AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Odpovědět
vhool

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od vhool »

to bwana& pete: ja obecne neklikam (s vyjimkou long range) a ruzne strely pokud to pouzivam resim tim ze si udelam laborace aby chodili co nejvice stejne (u 8x57IS to neni problem) i kdyz pro sve potreby uz mam vychytane strely pro dane raze takze to nemenim,lovim ted stabilne stejnou zver ve stejnych podminkach takze nemam duvod a na experimenty ted nejsou ani penize ani cas :wink:
Pete
Častý návštěvník
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24.12.2009, 14:12

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Pete »

to Bwanahunter
Ve Vic Falls nám flinty zůstaly při cestě domů přes Johannesburg (asi jediný jejich mezinárodní let). Z důvodu embarga na dovoz zbraní a munice z EU do Zim vzal náš průvodce z JAR při cestě tam z Kimberley přes Joburg i naše zbraně na sebe. No a po cestě zpět nás ve Vic Falls odbavili až do Prahy, ale naše zbraně na jeho pas a firearmpass směly jen do Joburgu, tak zůstaly ve Vic Falls. Lost and Found aerolinek samozřejmě nenašly nic, zbraně vyčenichal až ten náš přítel z JAR po dvou týdnech a pořešil to, došly posléze OK. Předpisy se pořád mění a jejich výklad je často folklorní, ale teď to dělám tak, že se z Evropy odbavím do Joburgu a odtud nový check in do Zim. Zpátky není problém až do Prahy. Zim je jinak krásné, jen to chce dát hodně pozor kde lovit, my jsme lovili v Binga districtu a tam už moc zvěře nezbylo. A jak říkáš, kdo africkou vodu pil, chce se napít znova. Vždy, když řeším tu hromadu starostí se safari spojenou, tak si říkám to je naposledy, ale jak čas a peníze dovolí, tak tam mažu zas.

to vhool
Svět přebíjení a soukromého laborování munice je pro mě stále španělskou vesnicí, i když pro vyladění munice je to nejlepší cesta. Já se to snažím řešit s tovární municí, např. Norma African PH chytře dělají pro stejný kalibr sotfs i solids s prakticky stejnou balistikou.
vhool

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od vhool »

:lol: ano nekdy i municky maji svetle okamziky :wink:
Pete
Častý návštěvník
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24.12.2009, 14:12

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Pete »

Ještě drobnost, bez bakšiše se v Africe nehne stéblo, přesto někdy nepomůže, protože úředníci se velmi bojí o své židle a něco si prostě netroufnou. To jim samozřejmě nebrání vzít si bakšiš. Tak zůstaly naše flinty ve Vic Falls a užívaly si hřmění vodopádů o něco déle.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Rogam »

kikin píše: Na paviány byla povinnost střílet za všech okolností,asi jako tady po liškách.Pravidla majitele,kterému sežrali pitbula,který mu hlídal zeleninu.Mám jich pět a u dalsích třech jsem byl.Po 300WM na komoru okamžitý stop.Vozili jsme je na újeď pro leoparda,kolikrát na korbě u nohou celý den a žádný extrovní smrad jsem necítil.

Asi jsi byl v oblasti, kde byli čistotnější :lol: Já na ně střílel z .375HH.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od kikin »

Rogam-čistotnější nevim,ale hodně chytří a organizovaní.Zuří tam regulerní válka mezi farmáři a paviány.Paviani žerou všechno na co přijdou,dokonce staví šutry na přístupové cesty,ale hlavně serou do vodojemů.Střílí se kdykoli,jakkoli,nepřebírají a zadara.Domácí jich měl na pozemku asi 300 a když nějakej padnul,tak mu jeho chladný germánský obličej roztál :D
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Zbrojovák »

