Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

A ještě tam dej foto nějakýho psa a vedle prázdný náboje.... :)
Zdenek
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: pát 12.1.2007, 16:53
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Zdenek »

Pepo, dobrý nápad, hned to navrhnu, bohužel ale takovou fotku se střeleným psem nemám :x
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Dej na krtičenec prázdnou nábojnicu,fotku a zapal tam svíčku.... :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

To by na nekterejch loukach u lesa nesla sekat trava :lol:
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Spí? by chytl ten les od těch svíček... :lol:
Troj
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 17.10.2006, 6:38
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Troj »

Pred chvilkou jsem se vratil z lesa, houbu jsem nenasel ani jednu zato kdyz jsem se vracel k chate tak asi 200m od prvniho baraku na louce vidim pohyb, schoval jsem se a za chvilku uvidel kocku..rikam si je na mysich a tak jsem vyndal myskovacku a pisknul..kocka nic..pisknul jsem jeste nekolikrat ale vysledek 0...kdyz uz kocka skoro mizela z dohledu napadlo mi ze mam jeste v kapse vabnicku srncete..vyndal jsem ji a jen tak pro srandu pisknul..a to jste meli videl- kocka jakoby skamenela a ihned se zacala plizit smerem ke me..piskl jsem jeste nekolikrat az jsem ji dostal cca 3 metry od sebe..jediny ceho lituju ze odesla po svych...
stejne tak jako asi pred 2 tydny jsem videl kocku na hrebenu brd- cca 10km od nejblizsiho staveni....
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Pekny Troji... alespon je videt co kocky zajima :-) jinak u nas uz "mame" streleno letos 5ks :twisted:
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od mrazík »

Tak na srnčí vábničku jsem kočku ještě nepřilákal, ale na zaječí vře?tidlo celkem často. Tento víkend je ze mě kočičí král, čuba se uzdravila a máme skóre 3x brok a 2x bez rány. Ty teriéři jsou opravdu nezmaři, ty 2 jsou totiž z jedný zahrady nového baráku, kde ještě nemají dodělaný plot :oops:Budu muset dát čubě ?kolení co říká zákon, ještě že tam nikdo nebyl. :twisted:
velšterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.11.2008, 14:01
Bydliště: střední čechy

Příspěvek od velšterier »

Pokud si někdo není jist,že se nedá vyhecovat k ráně na lovícího psa,měl by včas udělat jediné:složit zkoušky myslivecké stráže což mu zajiž?uje v určitých případech beztrestnost a neposti?itelnost.Jinak je to funkce na dvě věci.......
30-06 to je správná ráže a Kahles ten správný kukr,ale ani Meopta není k zahození
Hanzi216
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 27.11.2008, 20:01

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Hanzi216 »

Tak dneska jsem se ocitl na té "druhé straně" a jsem z toho takovej trochu rozpačitej, já nejsem myslivecká stráž ani hospodář, takže psi a kočky nestřílím. Máme příměstskou honitbu a můj krmelec je přímo na kraji, když jdu krmit tak potkám klidně i pět lidí se psem na volno, který revíruje. Kdysi jsem si párkrát střelil a klidně bych to dovolil všem členům a každýho, kterej je na volno. Klidně bych vyčlenil z naší honitby třeba 10 - 20 ha pro pejskaře, ale za čárou na volno ....BUM, BUM, BUM.
No a teď k věci - tchyně byla vyvenčit psa mého švagra. Pes je německý ovčák, perfektně vycvičenej, dvakrát týdně na cvičáku, udělaný zkoušky (nevím přesně jaký ve služebních se nevyznám). Šla kolem třetí hodiny po poli a pes kolem ní na volno. Přiblížily se k lesu a pes vběhl dovnitř ozvaly se tři rány a pes zůstal ležet. Volala hned na cvičák, tam jí poradili zavolat policii, ale byla už tma když přijeli, takže místní šetření proběhne až zítra. Potud je to tak tak na hraně, ale zarazilo mě pár věcí.
1.Myslivec - stráž řekl před policajtama, že čekal na srnky, ale žádný kvůli psovi nepřišly tak prej je to taková náhrada, takže pes nelovil.
2. Pes byl v suprový kondici, nádherná srst a na krku obojek, takže zase je to tak na hraně, protože se můžou jen toulavý psi.
3. Co mě však nejvíc zaráží - dneska u nás (vysočina) po obědě hustá mlha, viditelnost tak do 60 m a on sedí na docela frekventovaném místě, cca 600 -800 m od vesnice a střílel. Řekl bych, že to je jeho největší prohřešek. Při střelbě byla tchyně tak 40 m od posedu a naštěstí moje děti zůstaly doma, protože jsou nemocný. Nevím jesli střílel brokem, nebo kulí - doplním až zítra až uvidím psa.
Každopádně na policii je podané trestní oznámenítak uvidíme jak si s tím PČR poradí.. A ještě štěstí že u toho nebyl švára - to by asi nedopadlo dobře.
Průběžně budu doplňovat další vývoj.
Edit: 8.12.Musím trochu upravit bod 1. Došlo k informačnímu šumu. Ten myslivec s policajatama vůbec nemluvil, to o těch srnkách říkal jenom před tchyní.
Dnes jsem se byl podívat na psa a ten vůl fakt střílel kulovnicí. Pes má prostřelenou spodní čelist a druhý vstřel je pod páteří asi 10 cm, výstřel na zadních žebrech.
Naposledy upravil(a) Hanzi216 dne úte 08.12.2009, 16:15, celkem upraveno 1 x.
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od martinh »

