Bulterier

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Bulterier

Příspěvek od fesoj »

Tohle kastování... U nás se sice drobná zvěř již pár let neloví - ale "symbolický" příspěvek na ohaře byl 1000,- Kč/rok, na "malé plemeno" 500,- Kč/rok, bez ohledu na to, jaké má pes zkoušky, stačilo, že je lovecky upotřebitelný. A teď, když nikdo LUP ohaře nemá, se příspěvek tak nějak zrušil. Těch pár kaček je sice směšná částka, ale jde o princip.
Kritériem pravdy je praxe.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Bulterier

Příspěvek od Petr1970 »

fesoj: chceš říct něco vtipnýho?
u nás je to 2000/velký, 1000 malý plemeno... máme psa kterej je o 10 kg těžší než ohaři, ale je to ofiko "malé plemeno"... takže když se řešily smlouvy, jasně, chceme Vašeho psa.. ale hned zvednul ruku "ohařák" a říká "bacha, je to malý plemeno, to jen aby se nezapomnělo"

to že má všechny zkoušky a pracuje jako velkej nikdo neřeší... holt když jde o prachy, ordung musí bejt :D

jinak co se týče pohodovosti lidí, nejvíc mi to přišlo na záchranařině... ale dělali jsme to jen na jednom místě, u profíků to může bejt jinak...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Bulterier

Příspěvek od Alda »

panove, zpet k tematu...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Bulterier

Příspěvek od MiraDuchek »

Tak jsem včera večer nakapal poslední barvu před zkouškama a šel si sednout,za hodinku jsem ulovil čuníka a ráno jsem ho dal na konec barvy.S pejskem jsem udělal nasledování které bylo ok. No a pak jsem šel na barvu,pánové takovou hruzu co předved jsem ještě neviděl,neustálé scházení na celou šnuru ,vracení se,skákání na mě pak jsem to už navydržel jednu mu natřel a na krátko ho na konec doved.Celá příprava je v prdeli asi ty zkoušky vzdam,nebo mu kápnu večer jen 3hodinovku a pak to rozhodnu :cry: .
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
janaA
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: úte 19.1.2010, 18:31

Re: Bulterier

Příspěvek od janaA »

To chce kliiid :lol: mě takhle před třemi týdny houpala čuba labradora na lesní zkoušky - týden před nima se začala tvářit,že nechápe,co má dělat a co se po ní chce,neustále scházela,zastavovala se,děsnýýýý. Naštěstí zkoušky zaplacené,jinak bych vůbec nešla. A samozřejmě na zkouškách vystřihla barvu bez zaváhání za čtyři a zkoušky udělala v první ceně. Takže jestli máte natrénováno,tak bych se toho nebála,pes to zmákne,akorát ty budeš vynervenej :D
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Bulterier

Příspěvek od MiraDuchek »

No nevim asi se ho ten fyzický trest nějak moc dotknul,leží na gauči zádama ke mě a nezvedne ani hlavu když na něj promluvim,šmejd jeden urážlivá.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Bulterier

Příspěvek od Leon »

no Míro napsal bych to co jsi :lol: protože to samý jsem udělal kdysi já s filou urazil se a trvalo to snad půl roku než se srovnal a to dělal v pohodě 24.Hold to nejsou ohaři nebo labove tam to ukecáš za chvilku jak v tom je molos tak to je hoooodně tvrdá palice :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Bulterier

Příspěvek od MiraDuchek »

Do zkoušek spinká se mnou a budu holt mazánka rozmazlovat.
Naposledy upravil(a) MiraDuchek dne stř 31.8.2011, 11:38, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Bulterier

Příspěvek od fesoj »

Když jsem měl svého prvního psa - byl to IWS - čerpal jsem zkušenosti u zkušeného kynologa, chovatele a rozhodčího. A tento pán, výborný člověk, ale trochu nervák, když mu fena při výcviku zahrabala zvěř, houkl jen na manželku : Flintu a lopatu ! Pak mi vysvětloval, že se nedalo nic dělat, že jak pes začne hrobařit, už se to neodnaučí ... No a já jsem cvičil a cvičil, vlečku za vlečkou, až toho má čubina měla taky dost a holuba místo přinesení pohřbila, aby už měla pokoj... Tak jsem jí ho dopřál, za 2 dny zkoušky v naprosté pohodě, II. cena to byla jen díky mé nezkušenosti a s aportem nikdy nebyly problémy. Holt i pes někdy nemá svůj den - a stejně vždycky nejvíc chyb bývá na tom druhém konci vodítka. A to platí pro všechna plemena bez výjimky !
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Bulterier

Příspěvek od MiraDuchek »

Tak jsme to snad opravili,3hodinovka s piškotama jako pro štěně,ze začátku nic moc ale pak se chytil :D .
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulterier

Příspěvek od RuStaff »

...
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 10:55, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Bulterier

Příspěvek od kasari »

To RuStaff - musím jen potvrdit. A nezáleží to ani moc na rase. Mám s elghundem za sebou loňskou sezónu naháněk a dává mi letos zabrat na šlapaný stopě, protože jdeme na BZH. Když dojde na konec, tváří se na mě jako na blbce. Mám pocit, že se mi i směje... :)
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Bulterier

Příspěvek od MiraDuchek »

No hlavně aby jsme to v sobotu nějak uplácali,systém zkoušek je nastavený tak "udělej zkoušky a zapomenˇ",tedy asponˇu psu pracujících primárně na černé.Jiné je to u pejsku co dělají vodu,tam čím více lovecké praxe tím na zkouškách obstojí lépe.
No a za chvilku budou nadhanky tak budem honit čuníky okolo Valče to bude jiný kafe :D .
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
vtichy
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 21.7.2010, 14:33

Re: Bulterier

Příspěvek od vtichy »

kasari - stejný problém u KMP...
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Bulterier

Příspěvek od Petr1970 »

mira: taky to neni úplně pravda - vychozenej pes z praxe má občas problém, rpotože "řády jsou někdy postavené na hlavu", bazíruje se na ptákovinách... což ten pes nedělá když už je z praxe...
a další - některé disciplíny se "ojebávají" - např. kachna do rákosí se hodí hned na z ačátku a pes má nejdřív 10 minut slídit.... a pak až jí najít a donést... profík si vyběhne, zvedne nos, vezme čáru ke kachně a je to za 2 minuty... když je rozhodčí slušnej a vidí tu práci tak ti řekne "dohledávka za 4", teď běžte ještě slídit naprázdno, někdy tě ale zaříznou "neproslídil to", nižší známka..
spousta rozhodčích už jsou spíš takový "dostihový závodníci" co jdou po přešlapech atd... a ne po pracovním projevu..

takže vychozoenej praktik taky není výhra - ale je fakt že 90 procent těch zkoušek je to lepší....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět