Střely SPEER 150grs Hot-Cor Spitzer

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
jarda-x
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 12.6.2007, 15:58
Bydliště: jižní Morava

Střely SPEER 150grs Hot-Cor Spitzer

Příspěvek od jarda-x »

Ahoj,máte někdo zkušenosti s temito střelami při lovu?Zajímá mě hlavně ráže .308W Laborujete si je někdo?
jarda-x
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 12.6.2007, 15:58
Bydliště: jižní Morava

Speer 150grs..

Příspěvek od jarda-x »

To je fakt nikdo nepoužíváte???
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Laduju ruzne, ale tyhle opravdu ne.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Příspěvek od pufr »

Kdysi jsem je střílel - cca 1997 -8 - z 30-06. Z mého ZKK600 jsem neměl při maximálních náplních s lehými střelami obecně dobré rozptyly, takže jsem nakonec dělal náboje s V0 asi kolem 840 až 850 m/s. Na data bych se musel podívat doma - myslím, že jsem to tehdy "krmil" AAc 2460 (kterou jsem původně nakoupil pro 130 gr Hornady SpirePoint).
Lovil jsem s nimi jelení a černou zvěř, mám asi dvě nebo tři střely ze zvěře, zbytková hmotnost cca 60 - 70%. Hot Core funguje, plá?? se nikdy neseparuje od jádra. Pamatuji se, že jsem ulovil dva kusy holé jelení zvěře na pro mne tehdy fantastickou vzdálenost blízkou 300 m (na pu?ce jsem měl Leupold 6x42 "Fix").
V podstatě jsem byl spokojen, jen u velkých kusů černé se mi průbojný účinek nezdál úplně optimální. Proto jsem pak přešel na 185gr Lapua Mega.
Pufr
jarda-x
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 12.6.2007, 15:58
Bydliště: jižní Morava

Speer 150grs.

Příspěvek od jarda-x »

Díky za odpovědi.Shiva se asi diví že se ptám zrovna na tuto střelu když existují i lepší střely,které se běžně používají,celá věc je ale trošku komplikovaná,chci tu střelu přebíjet do 7,62X54R a Speer ji dělá i v dia.311.Podle výrobce má docela dobrý bal. koeficient (.411)a tak mě zajímalo jaká je terminální balistika,doposud používám Sierra 180grs SPT a ta je docela tvrdá na subtilnější zvěř jako je srnčí nebo lončáci,na vysokou sem neměl možnost vyzkoušet.Do předmětu jsem uvedl 308W proto,že tuto ráži používá mnohem víc lidí než 7,62x54R,doufal že má někdo praktické zkušenosti.Omlouvám se jsetli to nekomu vadilo :oops:
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Nemyslim si ze to nekomu vadi. a kdo se nepta nic se nedovi. :-)
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
jarda-x
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 12.6.2007, 15:58
Bydliště: jižní Morava

Speer 150grs.

Příspěvek od jarda-x »

Jo,jo,jak se říká "Líná huba,holý neštěstí".No takže když to nikdo nepoužívá,tak to budu muset holt vyzkoušet sám.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Příspěvek od pufr »

Je to dobrá střela (a před deseti či dvanácti lety pochopitelně nebyl takový výběr jako dnes :lol: :lol: ).

Terč s poslední vypiplanou laborací jsem zatím Nenašel - byl na něm se třemi ranami/ 100 m rozptyl cca 12 mm na středy - ale jak jsem uvedl musel jsem u mé ZKK s poměrně dlouhým přechodovým ku?elem zůstat na rychlostech pod 850 m/s ač jsem původně tou?il dosáhnout úrovně cca 900 m/s (ale při těchto rychlostech a prachové náplni u maxima už byl rozptyl cca dvojnásobný i větší - to ale nepřičítám druhu střely - u té pušky se mi podařilo dosáhnout nejlepších rozptylů zásahů spíš s těžkými střlami - od cca 180 gr nahoru)
Pufr
Odpovědět