Chování členů

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Chování členů

Příspěvek od Fery »

Co si myslíte o chování člena MS, který nepřijde na hon a omluví se, že musí jít na hon do honitby kde je host, aby si tam mohl pozvat 2 kamarády, protože si tam střelí. V té honitbě se střílí na jednom honu to co u nás během celé podzimní sezóny. :?
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Je to vychcankovstvi. Zalezi na stanovach MS.
perdix
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 24.9.2006, 15:52

Příspěvek od perdix »

Přesně tak...
Moc nechápu, o co ti jdeš Bez jednoho chlapa se na honu snad obejdete. A nebo si tam můžete místo něj pozvat nějakýho hosta, takže je to ještě ku prospěchu.
Problém bych spíš viděl v tom, že mu někdo závidí, že si střelí a ještě pozve kamarády, kteří mu to pozvání oplatí a střelí si pak i u nich :wink:

Tohle osobně znám. lepší je držet hubu a nikomu neříkat co, kde a kolik toho uloví?, protože pak lidi jenom závidí a há?ou ti klacky pod nohy.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

O jednoho chlapa u nás jde, když nás je 10 a z toho posílám 4-5 na předstup, protože to neuchodí a šlo právě o člena který chodil a trefoval na rozdíl od ostatních a dělal tak cca ¼ výřadu, takže to pak na výřadu chybělo a ve stanovách máme, že člen má povinnost zúčastňovat honů.
Podle mě by se měl každý účastnit akcí tam kde je členem a ne jít jinam. Přijde mi to jako slušnost vůči ostatním. Já mám také možnosti jít na hon jinam, kde bych si střelil víc než doma, ale za těch 12 let to střílím jsem snad nechyběl na žádném honu. takže podle mne nejde o závist, ale spíš o vyčůranost jak psal Andy.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To perdix: Pozvat si hosta by ?lo, ale když mu dám zvěř tak ostatní piskují, že by ho měl odměnit ten kdo ho pozval a nejvíc křičí strejda tohohle ?chytrého? člena, takže z toho není prospěch, ale mrzutosti. Hlavně na výročce, kde mi pak vytýkali každý kus, který jsem dal mimo členy.
perdix
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 24.9.2006, 15:52

Příspěvek od perdix »

Já napsal svůj názor a za tím si stojím. To, že je u vás situace taková mě mrzí, ale vyře?it si to musíte sami a hlavně chlapsky.
Stanovy mluví jasně, ale sám jsi napsal, že se vám předem omluvil. Tak ho poplácám po rameni a popřeju mu !pro jednou! lovu zdar... Kdyby byl nemocen, nebo musel do práce, tak to dopadne stejně, jen by nikdo nezáviděl.
A další věc je ta, že nikde není psané že se zvěř rozděluje i mezi hosty a každý host, co počítá s tím, že něco dostane by se měl zamyslet nad tím, že by si měl hlavně vá?it pozvání a toho, že si může zalovit někde jinde. Vím, kolik je po republice mladých kluků, které nikde v MS vzít nechtějí a za pozvání by ti utrhli ruce.
Pokud má u vás v MS více lidí, včetně tebe, možnost lovit i jinde, tak co to třeba vzít v úvahu při plánování těch honůž?
řešení se dá vždycky najít a spoléhat se na jednoho člověka, který dělá čtvrtinu výřadu, nevím...
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

U nás pozvání hosta schvaluje schůze a pokud někoho pozveme tak musí dostat zvěřinu i kdyby členové nedostali nic. Myslím že je to slušnost když jsme si ho pozvali. jinak zajíčka už střílíme jen do tomboly a o bažanta moc zájem není.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ja jsem tedy z honu zvykly, ze drobnou zverinu dostavaji honci a zbytek se deli mezi cleny. Host nic... maximalne ho jeste odsoudi za nejakou tu stovku :-)
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To perdix: jenže já jsem mu vyšel vstříc a hony plánoval podle něj, protože chodil na směny. A neudělal to jednou, ale víckrát. Tohle bylo dokonce na poslední leč, kde opravdu dost chyběl.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To edelweiss: Líbit jsme si to nenechali. Vzala se mu povolenka na spárkatou, protože někde prohlásil, že u nás ho drží jen to, že máme les a může tam chodit na prasata. takže trest zákaz části na honu by neměl žádný účinek.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jo jak se to zacne takhle "skadlit" je to v cudu. Ja porad tvrdim, ze kdyz se chce neco spolecne delat, museji se lidi rozumne domlut. Nebo se na to vyklaslat a sedet doma u telky :evil:
Odpovědět