Dovolím si přispět k těm Woodleigh RN střelám:
Vím o nich už delší dobu, bohužel je problém dovoz, do ČR je nikdo nevozí. Podařilo se mi náhodou sehnat asi 40ks 350grs(22,3g), které jsem naládoval na v0 700m/s, do své 458Win. S těmito lovím "jen" naši krom jiné i silnou zvěř (černá a vysoká veškerá). Tyto jsem s úspěchem a bez větších devastací použil i na lišky a jezevce. - Obecně dost vyrovnané účinky, nefragmentuje, nesvléká se z pláště a je velmi přesná. Co dále kvituju je její stabilita při prúletu překážkami (tráva, jemné křoví, vyschlé klasy apod.). Prostě dobrá střela a litutuju že už je dobírám.
Kolega nadšenec, který loví u nás v ČR veškerou zvěř 500Jeffery :) , používá taky Woodleigh RN 550grs, v0 600m/s a funguje to, žádné devastace a žádné obtížné dosledy.
Takže není to nijak tvrdá střela a dá se s ní běžně lovit i naše zvěř bez nějakých dohledávek a dosledů.
Popisuju ovšem zkušenosti s těžkými rážemi astředními až nižšími v0, co by to dělalo v plnotučné 300WM nevím, ale dokážu to asi odhadnout :?

Zde foto zde zmiňovaných střel
22,3g Woodleigh (458Win., vd 610m/s) po průchodu páteří kňoura 120kg, nalezena těsně pod škárou
http://album.volny.cz/nimrod3/view.php? ... page=1#img

14,2g TOGu (8x64S ,vd 730m/s) po průchodu plecemi mufloní holé, nalezeno 15cm v zemi
http://album.volny.cz/nimrod3/view.php? ... page=0#img
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Rogam »

to kikin

jo s těmi vodojemy si to taky pamatuji, trubky k nim měl obalené ostnatým drátem (tím žiletkovým), aby na ně nemohli paviáni vylézt, ten ostnatý drát i davali na jiné místa, "museli" jsme na ně střílet na jakoukoliv vzdálenost, pěkný lov :wink:
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od kikin »

Rogam-jo žiletkáč umějí taky zdolat.Když potřebují zabezpečit větrný čerpadla před demolicí,musí tam dát černýho s M98,nebo uvázat gumovýho hada-hračku.To je nejúčinější,protože těma celopláštěma,co fasují, to moc nemá efekt.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od BwanaHunter »

Kikin> plysovy levhart taky celkem funguje... :))
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Eizo
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: ned 20.6.2010, 22:50

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Eizo »

kikin píše:Rogam-jo žiletkáč umějí taky zdolat.Když potřebují zabezpečit větrný čerpadla před demolicí,musí tam dát černýho s M98,nebo uvázat gumovýho hada-hračku.To je nejúčinější,protože těma celopláštěma,co fasují, to moc nemá efekt.
a je to bezpečný dát černýmu do ruky M98? :wink:
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od kikin »

Eizo-je to bezpečný,jsou vycepovaní od německého majitele.Mají vyfasované válečné flinty,které po válce používal bundeswehr,přehlavňované na 308W.Nesmí chodit s nábojem v komoře,nabíjejí těsně před střelbou.Horší jsou ty vojenský celopláště.Když dostřeloval kámošovi opičáka v roští a sypal do něj,tak to kvičelo všude.Jsou to velký děti,ale asi nejlepší průvodci,pokud je koriguješ.
Eizo
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: ned 20.6.2010, 22:50

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Eizo »

No nevím, já být farmář, tak místním do ruky zbraň nedám, je to příležitost, aby se s tím naučili zacházet...., co tak sleduji, tak v Africe jeden nikdy neví, jak to domorodcům v hlavě přepne. :?
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od BwanaHunter »

Eizo> Oni to uz davno umeji. A kdyz,tak te rozsekaji macetou,kdyz na to prijde. Tim si nepomuzes. A bez cernyho personalu to nejde. Vite proc se kalasnikovu rika,ze je Kaffir-resistant? Protoze to je flinta,kterou ani cernej nerozbije. (vy kdo jezdite do Afriky,na slovo Kaffir zapomente,da se za nej snadno chytit i nuz do zad :))
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Eizo
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: ned 20.6.2010, 22:50

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Eizo »

O tom nepochybuji, já jen, proč jim to usnadňovat....
Odpovědět