Jak zvednout popularitu myslivců

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Leon »

jo to zabírá loni byla u nás akce tak jsme uvařily gulášek ze 4 lončáku a jak se lidi futrovali když to bylo zadarmo nejlepší byli ti skrblíci co si nejdřív mysleli že to je za prachy tak jenom čuměli a slintali a když jsem řekl že to je zadarmo tak se otočily dvakrát :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Petr1970 »

docela je mi blbě z toho příběhu, utvrzuje mě to v tom "na prasata" nechodit... fakt to za to nestojí.. některý sou neskutečný hovada.. postřelím člověka a jediný co mě zajímá "že si nezastřílím"... bych se modlil 3x za vteřinu že je živej a nepůjdu sedět za vraždu-zabití...

no, každej sme jinej.. osobně bych se nedivil kdyby tomu hovadu někdo v noci zlomil o záda násadu od krumpáče... někdy.. nešťastnou náhodou...


add akce.. my plánujeme na léto-podzim osvětu pro parchanty (společný dětský den), klasika - guláš, soutěže, stloukání budek (to je fakt vděčný), možná i vzduchovky když přes kamaráda právníka zjistím jak na to abych nebyl "stíhán" když to bude na hřišti...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Petr1970 »

Leon: u nás když se dělá nějaká akce kde je "zadarmo jídlo" - ať rybáři, tak hasiči, fotbalisti, myslivci ... tak si dá každej, hladový 2x, chudý i 4x (akorát je to divný, ty chudý jsou nejtlustší a vypijou nejvíc piv :-))) )

na druhou stranu, když jednou rybáři udělali lepší hostinu-jídlo a dali vedle kasičku s cedulema "dobrovolný vstupný", tak zaplatil každej - i když by nemusel... takže to beru pozitivně..

na našich akcích lidi neplatěj, zase ale když sme dělali v lese boudu, vedle sázeli soukromníci stromky - rozdělali oheň a pohostili nás velice slušně.. je to celý o lidech..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Ondra »

U nás na mysliveckém dni bývá sranda. Loni se kromě guláše a prasete dělaly i steaky. Na vlastní oči jsem viděl 2 hladovce, kteří si cpali ty syrové steaky do prázdných kelímků od piva a pak rychle a v tichosti mizeli. No prča:D. Drtivá většina se ale chová normálně, děti se vyřádí a něco se dozvědí. Myslím, že pro popularitu myslivců je to dobrá věc, ikdyž nedělám si iluze-nebýt toho žrádla a piva grátis, tak tam 90% rodičů svoje ratolesti nebere:/.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Petr1970 »

tak záleží, co jsou takový dětský dny (jedno s jakou náplní) tak okolo nás se lidi celkem účastní, i když je to za "nějaký peníze" - platí za občerstvení aby se poplatily elektriky atd....
obvykle to pořádaj spolky typu domácí maminy, fotbalisti atd.. takže si to organizujou "pro sebe"..to co přijde navíc je navíc..

posledně sem slyšel o akci kdy si tak dopředu spočítali že přijde 50 dětí max (s rodičema).. tak podle toho připravili nějaký balíčky.. pak v neděli v 1 lítali po městě a sháněli další drobnosti-čokolády, žvejkačky protože dorazilo asi 105 "závodníků" :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od motolada »

My děláme
Čarodky(vyhlášená akce asi 300 lidí)
Den dětí
Disko
Setkání manželek členů
Ukončení prázdnin
Drakiádu
Střelby veřejné
V zimě lyžování
Loni Svod psů
Vše zaměřeno více méně na děti :wink:

Staráme se o zábavu ve vesnici sami,ještě fotbalisti něco udělají(no ale :lol: nebudu to komentovat).
Děláme žrádlo asi 5 druhů,gambáč teče proudem,játra,škvarky,slivovice....
Většinou se vše platí(ve městě by se nám za ty ceny vysmáli) + dobrovolné vstupné.Ve vesnici je kultura a my máme na provoz :wink:
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Posmiros »

Tak to máte můj obdiv, že toho dokážete jako myslivci tolik zoorganizovat :) u nás kulturu táhnou hasiči :) jako sdružení už neděláme ani ples ani žádný posezení pro veřejnost
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Petr1970 »

tolik toho taky neděláme (respekt)...

ale letos zkoušíme novinku "ženy na výročku" :-)
s tím že pozvaní jsou i další sympatizanti, taky s polovičkama.. honci, majitelé, hosti co u nás vloni stříleli...

takže se to zatím podle počtu zvrhne ve slušnej bál (doufejme) :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Robin
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 11.3.2013, 12:57

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Robin »

popularitu NĚKTERÝCH myslivců by určitě zvedlo pochopit, že:

1) les dnes plní celospolečenskou funkci a i myslivec je v lese návštěvník, byť v něm chová zvěř
2) puška je v očích veřejnosti ZBRAŇ, ne prostředek lovu a bezpečná manipulace i bezpečná střelba je více než důležitá
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Hirc »

a můžeš to nějak více rozvézt?

Třeba tu "celospolečenskou funkci" vymezuje zákon o lesích (a vlastně i zákon o myslivosti) - což mnoho návštěvníků lesa naprosto ignoruje a pak se vztekají, když jim nějaký hnusný myslivec ta pravidla slušně připomene.