No to me zajima jak to dopadne. kazdopadne kvuli takovýmto "bouchalum" nas opravdové myslivce nemá verejnost rada. Vsechny jsme nastrkani do stejneho pytle.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Tommy »

martinh píše:No to me zajima jak to dopadne. kazdopadne kvuli takovýmto "bouchalum" nas opravdové myslivce nemá verejnost rada. Vsechny jsme nastrkani do stejneho pytle.
Víš co dokáže udělat vlčák v lese?Ten je na zadávení srnčího velice šikovnej a srnčata nemají vůbec žádnou šanci.V lese pes na volno nemá co dělat a v každém sdružení je nejedno pako,který ho zastřelí a pokud k tomu dojde,může si za to majitel sám,protože celá veřejnost to moc dobře ví,že jim toho psa myslivec zastřelit může a pokud to někdo nerespektuje,tak je to z jeho strany provokace.
Proč bychom my myslivci měli neustále někoho napomínat,upozorňovat a omlouvat se za to,že někdo někomu zastřelil psa,když to udělat může z důvodu ochrany zvěře! :!: :!:
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od lörinc »

to tommy: ja bych tady trochu brzdil :? . Zajiste mas TAKY pravdu, ale .................. je spousta myslivcu kterym se pri mackani spouste zatemni mozek a pak je z toho tohle. Osobne jsem MH a MS a pokud by ten pes to srnce, nebo cokoli jineho nedrzel v morde tak nestrelim. Tady je jeste nastesti VENKOV i kdyz se to pomalu meni ( lide z mest na vesnici ). Porad jeste vitezi selsky rozum............. a vvvo tom to je. Ale asi casem nebude :( .
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Climber »

U nás ve vesnici se většinou ví komu se toulá pes, takže když ho člověk poněkolikáté vidí v revíru poránu a nikde ani noha tak ví, že to není náhoda a taky, že nikde blízko nebude jeho pán. Je to cca 3 roky měl jeden u nás dva vořechy co se naprosto volně toulali pravidelně po celým katastru. Takže když jsem je jednou ráno natrapíroval v lese (shodou okolností hnali kus srnčího) tak to jeden z nich koupil, skončil pod hromadou klestí a byl pokoj. S tím druhým už ani nevím co se následně stalo. Celkově, ale toulaví psi u nás takovým problémem nejsou.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od kabát »

Já jsem dodnes nepochopil, co se stalo s řadovým myslivcem, který mohl lovit pytlačící kočku i psa, že bylo nutné vytvořit MS.
Pro mě je to jen jeden z klacků pod nohy myslivcům.
Podobný úřad je prohližitel ulovené zvěře, nebo jak se ti odborníci jmenujou.
Fakt ti řadoví myslivci jsou takoví tupci?
Vesele se po lese prohání motorkáři, volně puštění psi, toulavé kočky, volavky a kormoráni plení vodu i pole,každoročně na podzim přitahujou 40. - 60. hlavé hejna krkavců,pro které není problém udolat srnče, a všechny tyto tvory včetně dravců je třeba chránit.
Jen si ochránci nevšimli, jak se za posledních 20 let změnil poměr druhů zvířat. Fakt je že kdybych byl ochranářem těchto druhů,mohl bych být na jejich rozšíření pyšný.

Nabízí se otázka: A komu tím prospěli?
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Odpovědět