Zbrojní oleje & čištění zbraní

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
pohodar
Častý návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 24.5.2007, 21:09
Bydliště: Již.Čechy

Příspěvek od pohodar »

...pokud se toho sejde víc,tak to obstarám-SZ
...jsem v pohodě...
Alin
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13.8.2007, 13:42

Forrest

Příspěvek od Alin »

ještě se zkusím poptat u nás, jestli si to vozí sami nebo taky od mrforester a dám vědět. Třeba budu mít štěstí.
Sauer 202 Alaska 300WM, Zeiss VD 6-24x56, Leica Geovid 15*56,Nikon D300 a popelníky
Alin
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13.8.2007, 13:42

Forrest pěna

Příspěvek od Alin »

takže u nás ji mají, 90ml/200Kč. bohužel na dobírku to prý neposílají.
Sauer 202 Alaska 300WM, Zeiss VD 6-24x56, Leica Geovid 15*56,Nikon D300 a popelníky
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3404
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

koukněte na tyto stránky: http://www.frfrogspad.com/homemade.htm. Vyzkoušel jsem Ed´s Red jako klasický čistič a fungovalo to dobře. Na otěr tombaku jsem vyzkoušel 10% čpavkovou vodu. Krásně to barvilo toaležák do modra a po cca 5 min. po tombaku ani stopy. Po tomto vyčištění to ale chce přečistit klasikou. Samotný čpavek by neměl vývrt korodovat. Mírná koroze (při testech) je přisuzována vodě. (http://www.frfrogspad.com/cleaners.htm)
sprg
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 19.12.2006, 18:28

Příspěvek od sprg »

tak jsem pořídíl přípravek Robla solo mila musím říct,že učínkuje dost dobře.Vývrt jsem třikrát protáhl vatovým tamponem pokapaným tímto přípravkem a po otěruani památky.Následně jsem vývrt vyčistil do sucha a potom ještě vystříkal brunoxem.
Mám dotaz ohledně používání přípravku Robla.Nepoškozuje nějak vývrt hlavně?Jakým postupem s tímto přípravkem čistíte zbraň a jaké máte zkušenosti?Díky..
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

To dalas: bohužel ten tvůj odkaz mi nefungoval, ale je možné, že mě blokuje proxy server. Amoniak, nebo-li čpavek, je agresivní vůči mědi a jejím slitinám. Zapříčiňuje její korozní praskání - viz. níže. Z toho důvodu dochází k vyčištění hlavně od otěru. bohužel jsem se nemohl dostat na ty tvé stránky a nemohu tedy posoudit, kdo to napsal a čím to zkoušel, eventuelně jak dospěl k tbou prezentovaným závěrů. Ono totiž ta koroze té hlavně, která může vzniknout a to zajistí může vzniknou bude zapříčiněna vodou obsa?enou v roztoku. Ale!! Amoniak nám však upravuje pH, čím? se dostáváme do pasivní oblasti Fe, ale je donorem H+ a bla bla bla, to by mohla být velmi dlouhá předná?ka. Prostě a jednodu?e tam chybí inhibitory koroze. Pokud jej budeš užívat, tak pro něj plátí to co je psáno níže, vyčistit do sucha, naolejovat ....

To sprg: Nenzám přesné složení Robla, ale jestli se nepletu, tak je na bázi amoniaku a různých inhibitorů koroze Fe. Vycházím z toho, že je tento přípravek přímo určen na čištění Fe součástí od Cu-Zn slitin. Jak jsem již tady psal dříve. Amoniak naru?uje tuto slitinu a dochází tím ke koroznímu praskání mosazi a také k rozpou?tění mědi. takže na bázi těchto informací, které tedy nejsou nikterak velké, lepší by bylo, kdys sem napsal složení co je tam popsáno, můžeme usoudit, že v žádném případě nedojde k poškození hlavňového materiálu. Samozřejmě pomocí tohoto přípravku dojde k odma?tění hlavně a tedy následně, pokud to tak necháte, může dojít ke korozi hlavně a to z toho důvodu, že ocel nebude ničím chráněna a normálně bude korodovat díky atmosferickým podmínkám. Z toho důvodu je nutné hlaveň vitřít do sucha a následně naolejovat (respektive přečistit olejem). Samozřejmě by nemělo docházet ke kontaktu mezi tímto porstředkem a spouš»ového mechanizmu. Tyto mechanizmy mohou být totiž z rozdíných materiálů a tedy může ojít k jejich poškození až naleptáním, ba dokonce korozním praskáním.
Z tohoto důvodu je také nutné tuto hlaveň přečistit. Za další ji musíš vyčistit, protože při nabíjení náboje do nábojové komory může dojít k naru?ení nábojnice eventuelně k naru?ení střely. A je to z toho důvodu co jsem již tu dříve psal. Teď již jen zkratkovitě:
--Nábojnice-- mechanicky tvářená --- vnitřní pnutí --- amoniak z čističe --- korozní praskání vedoucí až k prasknutí nábojnice (nejčastěji u krčku - nejvyšší pnutí).


Dalším faktem je, že by mohlo trpět také černění. A s největší pravděpodobností trpět bude.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Hoope? powder solvent 9

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Já používám tento přípravek- Hoope? powder solvent 9 Bench rest povder solvent. složení Ethanol, kerosin, Amoniak. Má ho někdo? Jaké s ním máte případně zkušenosti? můžete o něm něco napsat? Dík.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3404
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

To Mosin: omlouvám se ale automaticky jsem za odkazem udělal tečku, která tam nepatří. takže opravený link na receptury http://www.frfrogspad.com/homemade.htm a na testy http://www.frfrogspad.com/cleaners.htm Nejsem chemik, tak ten vliv na Fe nedokážu posoudit. každopádně v tom nekoupu celou zbraň a aplikuji pouze na vývrt. Po odstranění tombaku raději čistím a konzervuji důkladněji, než je běžně nutné.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

TO dalas. V poho, vzhledem k mé mírnější zaneprázdněnosti jsem nestudoval proč to nelze. Jakmile budu mít čas, tak to nastudii a dám ti relevantně odborný názor :wink:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
milan 04
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 20.7.2007, 7:33

Forrest

Příspěvek od milan 04 »

Díky Alinovi jsem se dostal k čistící pěně FORREST a musím říct, že je to vinikající prostředek na čištění. Nemusí se používat žádné kartáčky a podobné nástroje. Jednodu?e se do hlavně stříkne trochu roztoku, na druhé straně vyleze bílá pěna, nechá se hodinu působit a pak se jen vytře hadříkem. Hlaven je čistá a bez otěrů v drážkách.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2044
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Presne tak,suhlasim.Ja som si Forresta kupil pred par dnami a som s nim nanajvys spokojny.Ked odstranim zvysky z laufu a vytriem ho do sucha,tak sa vyvrt blyska jedna radost.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

forrest

Příspěvek od tibi1 »

to lovec1: kde si ho zohnal ja ho uz neviem nikde najst
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2044
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

SZ. :wink:
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

čištění zbraní

Příspěvek od Toma »

Sháněl jsem před časem nějaký přípravek na odstranění skvrn po tombaku.Prodavač mě doporučil od Browningu sprej Légia long life protection.Moc jistý si podle řeči ale nebyl,na dóze chyběl návod v češtině.Dodnes nevím jestli je určen ke konzervaci nebo k čištění.Neví někdo podrobnosti?
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Čím čistíte vývrt kulovnice po MOLY střelách?
Odpovědět