Budoucnost Border Teriera

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
syrovy.vena
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pát 28.12.2012, 20:26
Bydliště: Písek

Re: Budoucnost Border Teriera

Příspěvek od syrovy.vena »

pingu píše:http://www.brtcz.cz
Co vy na to, líbí se Vám tato myšlenka?
Jinak tatomyšlenka se mi velice líbí a určitě jí podpořím jak jen budu moci. :-)
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Re: Budoucnost Border Teriera

Příspěvek od US OPTICS »

Zdravím majitele Bordíku. Budu si pořizovat štěně fenky tohoto plemene a chtěl jsem se zeptat, na co se při výběru štěněte zaměřit, abych si potom domů nepřivezl neupotřebitelného psa. Určitě je zde hodně zkušených kynologů, kteří mají zkušenosti s výběrem těch "správných" štěňátek z vrhu. Ti co toto plemeno neuznávají, tak prosím nepište, že mám raději volit jiné plemeno, protože jsem pevně rozhodnutý. Tak díky za dobré rady a tipy.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost Border Teriera

Příspěvek od mikycz »

Můžete dát někdo doporučení na chovatele na jižní moravě, rád bych si ho taky pořídil na prasátka a kámoše do baťohu:-)
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Budoucnost Border Teriera

Příspěvek od crif »

Zítra ti dám kontakt.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Budoucnost Border Teriera

Příspěvek od Posmiros »

Na konci řijna jsem si pořídil dospělou fenku bordíka a jelikož mě čeká první trimování, tak mám pár dotazů :)

1. Mám jí venku a pár lidí mi řeklo, že trimování mám nechat až po zimě? Přijde mi to rozumný nebo vadí, že jí to přeroste?
2. Jaký používáte trimovací nůž (jak hrubý) popřípadě jaký další nástroje budu potřebovat?

Děkuji za rady.

Snad se mi to povede a bude vypadat aspoň trochu podobně jako když jsem si jí přivezl :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Posmiros dne úte 01.8.2017, 11:56, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Budoucnost Border Teriera

Příspěvek od palkopal »

Jak přeroste? Pes není ovce.
Trimování je vlastně pomoc s přebarvováním, ze zimní na letní, z letní na zimní. Ty taky na zimu odkládáš kabát, že chceš trimovat v zimě?
Stačí prsty, trimovací nůž jsem zahodil.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Budoucnost Border Teriera

Příspěvek od Posmiros »

Jsem se zeptal, nemám s tím žádnou zkušenost a psal jsem, že mi přijde rozumný to nechat po zimě.
Prstama to jde, ale s pomocí nože mi to přijde takový praktičtější a rychlejší co jsem zhlídnul videa??
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
oxa
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 22.10.2009, 18:29

Re: Budoucnost Border Teriera

Příspěvek od oxa »

Ono u teriérů to není s tou srstí tak jednoduché,SPRAVNYM trimováním odstraňujeme vlastně odumřelou srst. Pokud na psovi je tato srst, tak zdaleka neplní svou funkci a to ochranu řed nepřízní počasí.. Takže BRT, sice v krátké, ale tvrdé srsti s podsadou je na tom daleko lépe. Odstraněním staré srsti, podpoříme růst nové a zdravé. pokud umíme s trimovákem dobře zacházet, jistě nám práci ulehčí, zvláště na některých partiích. Výborný je tzv. furminátor na vyčesávání podsady a z nožů třeba TRIXIE. Nůž nesmí být ostrý, to by jsme srst řezali a né vytrhávali. Seřezaná srst měkne a je vlastně jako ostříhaná. Trimovákem srst podebereme a přitlačíme palec, poté vytrhneme. U BRT se správnou strukturou srsti, je lépe udržovat průběžně, než necht přerůst a 2x do roka vyškubat. Asi bych Vám doporučil se "na živo" podívat na někoho kdo to opravdu umí a ten Vám to i patřičně vysvětlí.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Budoucnost Border Teriera

Příspěvek od Posmiros »

Na trimování bordíků jsem našel docela dobrý návod tady: http://www.borderterier.info/uprava.htm a něco odkoukám z fotek jak by to mělo vypadat :) No výstavy s ní chodit nebudu a tak se to aspoň mohu naučit.

Mě se docela líbí nože MARS: https://www.exo-eko.cz/Trimovaci-noze-a-rukavice-na-psy jen nevím jestli je lepší střední nebo hrubý?

ten furminátor je něco takového? https://www.exo-eko.cz/Hrebeny-a-hrabla ... blo-Trixie

No teď už to trimování asi nechám, tak do konce února a pak bych to chtěl dělat spíš průběžně. Pokud je to tak nejlepší?
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Budoucnost Border Teriera

Příspěvek od palkopal »

Pro psi ustájené venku spíše 2 - 3 do roka, výstavní (gaučáky?) častěji
http://www.borderterier.info/uprava.htm
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Budoucnost Border Teriera

Příspěvek od Posmiros »

A jak vám jinak bordíci pracujou a na co je využíváte? :)

