Hornady SST

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
jakkdo
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pát 20.10.2006, 7:46

Hornady SST

Příspěvek od jakkdo »

Zdravím chci se zeptat na va?e zkušenosti s tímto střelivem, konkrétně v 7x64, při Použití na srnčí, černou a vysokou. Jde mi o ranivost, prostřelení i tě??í zvěře, o přesnosti nemám pochyb.
vhool

Příspěvek od vhool »

edelweis má naprostou pravdu a navíc je velmi příjemná cena střely když přebíjí? :!:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

:shock: za 15 to je docela masakr. Ja IB za 11 :D mas spatne zdroje.
vhool

Příspěvek od vhool »

máš dobrýho sponzora 8) ale já kupuju SST 180gr.rozměr 308 za 10 k :D
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Já jsem minulý měsíc kupoval stovku SST do r.7x64 od Martínka z Blí?ejova /gunshop.cz/ a platil jsem 1010,-Kč. takže cena při přebíjení velice příjemná, nicméně praktické zkušenosti s touto střelou ještě nemám.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Jinak pro informaci, psal jsem maila do fabriky Hornady, zajímal mě rozdíl mezi SST a Interbond ve stejné váze. Zde je jejich odpověď:

The SST is a quicker expanding bullet with an average weight retention of 50%. The Interbond bullet is a very deep penetrating bullet with a classic mushroom expansion and a weight retention averaging 90%.

Pokud bude někdo chtít, tak to přelo?ím.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ono se staci podivat na rez strely. A je to asi kazdemu jasne :-)

Hornady InterBond

Hornady SST
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

sorry Andy, na obrázku sice rozdíly v konstrukci střely jsou vidět, ale abych si z obrázku dovodil fungování střely, tak to nevím ...
jakkdo
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pát 20.10.2006, 7:46

Příspěvek od jakkdo »

Po va?em doporučení jsem koupil krabičku SST. Tak doufám, že budu spokojený, krabička stála 600,-.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

F.F. :

Jo jasne. Taky jsem si na netu hledal ruzne testy do gelatiny a videl par kusu zvere s tim strelenych. Cili souhlasim, jen podle konstrukce to neodhadnes.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

To by mě zajímalo, jestli to byla krabička 20 ks nábojů anebo krabička 100 ks samotných střel. V obou případech by to bylo velmi velmi levné. Co to bylo a kde to bylo?
jakkdo
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pát 20.10.2006, 7:46

Příspěvek od jakkdo »

Byla to orig. krabička 20ks nábojů do 7x64, zbraně Macháček, Brno, Valchařská. Říkali mi že je to levnější jen do 7x57 a 7x64, protože to nejsou americké ráže a dělají to jen kvůli nám, do ostatních ráží je cena přes 8 stovek.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1066
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

otěr střely

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Nevím, jestli tento příspěvek situovat do dotazu na SaB, nebo na Hornady, ale PTS má být střela Hornady a tak to dávám sem. používám PTS v ráži 300WM - kul. Mauser MO3. Zatím vystřeleno cca 80 ks. Hned poprvé jsem vyčistil po střelbě hlaveň a pušku uložil. když jsem se chystal jít ven, tak jsem ji vytíral dosucha a v?iml jsem si takových krátkých ?lutých čmouh, které se porůznu objevují v drážkách. Dokonce se to udělá už po první ráně. Prvně jsem myslel, že je to rez (to mě vyděsilo), ale šlo to špatně dolů, a tak si myslím, že to je otěr z plá?tě střely. Čistím pokaždé(i když nestřílím) a běžně konzervuji Konkorem. Nikdy jsem nic takového v podobném rozsahu neviděl ani u Normy, RSW, SaB, Siery( ve svých dalších předchozích puškách). Je to materiálem plá?tě střely, nebo příliš těsným vývrtem? Máte taky takovou zkušenost se střelami Hornady? Neřeším už úplnou pi....nu? Díky!
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Josefe, to je normalni oter plaste v hlavni. Musis dukladneji cistit. Na oter v hlavni je chemie. Olejem to jde pri vetsi kanonade spatne. Ja vsak jelikoz moc nestrilim pouzivam jen Break Free CLP. Vycistim jednou kartackem s olejem.... necham pul dne odstat, pak znovu a nakonec jen hadrovym do sucha.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

SST

Příspěvek od František Fořt »

TO: Josef
Docela by mě zajímaly Josefovy zkušenosti s tou PTS, vyjdeme-li z toho, že je to stejné jako SST. Mám Rovněž 300WM a teď na podzim jsem s tím střelil srnce a v pátek slušné srnče. vše bylo tak 50-60 m. Oba kusy celkem masakr, i když to byly komorové rány a ne?lo to přes velké kosti. Tomu srnčeti chyběla spodní část hrudníku. Ve všech případech se SST fragmentovala, a to výrazně. Navíc v sobotu jsem s kolegou střílel srnu s 308 Rovněž SST a i tam jsem při ru?ení našel ve zvěřině kousky olova. Vhool tomu pořád nechce věřit, ale já mám zatím z SST trochu rozpačitý pocit. Nerad to zde říkám, ale SPCE mi takový bordel ani podlitiny neudělalo. F
Odpovědět