Osobně když jdu s flintou a vidím "civila" tak se snažím dát maximálně na jevo že flinta míří "do mraků" a více než obvykle zdravím... však jsou "u mě" na návštěvě 8)
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od fesoj »

Vloni vyšel jako příloha časopisu Myslivost docela pěkný plakát formátu A 3 s nadpisem : Les je domov - napadlo vás to někdy ? Zvěř se na něm obrací na návštěvníky lesa a upozorňuje na to, jak by se měli chovat.
Dva tyto plakáty jsem si nechal na MěÚ zalaminovat /udělali mi to dokonce zadarmo/ a vyvěsil hned na kraji nejfrekventovanějších lesních cest, kudy chodí zejména spousta rekreantů z místní rehabilitační léčebny. Nevím, zda a jak to zvedlo popularitu myslivců, ale kdyby jen jeden jediný člověk si z toho vzal poučení a aspoň maličko přizpůsobil své chování tomu, že je v přírodě vlastně na návštěvě, splnilo to svůj účel.
Kritériem pravdy je praxe.
Robin
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 11.3.2013, 12:57

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Robin »

pochopil jsi a děláš dobře. Tady u nás jak potkáš v lese myslivce- čím víc si turista, tím horší vystupování myslivce.
Lesník, hajný, stráž kupodivu v pohodě a u nich bych se ostřejšímu jednání nedivil (motorky, pytláci, kradení kulatiny) a to myslivcům kazatelny nikdo neřeže, hromady nepočůrává.
Nejhorší je tady střelba rovnoběžně s terénem, nebo po hraně horizontu na protější svah. Pikantní je flinta přepravovaná vodorovně na báglu, přivřená víkem báglu laufem ostatním do ksichtu pri chůzi městem. Bezpecnostní tyčka by stačila, nebo oranžové víčko.(jak mám vědět že to nevisí na napínáčku? Jak něco řekneš jsi za rejpala)
Myslivci a myslivost je důležitá, ale tohle i nezaujatému člověku nepřidá. Myslím že u nás u Klínovce máme jen nějaké Experty,
ale futrál, nebo tyčka ve městě a vlídná tvář by pozitivní popularitě přispěla. Když už se někdo cítí jak LESAPÁN, tak musí mít
taky ňákej NADHLED. :D
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od fesoj »

Robine, možná že budu za blbce, ale lovecký lístek mám od r. 1969, zbrojní průkaz od r. 1967, ale s pojmy "bezpečnostní tyčka" nebo "oranžové víčko" jsem se v souvislosti s myslivostí či zbraněmi dosud nesetkal. Što eto takoje ? O bezpečnosti střelby nehodlám diskutovat, o tom zde bylo napsáno již moc a moc, takže vůbec není pravdou, že to myslivci ve své většině berou na lehkou váhu.Na druhou stranu je samozřejmé, že les a příroda vůbec zde nejsou v žádném případě jen pro myslivce a když se mi třeba stane, že mi náhodný turista či houbař zradí zvěř, mohu být naštvaný, ale nemůžu se naň proto zlobit. A i když se setkám s něčím, co se mi vyloženě nelíbí /volné pobíhání psů, hulákání, odhazování odpadků apod./, vždy se snažím o dialog a rozumnou dohodu. S 95% lidí se dá vyjít a pokud se s někým opravdu vyjít nedá, jsou zde zákonné možnosti, jak s ním vyběhnout. Někdy zabere článek v místním periodiku, kde se dotyčný pozná jako "potrefená husa", někdy je nutno věc řešit cestou přestupkové komise - ale to by měly být výjimky, slušné a taktní jednání všech myslivců by mělo být pravidlem.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od fesoj »

A protože nelze upravit příspěvek, dodávám ještě něco k tomu "futrálu". Zákonodárce jasně stanoví, že zbraň má být přepravována v uzavřeném obalu, případně skrytě /u krátkých zbraní/. Jediná výjimka platí právě pro zbraně lovecké, které mohou být přepravovány bez pouzdra, pokud s nimi majitel necestuje hromadným dopravním prostředkem. Je to proto, aby myslivec, který jde do revíru pěšky, nemusel po projití obcí a příchodu do honitby řešit otázku, kam s futrálem. Vím, že se opakuji a že tato otázka již zde byla řešena, ale Robin je zde nový a proto mu to raději podám "polopaticky", než abych mu dal povel "hledej ve fóru a najdeš".
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Reno »

Ta plastová bezpečnostní tyčka výrazné barvy, stejně tak jako takzvané praporky, patří k moderním trendům, jak při "suchém" nácviku taktiky, kdy na sebe cvičící vzájemně míří zbraněmi, prakticky zajistit to, že zbraň bude 100% bezbečná = nenabitá. V praxi to pak vypadá třeba TAKTO. Konkrétně ta bezpečnostní tyčka funguje tak, že prochází hlavní od nábojové komory až kousek ven z ústí, čímž zamezuje eventuálnímu zasunutí náboje do nábojové komory a zároveň ten z ústí trčící kousek výrazné barvy demonstruje její přítomnost ve zbrani. Ovšem používat něco takového při pěším přesunu se zbraní do honitby je stejný nesmysl jako obal - člověk by opět řešil, kam s tím... Robin není evidentně myslivec a tak se na to dívá pouze ze svého úhlu pohledu.
Odpovědět