Nissan X-Trail

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od Leon »

Teď mám pomalu na všechno jeep grand cherokee wj 4,7 a k tomu na ježdění do města a do práce suzuki swift 1,0i vejde se to pomalu všude a když to někdo na parkovišti otluče což je dneska normální tak to až tak nesere
CZ 550 american 308win.
MartinP
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02.3.2011, 22:58

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od MartinP »

A co Ford Ranger? Krámy na hory pro 3 děti se na korbu vejdou v pohodě a do lesa to taky něco odveze. A překvapivě to cenově není taková bomba.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od Zbrojovák »

Lotr píše:To není špatná myšlenka, Mossbergu. Tak schválně, malý průzkum (snad se moderátoři nebudou zlobit) čím jezdíte do terénu Vy, ostatní kolegové? Máte auto jako já, půl do revíru, půl pro rodinu, nebo máte jedno auto rodinné a druhé čistě jen do revíru? Pochlubte se?
Okomentuji a zároveň poprosím o zkušenosti a radu...
Já mám jedno, jak pro rodinu, tak do revíru na tahání krmení a odvoz zvěře či už hotové rušené zvěřiny. nyní je to frontera A long, mechanické volnoběžky, vraník ecotramp celý rok, jinak bez úprav. A jezdil bych v ní dál - protože už vím kam s ní můžu a kam už nee, ale potřebuji bezp. normy kvůli dětem. Na váze mi změřili se mnou, pohotovostním náčiním co tam vozím s rodinou 2570kg... :o
Jinak v terénu by mi moc pomohl naviják... který už tam řešit nebudu.
App. v srpnu budu kupovat nové auto a stojím před velkým dilematem co... je jasné že x- trailu chybí převod do pomala a to je zrovna to co mi chybí. Občas tahám vozík dřeva na chalupu atd. sem tam stáhnu nějakou kládu ze svahu atd. Sjíždění svahů na měkkém bez redukce, kdy brzdí automaticky všechna kola, si neumím představit. Neredukovaná jednička je moc rychlá a bloklé přední mi nijak nepomůžou... a ABS je úplná sebevražda...
Čili uvažoval jsem za 1) o Pathfinderovi, ale to už mi příjde líp vzít Navaru. Za 2) s tím že se ještě načas uskromním bych pořídil přizvedlou ochcávku scout 4x4 osobně mi to přijde podobné využití v terénu jako x-trail - dosáhnu asi podobně daleko...dostupné díly, ne drahé, dobrá spotřeba a prostor a pasivní bezpečnost. Anebo po servisákovi tady od nás Pasata B6 4x4 - ten je pravda nižší, ale trochu bych ho třeba zvedl. - prostě ak říkám zatím mi nohy slouží, takže co nevyjedu - dojdu :wink: , musel bych se uskromnit...
Za 4-5 let mám výhled VW Amarok po mém (spolehlivém) známém, v podstatě to bude v tu dobu zajeté auto se servisní historií i recenzí v jednom...
Hilux mi příjde staršně předražený... o 50-60tis kč dražší než třeba ta Navara...
Čili co radíte? Je třeba nějaký doublecab nebo i singlc. míň kazový a v podobných cenách (r.v.2009 kolem 300tis kč) než třeba ta Navara???
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od kikin »

zbrojovák-z toho co jsi napsal vede Hilux,na Navary se dost nadává
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od Tim »

Navaru nebrat. Nissan udělal za dobu své existence jen dvě terénní auta, která bych doma snesl (jedno z toho doma mám) a to na jednom ještě by bylo třeba vyměnit motor (patrol GR). Toyka dělá dobrá auta, hádam, že nový Hihilux bude fajn i co se spolehlivosti týče (v rámci dnešní doby, kdy nejčastější součástkou používanou k výrobě čehokoliv je tzv. kurvítko - součástka sloužící k autodestrukci okamžitě po vypršení záruční lhůty :-( ). No a pokud Ti nevadí doublecab, tak patrně nehledíš na pohodlí. Tím pádem bych se podíval po myšivbuši L200. Spolehlivost nadprůměrná, slušný motor, redukce... Jen ten volant je z divného materiálu a po cca. 800km v kuse mám vždy mozoly jak od krumpáče :D
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od Lotr »

