Lov na velké vzdálenosti

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
vhool

Příspěvek od vhool »

to laser.:no tenhle system tu casem asi bude.ono kdyz pak sdruzeni ma platit tak to je zas kazdy odbornik na ekonomii.jinak dik za podporu :wink: jo a mas pravdu.osobne mam hudebni antitalent :lol: :oops:
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1067
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Je to trochu OT,ale je štěstí, že v našem sdružení "laserův systém" chybí. Z úcty k pravdě mě vůbec nevadí, že 75% členů nic nestřelí a nechodí ven. Je to jejich věc a můj klid. O tom, že se díky těmto členům zvět?ují lovecké možnosti zbytku (tedy i mě) v rámci lovu plánované (ale i neplánované) zvěře nemá cenu diskutovat. Upřímě se příznám: Raději si střelím 10 kusů za rok, než jeden za dva. :lol: :lol: A děkuji jim za jejich práci na brigádách, při krmení a péči o zvěř. To, že si ke mě občas přijedou pro kus, nebo jeho část, jim odpouštím :lol: a nelituji toho.
Jestli střelím dobře správný kus s na 30m, nebo 200m, tak z toho mám pořád stejnou radost a nedokážu pochopit, že v tom někdo hledá rozdíl, protože tam žádný rozdíl není. V čem se odli?uje střelení kusu ze zateplené kazatelny, (?ebříku), na 30m, nebo na 200m? Je to pořád jenom odstřel.
vhool

Příspěvek od vhool »

to j.k.: mas samozrejme pravdu ale ja to myslel spis tak ze nejvic kecaj ti,kteri toho nastrili nejvic u zejdliku :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

vhool naprostý souhlas že nejvíc kecaj ti co do lesa nepáchnou a doma maj flintu která potkala olej naposled ve fabrice a jenom taková perlička jednou jsme kecali kde udělat nový zásyp když jsem navrhnul místo tak to bylo ůdajně 100 maximálne 130 metru od hranice tak že ne když jsem tvrdil že to je pře 200 metru tak jsem byl blbej nakonec jsme vzali pásmo dálkoměr nemám a bylo to 220metru od vesnice kde končí hranice tak že to je názorný příklad toho jaký odhad vzdálenosti má hodně velký procento myslivcu a že by našetřili na dálkoměr a nebo vlezli na mapy.cz to ani náhodou to je proti tradicím.lovu zdrar
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

No byl bych pomalejší.Tradice jsou tradice to co zde zaznělo je spíš závist tedy s tradicema nic společného.Vhool zná moje mínění nad lovem na velké vzdálenosti,ale svůj názor připomenu.když na to někdo má a umí to at střílí na 500m,k tomu samozřejmě nále?ité vybavení.Zbraň.dálkoněr,optika.Nevím co by na tom mělo být proti tradicím.U Vhoola je problém úplně jinde jeho honitba si vyžaduje lovit pouze jen na dlouhé vzdálenosti.Jinak si myslím,že kdyby střílel tady u mě,kde se málo kdy dá lovit nad 200m stačila by mu na myslivost 8.A nemusel by se tahat s remingtonem o hodně kilech.Mrzí mě na mladších myslivcích,že hledají tu sna??í cestu.Vidím to u nás "proč střílet bulkaře,když střelit ©esteráka je snadné a je jich dost.Proč lovit selata od bachen,když je lepší a snař?í lovit knourky.A jsou větší.Tak takhle to dneska vypadá s mladíky po ukončení zkoušek.takže jestli?e nám nezůstanou ty tradice tak už nám nezůstalo nic.může nastoupit licenční lov.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

Zdeňku já vím moc dobře že to s tradicema nemá nic společnýho ale tito lidé je práve pořád připomínají jakmile s něčím nesouhlasí a je ůplně jedno jestli se jedná o lov na dlouhé vzdálenosti terénní auto nebo plastovou pažbu dálkoměr atd. A za tím že dost velká část myslivcu má hodně špatný odhad vzdálenosti a pak ůdajně loví maximálně na 120-150 metru a onoto je 200-250m si stojím . myslivosti zdar
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Musím souhlasit se Zdenkem, má naprostou pravdu a já se s tímto ztotu?ňuji,
a? si každý loví podle svého rozumu a uVážení, ale nikdo mi neveme názor, že střílet plus dvěsta srnčí není imho ko?ér, všelijaké vybavení spojený s pokrokem ano, ale čím dál více to připomíná už sport než myslivost, jako koníčka spojeného s přírodou.
Někdy je mi z naší myslivosti smutno, a hodněkrát jsme se shodli, že ač jsme byly před dvěma lety na zkouškách jedny z nejmladších jak moc je na uchazečích vidět, kým jsou vedeni a jaký mají vztah k jednotlivým druhům zvěře.
vhool

