Puškohled Meopta Artemis 2000 6x42

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Petr Vysok
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: pát 11.11.2011, 13:05

Re: Puškohled Meopta Artemis 2000 6x42

Příspěvek od Petr Vysok »

Já už své doporučení dal - Deltu. Slouží na 6,5x57 a 7x64. Předsádku s Yukon craft určitě vyloučíš sám kvůli ceně. Yukon může být srovantelný - oba jsou k osahání a podívání v jedné prodejně v Praze - Binox. S Fomei nemám zkušenosti.
Dálkoměr Zeiss 8x26, , Anschutz 64 MPR + Nikon Monarch E 6-24x50, Baikal Sporting, Titan 6 Target 7mm Rem Mag + Vortex Viper PST 6-24x50
Doskycz
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 29.11.2013, 10:34

Re: Puškohled Meopta Artemis 2000 6x42

Příspěvek od Doskycz »

to vám ten yukon přijde lepšínež ten fomei ?? a je velkej rozdil mezi nima a meoptou 7x50 ???
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Puškohled Meopta Artemis 2000 6x42

Příspěvek od Tim »

Hele do toho Fomeie bych raději nešel. Znám jednoho člověka, co je s touto značkou spokojený a pak znám asi čtyři, kteří spokojení nejsou. Jestli Ti nevadí starší puškohled, tak bych šel opravdu do Meopty 7x50, klidně bez bodu. Raději dobrá optika bez osvětlené osnovy než špatná optika s bodem. Pokud chceš nový, tak Pentaflex nebo Deltu...
Toť můj názor.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
jezevcik
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: stř 26.9.2007, 8:47
Bydliště: praha

Re: Puškohled Meopta Artemis 2000 6x42

Příspěvek od jezevcik »

Klidně si vem ten Fomei mám Fomei na kulovnici ráže 9,3-62 asi 400 ran a drží nástřel ,používán za každého počasí a žádný problém. Klikání jasné a tuhé za málo peněz opravdu dobrá volba a nelituji yukon jsem v ruce měl ale nenatchnul mě.
zmijak
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 27.10.2010, 9:25

Re: Puškohled Meopta Artemis 2000 6x42

Příspěvek od zmijak »

Nedá mi to, abych nereagoval. Vystřídal jsem puškohledy různých značek, některé jsem jen okukoval u kamarádů a porovnával s těmi mými. Nejhorší obraz Hakko, další byly jen stále kompromisy. Mé zkušenosti: největší zkouška pro optiku je doba stmívání. Zde je každá minuta navíc dobrá a taková hesla typu - pokulhává za Meoptou o pouhých 5 munit znamená, že můžete jít se západem slunce domů a na lov hodinu po západu můžete zapomenout. Za tmy při měsíčku už kouká většina optik dotačujícně. Ale při stmívání, či při tzv. prasečí noci, kdy je měsíc většinou schovaný za mraky a prasata se nebojí jít ven na světlo, jsou všechny Fomeie, Delty, Yukony a jiné k nepoužití, nemluvě o červených bodech. I když v červeném bodu je na tom Delta možná lépe než Meopta Artemis. Nehledě k tomu, že dalším důležitým aspektem je zorné pole, které mají zmiňované puškohledy bídné. Skončil jsem po dlouhých útrapách a zkoušení u těchto puškohledů, které mi dělají perfektní službu: Meostar R1 1,5-6x42RD - v noci lepší než Delta s objektivem 50, Zeiss Classic 7x50 - srovnatelný naprosto s Meoptou a nakonec i Artemis 6x42 vůbec není špatný.
Shrnu to takto, lituji těch vyhozených peněz za všechny ty "supr" puškohledy a zkušenost taková, že je lepší šetřit na kvalitu, než to měnit jako ponožky, vyhazovat za to peníze, chodit nastřelovat, kupovat baterky atd.
Obojetnice P.Soukup Podlesí 8x57JRS,20/76,
Obojetnice Thiele Teplice 9,3x72R, 16/65
ZKM 451
dvojka ZP 147 12/70
dvojka Belgie 16/65
ČZ vz. 50, ČZ vz. 52
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled Meopta Artemis 2000 6x42

Příspěvek od Zdenek41 »

Napsal jsi to velice dobře...Jen ta diskuse výše se vyvinula trochu jinak.Pokud mě někdo bude žádat o nejlepší optiku na noční lov černé doporučím mu svarováka d2.Je nejlepší.Pokud se dostaneme k ceně píši co z odkazů je dáno,který beru jako vhodný.A za to co jsem napsal si stojím. :wink:
Ruská nebo Běloruská optika je na vysoké urovni.V cenové relaci,který dotazovatel žádal.On dnes každý pro 20 či 50 do kapsy šáhnout nemůže.Pak by jsme byli bohati ,aby jsme nemuseli kupovat levné věci.
Odpovědět