Vábení lišek

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

To OndraH:
Mas jaky mas kriz u toho meostaru, jestli sem to dobre pochopil
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

vhool píše:no jen bych dodal ze na lisky v obdobi kdy srny kladou mladata tak funguje super i piskani srncete
Pokud mate v honitbě velký pohyb prasat, tak sestane, že i na písknutí srnčete přijde i prase.Mě se to v životě nestalo,ale ta?kovi dvakrát sice ne u nás,kde prasata zvlá?tě v létě moc nejsou, že na písknutí srnčetě mu dvakrát přišel kňourek úplně za světla.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

mne se jednou osobne stalo, ze v lete, kdyz jsem v lese piskal na srnce, tak mi pribehla liska mlady pes (mozna ze jsem spise piskal hlasem srncete :D ). no, a pak uz neodbehl :lol:
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraH »

kříž č.4
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
vhool

Příspěvek od vhool »

jo to se mi taky stava a dost casto.hlavne pri soumraku.na cuniky je i dobry zajeci vrestidlo
Uživatelský avatar
BR-RADKO
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 21.11.2006, 9:53
Bydliště: str. Slovensko

Příspěvek od BR-RADKO »

Marpie nemáš náhodou k tomu zrkadielku a polystyrénu aj CD s ukázkami vábenia ? :D

Ja som to skú?al , vydáva to rôzne zvuky ktoré poču? dos? daleko :)
Myslím že od my?i , kurčatá , až po dravé vtáky sa s tým dá napodobni? kadečo :wink:
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

BR-RADKO: To není špatný nápad. že bych to nahrál a pak ?dímal těžké prachy z autorských práv??? :lol: :lol: :D
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Ale vážně: S tím zrcadélkem a polystyrénem to chce nacvičit jinak z toho jsou pazvuky. Mi se osvědčilo polystyren silně zmáčknout v rohu a tím rohem jezdit po zrcátku. Ale když z toho občas vyjde pazvuk, tak mám vyzkoušeno že to zvěři nevadí.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Uživatelský avatar
BR-RADKO
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 21.11.2006, 9:53
Bydliště: str. Slovensko

polystyrén a zrcátko

Příspěvek od BR-RADKO »

Marpie , tak nakoniec ani to CD nebolo treba . . .
Dnes večer sa mi podarilo(po cca 7 minútach) privábi? lí?tičku na ten tvoj osvedčený a dobrý spôsob . Napodobňoval som hlas akoby zhasínajúceho vtáka .
Pri?la ku mne na 10 metrov , ale aj odi?la :cry:
možno nabudúce :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

příště už s tou samou nepočítej.Ta tě má už přečtenýho. :D
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Nemáte někdo zkušenosti s brokovým automatem s optikou na lov lišek??Nebo je lepší kulobrok? :?:
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

......bohužel nikdy se mi nepodařilo potkat lišku s brokovnicí...ze sku?enosti svých přátel vím že několik z nich loví velmi úspěšně lišky u nor nebo na újedích s kulobrokem nebo brokovnicí s optikou. Já jsem všechny lišky ulovil kulí - "liška kulí slovená, zlomení zlé moci znamená", na čekané na naháňce jen kulí.....někdy je mi to trochu líto ale takové to je.
používám zaječí vře?tidlo a lov na újedi, hodně lišek se také uloví při šoulání srnců přes léto, ovšem tady si každý musí uvědomit jak to má s etikou. protože "děláme" drobnou - bažanty, koroptve a bažanty královské tak jsme s liškou ve válečném stavu po celý rok..
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Zdenek
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: pát 12.1.2007, 16:53
Bydliště: Vysočina

Vábničky od DEVANY

Příspěvek od Zdenek »

Tak se Vám musím pochlubit s dne?ním úspěchem na čekané na lišku a s vábením na lasičku. Máme tady ca 5-10 cm sněhu, tak jsem vyrazil. Taková vrstva je výborná, protože se autem dostanu blízko ke kazatelně a nemusím ?lapat 2 km. Usedl jsem v 20:45. Viditelnost byla kvůli sně?ení trochu horší, ale do ca. 80 m to ?lo. ´Hodně nepříjemný byl ostrý vítr, který mi fouka přímo do okénka. seděl jsem asi hodinu a pak se rozhodl vábit. Mám od devany vábničku lasičky a ještě skolení lišek. Obě jsme měl sebou. Rozhodl jsem se nejdříve vyzkoušet lasičku a potom přejít na skolení. Vábil jsem vždy ca 5-10 vteřin a to intervalech asi 3 minut. V tom počasí jsem si moc nevěřil, i když musím uznat, že dosah této vábničky je velmi dobrý. Po asi 4 vábení se objevila liška ve vzdálenosti 60 m. Je tam mez porostlá hlohovým keřem a lišky to tam vždy láká. Kousek od toho mám i újeď. než jsem se s ní stačil srovnat, tak mi zmizela v keřích. Pomalu jsem se s ní rozloučil, ale zkusil jsem ještě jednou lehce zavábit. Během 5 vteřin se objevila na "frei place" a postavila se na ?iroko. To už jsem ji měl v kříži s na?techrovanou kulovnicí. liška zůstala v ohni. Radost, jaká se okamžitě dostavila, si asi dokážete představit. Zůstal jsem ještě hodinu sedět, ale už se nic nedělo. Slezl jsem v 23:00 a šel pro úlovek. Chvíli jsem postál, provedl všechny myslivecké zvyky, poděkoval Hubertovi a šel k autu. Podle stop jsem zjistil, že liška přišla z úplně jiného směru než jsem myslel a mohla mít i z dálky obejítou kazatelnu. Na újeď namířeno neměla, ta je úplně netknutá, i když tam od podzimu vozím ryby a v minulách letech ta zabíralo výborně. ještě dodávám, že je to pes a vypadá že letošní. V minuách zimách jsem vždy střelil 2-3 lišky a pouze jednou to byla fena! ještě v létě 2006 jsem taky střelil fenu. jaké máte vy zkušenosti? I ze zkušenosti ostatních kolegů se u nás loví více psů.
Chci se zeptat jak vábíte na skolení lišek. Začnete jako první, i když je v okolí klid nebo odpovídáte na skolení lišáka/lišky. když začínáte první, tak co volíte lišku/lišáka? Vábíte oba dva hlasy během čekané? Jestli ano, jak často je střídáte?
Zdravím všechny a přeji lovu zdar!
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraH »

Taky se musím pochlubit, Večer kolem 24:00 sedím na boudě u sebe my?kovačku a zaječí vře?tidlo. zkouším my?kovat a nic, Tak jsem se rozhodl pro vře?tidlo od fy. Devana moc sem tomu nadějí nedával ,zavře?til jsem. zapáli cígo a čekal. Za deset min najednou se z ničeho nic 40m od kazatelny objevila liška a zjiž?ovala odkud šlo to vře?tění vic už toho nestihla. Docela jsem byl překvapenj učinkama střely KS foto dodám odpoledne. Byl jsem velice mile překvapen,
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Lovu zdar!

Příspěvek od Alda »

zdendo a ondro, lovu zdar! ja mel vcera jen jednu lisku v dalce, ktera sla ode mne, mel jsem spatny vitr a na myskovani vubec nereagovala... ale kdyz jsem sel zpatky k autu, tak moji stopu mezitim presly 3 lisky a jedna vydra... :cry:
Odpovědět