Na lov s novou zbraní bez průkazu?

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak především něco jiného je zbraň držet a něco jiného nosit tedy v našem případě nosit po honitbě.Kde neni žalobce neni ani soudce,ale chraň bůh kdyby se ti při lovu něco stalo.Jinak teda musím pochválit Policii v Jihlavě průkaz zbraně většinou na počkání.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1202
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Zdenek41 píše:.Jinak teda musím pochválit Policii v Jihlavě průkaz zbraně většinou na počkání.
Já ostravské chválím taky když jsem měnil bydli?tě a museli mi měnit všechny průkazy tak mi to taky udělali na počkání a když jsem letos prodlu?oval ZP tak to bylo za pár dnů.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

To - Marpie, k Tvému dotazu, ten známý, co Ti pravil, že to jde, se zbraní bez průkazu zbraně, tak měl pravdu v tom, že to jde. Ale když Tě nechytí. takže to nemá smyls pokoušet. Myslím, že toto je pro nás v naší republice typické, že stále zkoumáme, jak obejít zákonné normy. Takový Němec či Raku?an má klid, protože se drží toho, co je v zákoně a ani jej nenapadne spekulovat a mařit tím čas a vyrábět si starosti a problémy, kterým se lze vyhnout.F.
politice a politikům zmar
petrasj
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 26.9.2007, 11:57

Re: Na lov s novou zbraní bez průkazu?

Příspěvek od petrasj »

Marpie píše:Nevíte jestli se dá jít s nově koupenou zbraní na lov když k ní je jen nákupní list a ještě není vydán průkaz zbraně? Příklad: koupím brokovnici v pátek tzn. na policii je zavřeno a mají až v pondělí, ale v sobotu je hon?
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.K »

Vážení,už tu bylo psáno,žezákon hovoří jasně.Skutečně bezPZ nesmíš chodit nikam na hony či naháňky.Nákupka je opravdu jen pro případnou kontrolu při transportu zbraně.Ale ruku na srdce,kdo to má vydržet,když zbraň je doma od pátku a kdo ví,zda mi ho hned v pondělí dají,že?A je takových spousta,tak přátelé,opatrně,vždyť se to dá vydržet.A s těmi novými zbraněmi,vám přeji krásné zážitky. :roll:
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od milanhb »

Určitě je jednodušší si na ten jeden den flintu o někoho půjčit(s papírama)
než mít hned před zahájením honu problém při případné kontrole.
Při přípravě seznamu účastníků honu jsou kontrolovány ZP,LL,pojižtění a zbraně s TP zbraně.
U mně na honech se kontroluje pravidelně.
Milan
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.K »

Jo jo Milanehb,tak by to mělo být.V každém z nás je přeci síla tomu odolat.Ten po?itek je pak mnohem větší a krásnější. :roll: :roll:
Odpovědět