Navaru Zbrojováku nebrat, sice nerozumím proč, protože ostatní modely jim fungují, ale Navara je prostě poruchová a to už od jedničkové série. Znám spoustu uživatelů, 3/4 z nich je zklamaných a auta se rychle zbavili, zbytek měli štěstí na "lepší" kus nebo mají tolik peněz, že je opravy v servisu netrápí. Pokud chceš něco podobného tak staršího Hiluxe nebo jak píše správně Tim L200. U té dvoustovky je jedno, jakou koupíš řadu, tohle auto jak je jednoduché, tak je spolehlivé už od základu. Možná by se dalo uvažovat o Fordu Ranger, je to taková velká a těžká loď, starší modely s celkem jednoduchým, tudíž spolehlivým motorem, v kombinaci se slušnými pneumatikami projede hodně. A poslední model moooooc libit 8)
Pick-up si pořídím až děti odrostou a budu auto používat víc pro myslivost, než pro rodinu.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od BBrit »

Předražený Hilux:-)..ceníková cena je pouze orientační:-)..jezdím Hiluxem, je pravda, že v základní ,,pracovní" verzi. Výbava skromná - el.okna, mechanická klima, rádio:-)), ale co víc potřeba? Na delší trasy používám Mitsubishi ASX 4x4, se kterým jezdí jinak žena. V ASX je snad všechno, co jde, i nějaká lepší akustika bo co, se ,,super" rádiem:-)), ale já mám stejně nejraději ticho :D Hiluxe mám 2,5 roku, 85.000km, cestou necestou:-)), polem, nepolem:-)), dělám lesníka, několikrát do týdne jezdím krmit, takže jezdím i dost v terénu a to nemyslím zpevněnou, akorát trochu rozbitou svážnici:-)). Je pravda, že v terénu s obyč gumama žádná sláva, s Jimnym, se kterým jsem jezdil předtím se ta ,,kráva" nedá opravdu v terénu srovnávat, ale vyvažuje to svým prostorem a praktičností, kdy už jenom to, že každé ráno mi na korbu naskakují tři barváři, kde mají svůj ,,nepořádek" a já mám v kabině svůj lesnicko-lovecký vercajk relativně v čistotě:-)) je pro mě výhoda. Za těch 85.000km se na Toyotě nic neporouchalo, teda ano:-)),ale vše jsem si zavinil sám-zadní nárazník, manžety poloosy, poloosa, spojovací tyč řízení, naposledy celé rameno na nápravě:-))) Ještě štěstí, že si platím havarijko:-))...od začátku jsem chtěl Hiluxe s tím, že seženu staršího, mírně jetého, ale když jsem zjistil, že i starší si pořád drží cenu, že i 70-80 tis km najeto, je o něco málo levnější, než nový, tak jsem vzal funglovku a nemrzí mě to...takže za mě Hilux:-)))
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od Tim »

No počkej počkej, jestli je nový hilux v terénu horší než Jimny, tak je to hrozná jebka, nebo se s tím do terénu bojíš. Jimny je slabý (aspoň teda ta "jednatrojka", nafty moc nejezdí), s károu to nejede ani po silnici... Je to nízké a největší problém byl, že v každém rygolu jsi zničil tu pičičmundičku na přiřazování 4x4. Za to bych toho konstruktéra pověsil. Sice to má dobré nájezdové úhly, ale k čemu, když ten motor ze sekačky to neutáhne? Zase v bahně to bylo díky hmotnosti fajn, to jo... Proti tomu ale zlatý samurai nebo krátká vitara... I jimny šel za dva měsíce z baráku. Buď jsem moc vybíravý, nebo prostě dnešní auta stojí z 90% za 3,14ču...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od kikin »

Time,on musí být horší,už jen kvúli délce.Nevím,jakou utahanou,starou ludru jsi měl.Oni montovali postupně asi 5 benzínů a dva diesely.S tou,,slabou 1.3VVT "jsem běžně tahal v terénu tunový vozík a za 8 let 200000km.Pak jsem si chtěl polepšit novým Rubiconem.Po zkušební jízdě jsem ho zdejšímu dovozci se smíchem vrátil,protože ho obratností tato konfekce,za zlomek ceny,překonává životností,spolehlivostí .Pořídil jsem si ho znovu,tentokrát 1.5d,4" podvozek.S tím i orám.Tam kde jsem jezdil na redukci,teť silniční kvalt.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od Tim »

