Vábení lišek

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Odpovědět
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

tak se musim opet pochlubit, co se mi prihodilo s liskami...
pri vcerejsi cekany mi kolem pulnoci nejprve prisel samotnej loncak - nic moc velkyho, kolem 50 kg, tak jsem ho pozoroval asi pul hodiny, jak si vybira, co jsem mu predlozil :D
bylo 3/4 na 2 kdyz jsem na ujedisti zpozoroval lisku. pomalu jsem se pripravil k rane, otevrel potichu okno kazatelny - a najednou koukam, liska nikde... v duchu jsem si nadaval, ze jsem byl moc hlucnej. v tom se ale liska najednou vratila. byla trochu sikmo, tak jsem miril na zadni komoru. po rane zacala liska sebou zmitat a hlasite chropet. miril jsem stale na ni, ale rikal jsem si "Dalsi listicka :lol: 2. ranu nepotrebuje". liska mi najednou v puskohledu zmizela, rikal jsem si tedy, ze uz asi zhasla. najednou jsem slysel susteni travy za kazatelnou; cekal jsem tedy, co vytahne, ale susteni utichlo. tak se pak seberu a jdu pro lisku. a jake prekvapeni na nastrelu: liska nikde!!! jen svetla barva a trist z dute kosti. prosvitil jsem dokola okoli, ale nic jsem nenasel... cele dopoledne jsem pak venoval dohledavani - jak sam, tak i s hospodarem a jeho psem (ABJ)... a nic...
i kdyz strilim 7x64, Sako Hammerhead Softpoint 11 g, je to letosni zimu podruhe (jiz jsem o 1. pripadu tady na foru psal), kdy jsem lisku po rane, i kdyz silne barvila, nedohledal...
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Tak koukám, že nejsem samotný, kdo tydle samotný lončáky šetří v předjaří. :wink: . Ké? by nás bylo více.
Jinak ne nadarmo mi vždycky říkali, dokud liška nele?í, tak není nic jistého.Loni se mi stalo, že jsem střílel lišku, viděl ji jak se po ráně zlomit, protože bylo brzo ráno, tak jsem ještě čekal a světe div, když jsem ji za hodinu kontroloval byla fuč. Barva všude kolem. taky jsem ji už Nenašel, ale přežit to nemohla.
liška má sedm životů :-)
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tak ja jsem v patek sedel u prostred poli... a okolo 22hod jsem v dalce (cca 240m) videl prechazet po poli jednu kmotru... pak za 10m za ni druhou kmotru. Po te druhe jsem jsem sice vystrelil, ale bylo mi jasne, ze je to nanic. Nemohl jsem presne merit... nebyl cas nic klikat... proste jsem to zvedl kus nad ni (kriz skoro neni videt) a BAC. Na poli rejha a liska v trapu :) Depak v noci ...

Dneska jsem se byl jen projit v lese + obeznat housti, zda v nich nelezi prasata... a videl sem kmotru jak pelasi mezi stromy. Asi me hold videla driv. No stejne jsem nemel zbran.
vhool

Příspěvek od vhool »

tak dnes jsem se po skoro mesici utrhl do reviru.podminky idealni proste parada.prasatka sice nebyli a ulovek take zadny ale adrenalin byl jak ma byt.v osm prisly 4 kusy vysoke (3ks hole a jelen uz schozeny).o hodinu pozdeji me tam zacla drazdit kmotra a az do pul dvanacte ze me delala uspesne blbce.vzdy kdyz jsem zvedl zbran tak zmizla a po deseti minutach se zjevila zase nekde jinde a tak porad dokola.v jedenact jsem jen tak ze srandy zkusil lisci skoleni a svete div se ona se zacla intenzivne ozyvat jako kdyby bylo kankovani zrovna uprostred,v breznu !!! a to nejsem zadny "vabic"zmaknu tak myskovacku a jeste srnci na travu ale to je u mne vzdy sazka do loterie :oops:
vhool