Příspěvek od vhool »

to all: se zdenkem se shodnu,u tomfiho se mi libi ze ac mlady myslivec tak neni jeho vztah k myslivosti posramocen "lidovou myslivosti".osobne tradice uznavam i kdyz to kolikrat tak nevypada.i mezi tradicemi je dle meho par pozustatku minuleho rezimu a nekteri "teoreticti myslivci" mi prijdou dosti pokrytecti.co se tyka lovu na vetsi vzdalenost tak z pohledu tomfiho chapu jeho prirovnani ke sportu ale jak uz zde nekdo psal, jaky je rozdil mezi tim kdyz ortodoxni vyznavac tradic ulovi kus ze zalohy na zateplene kazatelne "tradicnim kulobrokem"kde ma na 30 metrech nasypano a jen ceka az si prijde zver polepsit a mezi tim kdyz ja si zver najdu a bez jakeho koliv pomocneho cajku ( zebrik,kazatelna,krmeliste,vabeni,zaznamova zarizeni na krmelisti atd.) zver ulovim treba na 200+ ? ptam se proto,ze mi prijde daleko tradicnejsi si zver najit a pak se ke zveri priplazit po strnisti a pote cekat na vhodnou prilezitost nez ji ulovim "nemysliveckou odstrelovacskou puskou",nez cekat treba pet noci v pohodli kazatelny nabalen do teplych hadru a s termoskou kafe.toto je prave jeden z pripadu kde mi prijde slovo tradice jako alibismus nebo pokrytectvi.jinak pro zdendu: :lol: osmicku mam rad a taky tu u nas par mist je kam ji chodim pravidelne vencit :lol: neboj se :wink:
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

To - Josefe K., mluví? mi z du?e v tom, že i já jsem ti?e nadšený z toho, že ve sdružení je nás 23 a ven nás chodí max 5 členů. Mám více času a prostoru pro sebe a neru?ený lov. F.
politice a politikům zmar
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

To Přecechtěl:
Myslím si, že tak je to v hodně sdruženích nás je 12 do lesa chodí aspon jednou do týdne max 5-6lidí, na 1500ha.
Pokud vyloženě nezačnou chodit divočáci tak ostatní v lese nevidí?.
Zároveň nejsem nucen hlásit, že jdu sednout, nebojím se vyrazit uprostřed noci při měsíci protože šance, že bych někoho potkal je jedna ku stu.
Funguje u nás naprosto volný re?im, nikdo toho nezneužívá naštěstí, něco jako povolenky na určitou věkovku neexistuje.
S odlovem to není nijak slavný u srnčího 10-10-5 - máme dost uhyny vzhledem k nadm.výšce, takže holé moc nelovíme, u daňka je to 2-1-1 a kolem 10-15 prasat.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Jak píše Tomfi nikdo nechodí ven, když nezačnou chodit prasata.Ale pak ven chodí co ná nohy a nic se neuloví to jen na okraj.Nejhorší je na tom to,že srnce málo kdo loví jde do výkupu u prasátek je to jiná,ale to by až tak nevadilo vadí to,že když někdo doloví v srncích plán ostatní mu to závidí.Tvrdí,že oni nemohli.Ale mohli už od 16.5.ale nechtěli.Jak já tvrdím nejhorším nepřítelem naší myslivosti je závist.
vhool

Příspěvek od vhool »

svata pravda zdenku,tohle ja mam jako kazdodeni chleba.ostatni maji plnou ... usta kecu jak nemohli nebo kde co ale ze dene sedi v knajpe tak se ani nedivim.no ja uz jsem se stim naucil zit a oni poznali ze jejich kecy jdou kolem me takze asi pujdu jeste na jednoho srnce :lol: at maj zase tema :twisted: o prasatech ani nemluvim...
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

souhlas vhoole, u nás už zbývá do splnění plánu poslední srnec, takže já se ještě taky po jednom podívám a už se strašně moc tě?im na kecy těch co loví na hodně velou dálku- z knajpy a to ještě jenom .... ústy,jinak ještě začali chodit divočáci, lae zatim o tom nikdo neví... (stejně je v noci zima) :lol:
LukasD zh 324, 7x57R/16
cejnyk
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: pon 18.6.2007, 21:40
Kontaktovat uživatele:

lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od cejnyk »

žádám všechny na slovo vzaté odborníky z tohoto fóra, aby si přečetli článek v myslivosti na který odkazuji :http://www.myslivost.cz/media/clankyDet ... DR=&TypR=1

a po provedení rozboru nám všem, co se v tom zase až tak nevyznáme sdělili, co je na tom vlastně pravdy. Po tom všem co tady čtu se mi nechce věřit, že by někdo se střelo S&B SPCE zasáhl na druhou ránu střed na 500 m, připadá mi to trošku přita?ený za vlasy. Co vy na to??
cejnyk
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: pon 18.6.2007, 21:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cejnyk »

to ed: no právě, už v minulosti tady byli narážky na skrytou reklamu tuzemského výrobce střeliva na stránkách časopisu myslivost a myslím si, že v tom úspěšně pokračují.

Jinak taktika je to od nich velice dobrá, sám znám více než dost postarších i mladšíh pánů, co vychvalují střely z produkce S&B do nebes a jim potom stačí pár těchto článků a utvrdí se ve své věci. A potom jejich kamarádům s barvářskými plemeny nezbývá než dohledávat, dohledávat a dohledávat :evil:
Odpovědět