letošní stavy lišek

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Ondra_P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25.9.2006, 7:41
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

letošní stavy lišek

Příspěvek od Ondra_P »

Vážení, chtěl bych se Vás zeptat na to jak je to u Vás letos s liškami a srnčaty? U nás totiž Je liška na každém kroku a srnčat vidím oproti jiným rokům méně. Souvislost v tom vidím, jen mi nejde na rozum, proč tomu tak je. Po mírné zimě a dřívějšímu termínu sečí jsem doufal ve slušné přírůstky srnčí zvěře a není tomu tak. Jaký je důvod toho, proč liškám tak extrémně vyhovuje mírná zima?
Jen pro doplnění. Právo myslivosti vykonávám ve smí?ené honitbě na rozloze 2,5 tisíce Ha. V loňském roce u nás bylo střeleno cca 50ks lišky obecné. Letos k dne?nímu dni již přes 40ks a stále jsou :evil: !
CZ 550 LUX 308W
with
Meopta ARTEMIS 3000 7x56
vhool

Příspěvek od vhool »

tak tohle tema resim uz spoustu let a reseni neznam.u nas se pravidelne lovi pres 120 lisek a je jich porad dost a letos snad i vic.jestli nekdo zna odpoved,rad se take priucim...
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Já abych viděl lišku,tak jsem se musel jet kouknout k Tomfimu...jednu sem u nas potkal na jaře ale netrefil..vylezla z kukuřice..lišek máme málo..ale za to jezevců je požehnaně..za život jsem jich videl volnej přirodě jenom 5 a všechny letos :twisted:
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Já jsem u nás v honitbě moc krátce, abych dokázal porovnávat stavy s jinejma rokama, ale nepřipadá mi, že by bylo lišek nějak extrémě hodně, pokud nejsem v práci, tak do lesa chodim celkem pravidelně a lišku jsem potkal zatim jen 2x, jednou dřív než jsem se vzpomatoval zalezla do p?enice a druhou jsem měl přes 200m a to pro mě neni vzdálenost na kterou mam jistotu zásahu...
vhool

Příspěvek od vhool »

urcite budou i reviry kde je liska v mnozstvi tak jak by melo byt ale stejne si myslim ze kdyz si sednete k posekane plose ktera se neore tak ji tam driv nebo pozdeji nachytate.liska ma obrovskou rozmnozovaci schopnost a jestlize je u vas alespon jeden par a lisky se u vas nestrili tak si piste ze rok co rok vyvedou minimalne 5 ale spis vic mladejch.tudiz tam nekde musej byt akorat jsou malo videt :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

U nas letos tragedie... i s norovanim asi 13ks. Minuly rok skoro nic.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
vhool

Příspěvek od vhool »

no vidis,pak ze se nemnozi :lol:
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

To Whool: S tou posekanou plochou bych nesouhlasil....ja sem sedával každej večer a každý ráno cely tyden na 3 ruzna místa..a lisku sem neviděl..spí? si myslim že jsou tedka zalezlí v kukuřici a nejsou videt.maji tam klid,potravy tam maji taky dost...začal bych re?it otazku jejich početnosti až budou všechny tyto plodiny sklizené..
vhool

Příspěvek od vhool »

no oni ty potvurky chlupaty chodi na ty louky nekdy az za tmy ale chodi tam radsi nez do kukurice,je tam dost myssi a ruzne haveti kterou oni vyhledavaj.v kukurici moc myssi nejni :wink:
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

no uvidime až u nas posečou kukuřici....jestli se tam naka uka?e...pak dám vědět 8)
vhool

Příspěvek od vhool »

jo strniste to je pro ne jina... :wink:
Ondra_P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25.9.2006, 7:41
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra_P »

U nás je to letos bohužel Extrém. náš největší ?liškobijec? jich letos má 15, loni celkem 27. Já mám letos už 5 lišek střelených a 10 liščat vynorovaných. A to nejsme jen dva co se jim věnují a jsme c.c.a. v 1/3 doby lovu (počítáno na myslivecký rok od března). životní cikli a způsob života lišky znám, mě jde spíš o vysvětlení, proč li?če tak extrémně vyhovuje mírná zima, které to přisuzuji. Je to jen domněnka, ale nemůže praktické vypu?tění zimy mít vliv na průběh (či období) kaňkování, nedej bo?e na počet vrhů do roka?!
CZ 550 LUX 308W
with
Meopta ARTEMIS 3000 7x56
vhool

Příspěvek od vhool »

... a pak ze nejsou lisky premnozeny :!: :!: :!:

http://sweb.cz/lumberjack1/Obraz%2823%29.jpg
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

U nás je to myslím normální. Nic jsme letos nevynorovali a jinak máme střelené 2 lišky.

To Vhool: A čím je střílí??
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

Ja bych si zcela nesmele dovolil na tomto foru vstoupit do diskuze. Lisek podle meho nazoru pribyva a duvody vidim v:
V silne zime 2005/2006 se jich moc neslovilo (kolik lidi chodilo v -15 ven) a loni jejich stavy sly uz nahoru
Letosni zima byla take co se lovu tyce na dve veci, protoze chybel snih.
Zvysuji se osevne plochy repky, kde muzou bez problemu vyvadet a rad bych vedel kolik tydnu zustavaji vlastne liscata v norach. Letos jsem 1.5. obchazel 4 nory a vsechny byli pouzivane, ale jiz opustene
Ubylo cerne zvere, ktera si zcela jiste na liscatech treba v repkach rada trhla :D
Problmem bude i v nas, kolik lidi se snazi lisky cilene lovit, kdyz patrona stoji dve piva :roll:
Odpovědět