Příspěvek od vhool »

Tak kmotra vede 2:0 :evil: .zitra na ni jdu znova.opet prisla stejna vysoka a pro zmenu bylo prasatko.prisel jenom jeden kus a nejspis bachna cca 70-80 kg tak uvidime co bude zitra :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Panove, takhle se vabi kmotry! Kam se vsichni hrabeme :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=HhgKqQ7sJ40
vhool

Příspěvek od vhool »

3:0 :cry:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

vhoole, tvoje jasna a strucna odpoved nema chyb :lol: LOVU ZDAR do tvych dalsich pokusu!!!
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

vhool píše:3:0 :cry:
Akorát pro ni bude stav 3:1 smrtelný :lol:
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Tomfi píše:
vhool píše:3:0 :cry:
Akorát pro ni bude stav 3:1 smrtelný :lol:
Ne ne 3:1 to nebude. Vhool má ?olíka kterého pokud Použije tak zvrátí jakýkoliv stav v jeho prospěch. takže i kdyby liška vedla 14:0 tak vhoolův ?olík to zvrátí na 14:15. Musí se mu ale podařit toho ?olíka použít. Jo a správně použít, tedy dobře trefit - což u vhoola předpokládám. :D :D :D
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Bude to nějaká mr?ka inteligentní. :lol: :lol: :lol: však ona se splete. :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Co je,ale divné že venku se lišky prohání ja kdyby začínalo kaňkování.Včera jsem je poslouchal skolit a byl jich plnej les.Na louku nevylezla ani jedna.To letošní počasí zmátlo asi i je.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Zdenek41 píše:Co je,ale divné že venku se lišky prohání ja kdyby začínalo kaňkování.Včera jsem je poslouchal skolit a byl jich plnej les.Na louku nevylezla ani jedna.To letošní počasí zmátlo asi i je.
Něco podobného jsem viděl u nás v sobotu, na poli se honili dvě lišky a v lese skolila další. Je to divný, ale něco na tom kankování bude. už se těším zítra do lesa, co tam bude nového. Jestli nám něco prorilo les.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Tak já po dne?ní ranní čekané následuju vhoola, nejen že prohrávám s kmotrou 0:1 ještě k tomu jsem si na ni vy??avil náboj. :x
No jo no minul jsem ji kulí tak na 80m, přeci jen by mohla trošku vyrůst :oops:
Jinak krásný ráno viděl jsem tři kmotřičky, a kolem 40ks srnčího, vypadá to, že se u nás malinko po loňské zimě stavy zvedají, i když je stažené i z okolí.
Srnci už mají pěkný ozdůbky :-)

Po čunících se slehla zem :cry:
vhool

Příspěvek od vhool »

vitej do klubu tomfi :lol: to ze jsi minul neni zadna traga :wink: taky to umim.srnciho mame taky nejak vic nez jine roky ale prasatek je min videt :(
vcera jsem sedel do dvou do rana a vubec jsem se nenudil.kmotra se sice jen mihla ale zato potom se deli veci.nejdriv dorazila stara znama bachynka.zdrzela se cca hodku a vystridala ji opet ta vysoka.pak dorazil na hodku sekac tak 90 kg a taky se obcerstvoval.kdyz odkracel tak kolem zacal krouzit kus cerne cca 30 kg.obchazel jak partyzan za protektoratu ale byl nejak stydlivej.parkrat jsem si ho povodil v puskohledu ale nakonec jsem nezmackl.byl sam a jeden nikdy nevi jestli to neni bachynka.u nas v tuhle dobu neni vubec zvlastnosti aby kolem 30kg kus byl plny.osobne nemam rad prekvapeni v podobe dvou plodu pri vyvrhu.kazdopadne vcerejsi cekana se mi moooc libila a dnes jdu na repete.treba me za zdrzenlivost Diana odmeni :lol:
Odpovědět