému bylo loni 70 roků.Zůčastňuje se každé akce včetně honů,brigád...Pravda nelze po něm chtít nic fyzicky náročného ale už jen to že příjde a snaží se pomoct v rámci možností.
Takové lidi oceňuju.Ne mudrce od půllitra.
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Ondra »

nimrodl: Říkám, že to v určité chvíli dokážu pochopit. Jednou ten pohár prostě přeteče :x
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Posmiros »

Já bych zas byl naopak rád kdyby se u nás začalo něco díť :) Před 2 roky pořádalo sdružení ples, ale bylo to poprvé a naposled, protože se na tom prodělalo a chlapi do toho teď nechtějí jít. Tenkrát jim tu hrála nějaká neznámá kapela a to byla asi jedna z chyb... Dle mě je základ mít osvědčenou v místě konání prověřenou kapelu, která přitáhne lidi :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Odpovědět