Já mám fenku od konce října, v březnu jí budou čtyři roky a předchozí majitel jí používal čistě na norování, protože lovil v polní honitbě u Dukovan. Po krátkým sžívání mě pěkně poslouchá a je dobře ovladatelná, parádní pes pro začátečníka :) Zatím jsem s ní nenoroval a ani to moc neplánuji. Ale snažím se jí učit na černou zvěř a využívat jí i na naháňky. Poprvé jsem jí seznámil s černou zvěří v obůrce a žádná sláva... Ale teď jsem s ní byl na posledních 4 naháňkách, kde se pokaždé pár kusů černé ulovilo a tak už něco odkoukala a vždy jí necham si prase trochu poškubat, aby věděla, že se na ně má zaměřit. V sobotu jsem byl opět v obůrce už mi prasata docela pěkně hlasí :) Ještě jí v tom potřebuji utvrdit a bude to OK, vlohy pro to má :) Ještě bych potřeboval vyzkoušet nějaký dosled, ale nevím jestli bude hlásit i u zhaslého kusu. Zkoušel jsem jí i natáhnout vlečku asi 300 metrů a docela jí to šlo :) Vlohy k přinášení jsem u ní zatím nepozoroval , tak to na kachny asi nebude :mrgreen:

Celkově jsem zatím hodně spokojen a hlavně je to šílenej mazel a celá rodiny si jí zamilovala :) Je absolutně nekonfliktní co se týče lidí a psů :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Budoucnost Border Teriera

Příspěvek od Posmiros »

Tak to tu trochu oživím :)

O předchozí fenku bohužel jsem loni přišel (dopravní nehoda), ale mám nyní 14 měsíční fenku, kterou mám od štěněte a vycvičil jsem si ji sám k obrazu svému :) Myslím, že se to to celkem podařilo- ZV 1. c, ZVVZ 1. c, ZN obstál 84 b., LZ 2. c, nos 4, hlasitost 4 :twisted:

Nyní, ale řeším věc pro mě stresující a neoblíbenější než lovecké zkoušky a to je výstava :twisted: Pro uchovnění potřebuji VD, bohužel je fenka trochu vyšší (cca 36 cm) a celkově taková mohutnější na fenku, ale BRT nemají předepsanou výšku- rozhoduje spíše obvod hrudníku a ten je celkem OK :)

V září bude klubová výstava a já teď řeším do které třídy se přihlásit?? :?: V den výstavy jí bude 15 měsíců a 10 dní a mám vyřízený pracovní certifikát. Teď je otázka jestli jí přihlásit do mezitřídy nebo do pracovní? V mezitřídě bude si cca 4-5 fen, v pracovní asi cca 8-10 fen, tudíž dvakrát větší konkurence. Máte s tím nějaký zkušenosti jak se rozhodnout? Díky
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Budoucnost Border Teriera

Příspěvek od Petr1970 »

jestli víš ty čísla, tak tam kde jich je mín - větší šance "na bednu":-)

jinak předpokládám že to posuzuje stejný rozhodčí..

nikdo ti nic neřekne, navíc je mladá tak proč ne do mezitřídy - dokud můžeš... pracovní třída ti nic neřekne, je to prostě další kruh...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Budoucnost Border Teriera

Příspěvek od Posmiros »

Tak zrovna výstavní ambice na bednu nemám :) bude to posuzovat stejný rozhodčí, loni bylo na tuhle výstavu přihlášeny 4 feny v mezitřídě, 8 v pracovní, letos je poslední uzávěrka do 20. srpna a zatím je tam přihlášena 1 v mezitřídě a 3 v pracovní :)
Tak snad v tý mezitřídě nebude moc vykukukovat z řady svojí výškou a mohutnějším rámcem :mrgreen:

V neděli si jdu zkusit krajskou výstavu, abych viděl, jak se chová a jak chodí, abychom případný nedostatky ještě vypilovali :) tak snad se tam z posudku trochu dozvím jak jí hodnotí rozhodčí

Jen tak mimochodem jsem se byl tuhle podívat na jedný výstavě, abych trochu viděl do čeho jdu... Když jsem viděl, jak tam ty psy ládujou pamlskama, tak jsem to doma taky zkoušel a zjistil jsem, že to má úplně jiný efekt, místo toho aby se snažila, tak akorát loudí pamlsky a dělá kokotiny :roll: :mrgreen:
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Budoucnost Border Teriera

Příspěvek od Petr1970 »

jako jestli si to nikdy netrénoval tak ho radši nekrm - a ne piškotama, má mordu plnou drobků pak..

hele.. zjisti si kdo posuzuje, jestli je to "myslivec-pracant" nebo jen exteriérák.....

to že nemáš ambice na bednu je sice jedna věc, ale když dostaneš V tak V2-3-4 je furt lepší než samotný V (až budeš 5 a dál..) prostě to líp vypadá:-)))))

některý rozhodčí (málo) občas přihmouří oko nad jedním parametrem, u tebe výška.. když to jinak je pěkné - hlava atd.. a to V ti dají.. někteří prostě ne, dostaneš VD a jdeš..

největší problém budeš ty, nebudeš se umět hýbat, psa postavit - neboj se podívat a klidně mu ty nohy podraž a nastav:-))) musíš se snažit aby ten pes udělal tus právnou figuru sám, nebo mu i pomoct rukama.. a dívej se po rozhodčím, kdy se dívá na tebe a kdy ne.. abys psa nedržel ve chvíli kdy se na tebe nedívá, pak si oddychneš a on se otočí a uvidí psa sedět:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět