Parozeni zvere (nejen) po mirne zime

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Parozeni zvere (nejen) po mirne zime

Příspěvek od Alda »

kolegove, jake mate zkusenosti z vasich honiteb s parozenim zvere po letosni mimoradne mirne zime?
v lonskem roce po extremne studene a dlouhe zime jsme na nasem okrese meli nadprumerny pocet silnych trofeji srncu i danku. naopak, letos se zda, ze i kdyz je zver po zime ve velmi dobre kondici, parozeni neodpovida ocekavani (minimalne memu :D ). ulovil jsem palickare - velmi slabe paruzky, ale ve vykupu 15 kg, coz je u nas nadprumerna vaha!
s tim souvisi jeste jedna vec: kamarad v rakousku napriklad u nej v reviru lovi rocky podle kondice ve zvere ve zverine - a jiz jsem to slysel nekolikrat - palickar slabsi ve zverine muze udelat silneho srnce, naopak silny rocni vidlak ci sesterak slaby ve zverine toho jiz moc trofejove neudela.
jake jsou vase zkusenosti a nazory?
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Já letos paličkáře neviděl, neviděl jsem je i poslední tři roky. Dvě dlouhé zimy v našem regiony před toutu minulou "nezimou" si vy?ádaly své. Srnci u nás letos v paro?ení slaboulinký nadprůměr. My zase tolik zvěře srnčí zvěře v letních měsících nevídáme, převa?uje lesní porost a na polích řepka,?ito a co zde je vidět na jaře a na podzim tak je z 98% ©esterák, nebo roční ?pičák kolem 10cm, rarit moc nelovíme.
Hmotnostě se nám zvěř zlepšila.
Co se týče odlovu první věkové, tak jakýkoliv paličkář dolů až má kg kolik chce, trošku jiné je to u spičáčků kde výška paro?í je alespoň 5cm, pak pokud je silnější ve zvěřině ponechat. Jinak lov do 8cm ?pičák. Pokud vidlička tak nechat a nebere se ohled na výšku.
Hmotnostně do 12kg.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

U nás mi přijde, že je to o něco lepší. I ti paličkáři co jsme střelili jsou proti loňsku ve zvěřině lepší. Loni jsem střelil 3 o hmotnosti okolo 6-7kg a letos mají i přes 10kg. Po větších srncích jsem ještě moc nekoukal. :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

presne o to mi, fery, jde... i kdyz jsou srnci letos v dobre kondici, v parozeni to tolik videt neni - mozna potrebuji delsi dobu - pristi rok? nevim... a u danciho zatim nemuzu soudit - jeste jsem poradne danky nevidel (a krome toho uz nebyl mesic v reviru :cry: )
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Já osobně jsem nezaznamenal naprosto žádnou změnu.Srnci jsou v kvalitě paro?ení na stejné úrovni jako v minulých letech. Váhově jsou u nás nadprůměr.ještě jsem letos neviděl opravdu slabý podprůměrný kus srnčí zvěře. Ročci jsou ve váze okolo 10 kg.
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Myslím že po loňské zimně byli srnci v paro?í silnější jak letos. Po letošní zimě jsou sice jak koně ale paro?í nic moc. vše se ukáže až za rok kdy z těch ročků budou tříletí srnci. letošní rok je takovej srovnávací za ten loňskej. Co nám loňská zima vzala to nám snad letos dá. Tak uvidíme
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Myslím že po loňské zimně byli srnci v paro?í silnější jak letos. Po letošní zimě jsou sice jak koně ale paro?í nic moc. vše se ukáže až za rok kdy z těch ročků budou tříletí srnci. letošní rok je takovej srovnávací za ten loňskej. Co nám loňská zima vzala to nám snad letos dá. Tak uvidíme
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

těžko říct. Je docela možné, že mezi tím nějaká ta závislost bude.

Jediné co můžu podotknout je, že za poslední dobu, kdy jsem se teda konečně dostal do lesa, jsem žádného toho knoflíka či tak něco neviděl. No ale nemůžu to posuzovat, protože u nás loni byla dvakrát povodeň a ta se na tom asi podepsala. No takza 14 dní budu mít konečně snad už po všem tak, se na to pořádně zaměřím a popí?u situaci. Fakt, že ti knoflíci nejsou potvrzuje i to, že u nás ještě nikdo žádného nestřelil :roll: a to v tuto dobu jich již pár určitě bývá.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

to mosin: no ale me se prave zda opak - bulkari ci palickari jsou, ale jsou jen ve velmi dobre kondici - ve zverine. parozi je vsak presto nic moc...
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Samozřejmě jsem tě pochopil, jen píšu jak je to u nás, ale to asi přisuzuji těm povodním, kde asi ty nejslabší kusy padly. No a jakmile budu moct chodit pořádě ven, tak to všechno nějak pozjiž?uju, sesumíruju aněco se z toho pokusím vyvodit a dám vědět.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

u nás v Polabí prudké zimy nebývají, ale letos je paro?ení silnější, nejslabší roček kterého jsem viděl byl onen ?pičák co jsem ulovil a to měl 12 kg,ale už se mi konečně podařilo vidět i paličkáře, jinak loni byli srnci ve stejné kondici ale paro?í slabší, než je letos
LukasD zh 324, 7x57R/16
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Tak ono v polabí tam ty zimi nejsou a asi nikdy nebudou tak zlí. Včera sem viděl srnce 5 r. opět ve zvěřině velikej a nasazíno měl snad o něco slabšejc než loni srnec jeto dobrej silnej. jenže ho necháme do říje a hura honba za penězma takže ho střelí nějakej papalá?. Pěkně mě ekonomika našeho združení s..e.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Tahle situace nepanuje jenom ve va?em sdružení. I k nám jezdí poplatkový lovci. V nejednom sdružení je to jeden z hlavních příjmů do společné kasy. A pokud by tento příjem nemněli, asi by museli samotní členové přidat ruku k dílu a každý dát ročně určitý obnos peněz na zajižtění bezproblémového chodu MS! což řekněme si na rovinu, by se mnoha lidem moc nelíbilo.
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Popravdě řečeno tak bych s chutí dal nějakou tu korunudo kasy apak dělal tu naší hezkou českou myslivost pro sebe.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To je od tebe hezké, že bys klidně dal peníze do kasy a dělal si to pro sebe, ale by sis musel koupit vlastní revír. :wink: :lol: :lol: Něco podobného jsme také ře?ili a měl jsi sly?et co bylo okolo řečí než každý dal 500kč aby bylo jen na provoz. Pomalu všichni se kroutili, že je to moc,ale když jsme jim řekli, že teda nedostanou díl srnčího a vše půjde na dodávku tak už to moc peněz nebylo a všichni zaplatili. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Odpovědět