No, to že je delší ještě tolik neznamená. Je zároveň o hodně nižší. A i kdyby ty přejezdové úhly byly lepší, musí být hilux lepší na rozbitých linkách a svážnicích. Zase tak utahanou ludru jsem neměl, to auto bylo pouze zajeté (cca. 15 000km) a jestli Ti nevadilo s tím tahat tunový vozík, tak jsme asi jen každý zvyklý na něco jiného. Věřím, že ten diesel má vyšší krouťák a bude to lepší, ale benzín byl pro mne katastrofální. A hlavně ta náchylnost na spodek.... Nehledě na to, že jít lovit jelena znamenalo brát s sebou vozík hned, takže obratnost byla tatam, on byl problém tam dát i srnce :mrgreen:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od kikin »

Tim-uznám,s jelenem bych bral vozejk,protože jsem solitér a nerad se dřu a zvedám těžké vysoko,jako na korbu 100cm+.Na to je buď černej personál,nebo traktor s hydraulikou,ale se srncem...to jsi nemyslel vážně :D .
Se spodkem jsem za celou dobu problém neměl,i když jsem drcnul osou o pařez.Díky krátkému rozvoru má dobrý přejezdový úhel.
Na silnici koza,tam má výhodu delší auto.V terénu mě nikdy nemuseli vytahovat.Za ty prachy nemá konkurenci v konfekčních autech.Něco už jsem měl,ale toto je vítěz.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od Leon »

Time zapoměli ti říct že musíš sklopit sedačky aby jsi tam toho srnce v klidu naložil :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od Lotr »

Asi nám dá admin brzy za slecha, páč jsme se od X-trailu dost odklonili, ale srovnávat Jimníka s Hilluxem, to nemyslíte vážně :D Nevýhoda Jimnyho spočívá v tom, že je to auto pro podprůměrného japonce, když jsem si u toho sednul za volant, tak jsem měl pocit, že jsem něco provedl a jsem zavřený v kleci :shock: Nezařadil jsem, abych loktem nešťouchnul do spolujezdce a jako spolujezdec jsem seděl způsobně jako žáček na hodině katechismu, abych nepřekážel řidiči v řízení. O zavazadlovém prostoru nemluvě, tam se vejde jen jeden malý pes a kyblík - ne moc velký - s krmením. Průchodnost terénem dobrá, auto je lehké, krátké a obratné, dobré pro vůdce psa, ale musí to mít tažné a na tom nosič, protože lovec, jeho psi a úlovek se do tohodle auta prostě nevejdou. V mojí staré Vitaře bylo jednou tolik místa a to byla taky třídveřová. O spotřebě nemluvě, benzínová 1,3 se spotřebou vyrovnala 1,6 ve Vitaře, jezdit s takhle malým autíčkem za 10 litrů na 100 km je moc i na mě.
Naposledy upravil(a) Lotr dne úte 10.3.2015, 10:32, celkem upraveno 1 x.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od tibi1 »

svatá pravda velebnosti....pred tyzdnom som si realne vyskusal Jimmniho a zistil ze som roky žil v naivnych klamstvach o idealnom offroade co zbehne z vyrobnej linky rovno do terenu. Aj ked o jeho schopnostiach v prislusnom terene nepochybujem...je pre mna ako uzivatela - evropana s 190cm a 100kg skratka nepouzitelny. Tak jak pise Lotr - nedokazal by som v nom bezpecne manevrovat...sedačka max vzad ale kolena furt pod volantom...pedale akoby vyosene detto jak na landroveri...okno by som musel mat v zimnom outfite stiahnute aby som mohol krutit volantom s lakťom von z auta...puška v puzdre mi nevojde ležmo do kufra.atd atd...škoda no
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od Zbrojovák »

tak dík, takže navaru ani pathfinder ne, pak se asi dostávám tam kde jsem byl - na začátek :wink: je otázkou zda je od nissanu dnes vůbec něco dobré
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět