Co jste v honitbe naposled videli?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Vcera vecer jsem dostal doma propustku, a tak jsem se vypravil podivat se do reviru a trochu to obeznat pro kamarada :wink:
Sedl jsem pred patou a prvni navstevnik byl zajicek, potom prislo na silaz par kusu srnciho, ktere se postupne obmenovalo. kratce po osme hodine jsem si vsiml rychle se pohybujiciho tmaveho fleku v cerstve pasece. Dalekohled mi ukazal samotne prasatko,tak 70 kilo, ktere se behem chvile dostavilo na hromadku silaze a zacalo se futrovat. Po pul hodine se v lese ozvalo fouknuti, lupla vetvicka a zaslech jsem i tiche chrochtnuti. Knourek na hromade na to reagoval najezenim, a rychle vystartoval po nove prichozich, aniz bych je videl, v lese to zalamalo kviklo a za chvili uz opet sam hodoval na silazi. v tu chvili jsem na nej dostal peknej vztek, zvlast kdyz asi po 10 minutach padla od kolega, ktery sedel 300 metru ode me, rana. no nic, protoze se mi domu nechtelo, tak jsem se premistil na dalsi katatelnu, ktrerou jsem si vybudoval, a tak jsem vedel ze mi tam nikdo nechodi. Zde jsem na silazi vyrusil 3 ks srnciho, ktere se po chvili vratili zpet. A cas ubihal, bylo kratce pred pulnoci, nikde ani chlup, krom toho srnciho. Potom se mi na chvliku ukazala kuna, ale nechtelo se mi delat kuli ramus. Ve ctvrt na jednu, najednou srnci zacalo prudce jistit, tri kusy odbehly a ctvrty stale jistil k takove mezicce, potom kratce beknul a take odebehl. To uz jsem dalekohledem zkoumal puvodce onoho vyruseni, ve stinu se pohnul tmavy stin a na louce se ukazaly tri kusy cerne, velky a dva male. Na nejakych 120 metru ode me s bachyne zastavila a jistila, potom se selaty udelala takovy oblouk a pomalu se mi ztratily ve kraji lesa, to jsem vsak vubec necekal, protoze jsem si byl jist ze prijdou na vnadiste. bohuzel se tak nestalo :( po chvilce se na kupu vratilo srnci a ja si zacal vycitat ze jsem to nezkusil, prece jen to tak daleko nebylo. Najednou srnci zas odskocilo a od te mezicky se zacal priblizovat samotny kus cerne, opsal obloukem kupu aniz by se na ni prizivil, pomalu zatahl na nejakych 40 metru do lesa. Tento kus byl urcite starsi, protoze jsem mu jasne videl delsi pirko, ktere nesl vztycene, a v jeho pohybu byla videt urcita nejistota. Navic vahove se podle me pohyboval okolo metraku, a byl nadherne cerny. Jeste jsem se v duchy kochal predchozimi zazitky, kdyz jsem si z praveho okynka vsiml dalsiho kusu cerne, ktrery se rychle priblizoval. Bohuzel jsem to mel pres ruku a nez jsem se v tichosti otocil, a vse srovnal tak byl skryty za sipkovym kerem. To jsem mel jiz odjisteno a jen cekal az se mi ukaze na volnem place. A protoze jsem se chtel jeste malinko pootocit pro lepsi pozici, tak jsem si strcil do dalekohledu na lavici a ten svym padem na podlahu mi pripravil o ulovek... No bylo ctvrt na tri, nejvyssi cas jet domu, zmrzlej jak soboli h...o, ale s prozitym krasnym vecerem i kdyz bez ulovku...
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

4 Marek - pěkný zá?itek, jsi vytrvalý lovec :wink:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Tak ted jsem se vratil z me dnesni vychazky, vydrzel jsem tam o pul hodiny min nez vcera, to ale proto ze krome srnciho jsem nevidel ani chlup. No vlastne kecam, pri ceste domu mi pred autem prebehla liska a jeste se v krajnici zastavila a koukala jak ji mijim na 2 metry, s...ě rezava :lol:
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

Tak jsem si byl včera tak trochu nahonem nakrmit - tlačily mě jiné povinnosti. Vzal jsem s sebou tedy jen krmení a 3-letou dceru, aby viděla nějaká ta zvířátka. Taky viděla :lol: Sotva jsme vysypali první dávku krmení do zásypu, přiběhla se na nás podívat kmotra liška. Mohli jsme jí leda zamávat, což jsme udělali a pokračovali k dalšímu zásypu. Byla dost velká mlha, ale viděli jsme dohromady k velkému dceřinu potěšení alespoň nějaké zajíce a jednu mazanou lišku. Ony to snad ty potfory nějak poznají, že flinta stojí v trezoru nebo co :lol:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

dnes

Příspěvek od curil »

dnes jsem usedl v 19h na posed,po 15min mi prisel asi metrakovy knour,pokochal jsem se.po dalsi ctvrthodince jsem slysel blizit se tlupu.nebyl jsem si jisty vetrem ale lamani se blizilo az se mi vynorily ze steny lesa na paseku.jedno sele se porad blizilo k memu zebriku a az bylo opravdu pode mnou cca na 10m tak jsem na nej vystrelil,total vedle.byla to tak blba pozice ze jsem strilel od pasu a byl presvedcen ze to nejde minout.slo to minout. :( :( po rane si bachna zanadavala a cela tlupa zmizela ve tme lesa.tak snad priste.
tomas.houserek
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 16.10.2008, 19:17
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od tomas.houserek »

to nasere...
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Spí? to byla totální kravina, snad si z toho vezme lovec ponaučení... :roll:
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Todle strileni od pasu proste nechapu, i kdyz to je na par metru tak by ti snad neubylo kdyby jsi to zalozil do ramene. Muj kamarad je podaoby strelec od pasu, a zatim jeste neuspel...
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Připomíná mi to kolenní výstřel, co popisoval Olda ?etrnej a Vinetů, když se pohybovali po Divokým Západě. Určitě bych to nezaváděl do myslivecké praxe. :lol: :!:
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Je to nezodpovědná prasárna ...
Takto prováděná střelba svědčí o naprosté nezralosti a nedospělosti střelce.
tomas.houserek
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 16.10.2008, 19:17
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od tomas.houserek »

Je pravda,že by měl padnout výstřel až po dokonalém zamíření.Tímto způsobem je možné daný kus velmi šikovně postřelit,tak aby za týden někde uhynul, např. hladem.To si,ale málo kdo v dané situaci uvědomí,protože má mysl zaslepenou lovem.Na druhou stranu to dopadlo pro lovce řádným potrestáním,protože mít takovou příle?itost a minout.... bych nespal...
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Příspěvek od curil »

bylo to strasne blizko,ani ne deset metru.nez bych ji dal do ramene tak bych ho zradil.moc zodpovedne to nebylo to je fakt.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

tomas.houserek - člověče, to jsou ale kydy.

Lov není o tom, abych svoji ukrutnou blbost omlouval zaslepeností. to je dost scestné, ale velmi pohodlné a znovu opakuji je to důkaz nezralosti a doslova dětského myšlení..
Odpovídám za každou ránu, ne za to, jestli ulovím, to znamená, že když už střílím po zvěři, tak se snažím o co nejlepší zásah a co nejrychlejší usmrcení zvěře. To není počítačová hra, ta zvěř je opravdu ?ivá.


Trest pro takového "lovce" - to je další nesmysl. Trest není to, že neulovil a je obrovské štěstí, jestli nic nezpůsobil. Trest - ? Výchovné by bylo, nechat ho postřeleného pomalu chcípat v zimním lese? To určitě ne, ale odebrat lovecký lístek ( a ZP ) a počkat, až se z nezodpovědného dítěte přehoupne do dospělosti.

každému, až se snaží sebevíc se někdy nepovede rána a způsobí utrpení zvěře. Ale dělat to záměrně je opravdu prasárna.
tomas.houserek
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 16.10.2008, 19:17
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od tomas.houserek »

figi: Ne každý je takový,aby v dané chvíli nezaváhal a neudělal nějakou blbost.Jeden můj známej před výstřelem se vždycky tak roztřese,že vůbec neví kam to půjde.No,každý není dokonalý,že?
Záměrně určitě nikdo postřelit nic nechce.
Tím,že někde uhyne hlady jsem chtěl říct,že s čuníkem bez čelisti se taky občas někdo setká.Potrestáním jsem to nemyslel doslova,ale v uvozovkách!!!!
slavektis
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 25.6.2008, 19:29

Rána od pasu

Příspěvek od slavektis »

Figi,zase to se svojí ortodoxností nepřeháněj.Tak to zkusil,zjistil že udělal chybu a vzal si z toho ponaučení.když budeš tvrdit desetkrát,že od pasu mine, tak ti stejně neuvěří dokavaď se sám nepřesvědčí,jako myslím každý z nás by? třeba do terče. A mimo to se za svou unáhlenost omluvil,tak proč takové hromobití. :(
Odpovědět