300 Win. Mag.

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1067
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

300 Win. Mag.

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Třístovka je moje srdcová zále?itost. Co Vy? Zkrátka všechno k této ráži. Já jsem byl vždycky spokojen.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

No moje sympatie moc nemá. Dle mého příliš silné a hlavně nábojnice má nákru?ek. Čili udělat patrony na míru defakto nelze. když už tak 300WSM nebo 270WSM.

A jak si s touto ráží spokojen? Jaký náboj/střelu střílí??
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1067
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

300W-moje náboje.

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Já nepřebíjím. Jinak asi nejlepší v hitparádě Grand Slam 180 grejnů, který laborovala do svých nábojů f. Nitrex- to byl snad původní s dvěma jádry. Dneska je snad jednojaderný. Pak mě vyhovoval 200 grejnový Vulkan-Norma. Jinak v kukuřici nebo obecně "nakrátko" 220 grejnu Winchestr.
Nakonec jsem kvůli změně montáže 300vku prodal (začlo mě to mlátit do oka) a šel do 8x57JS, ale už jsem znova měsíc zpátky. Vyzkoušel jsem PTS SaB - celkem spokojenost. Normálně se s tím dají dělat tři ze třech do záslepky/100m.
Silná není-mám rád, když střelím za lopatku na žebra a kus "zdaunuje". To se většinou u středních ráží nestane- jedině : rána na předek-lopatky a to poškozuje zvěřinu všechno : RWS=SaB :lol:
300WSM mě nebere - málo nabojů v zásobníku, o dost větší tlak=asi menší životnost hlavně, zatím menší sortimen nábojů a údajně jsou ty ?orty hodně citlivé na změnu podmínek v nábojnici(změna objemu v důsledku nara?ení, přesné osazování střely atd.). To jsem slyšel - nejsem přebíječ.
Jinak mě zajímá toto: prohlížel jsem ty PTS 300WM od SaB a krčku nábojnice jsem Nenašel žádné stopy po nástroji - zaškrcení - shodně jako CDP Blaser. I u RWS jsou vidět stopy po stlačení. Údajně se přesné náboje dělají dnes tak, že se střela lepí do nábojnice. Změnila SaB díky Hornady pro řadu PTS technologii, nebo to lajdácky zamáčkla? Myslivosti zdar.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Kdyby se lepila... tak je to dle mého tragédie. Nedala by se zaručit stejná výtahová síla. Čili asi se jen lisují. Ostatně kdo chce střílet přesně, tak nezaškrcuje. Ale také nejsem přebíječ. Ačkoliv přebíjene (dokonce náboje na míru) střílím.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2058
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Moje sympatie tristovka rozhodne ma....Mam s nou par kusov strelenych,aj ju prebijam.Kamarat ju dlhu dobu krmil so Sakom Hammerhead 14,3g,momentalne pouziva Speer Spitzer 13,0g prebijany.
Spokojnost ako s presnostou,tak aj s ucinkami.Skusal aj RWS spociatku,ale velmi nebol spokojny-prilis poskodena divina vdaka moc vysokym dopadovym rychlostiam.Moj idealny naboj v tristovke ma aspon 13,0 gramov a primeranu,nie prilis vysoku rychlost.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

To je fakt... do 300stovky je dobre asi laborovat tezke strely. Docela rad bych videl nejakou zverinu po zasahu 13-14g strely. Treba se neco objevi ve fotogalerii :-)
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Me sympatie 300stovka moc nema,koupil si to kamarad a při zkušebni střelbě z vlastni blabosti a zvyku na svou 7x64 mě puškohled celkem pekně otevřel oboči :oops: :shock: .Ale jinak tim střili na slušnou vzdalenost.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jo ta plo??í dráha letu je lákavá. Ale zase s laserem je to jedno. Mám přecvakat o 10 nebo o 18? Je to jedno. A dle mého je zvěři dost jedno zda jí na komoru dopadne 3000J nebo 4000J. Efekt je dost podobný.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1067
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

cvakaní?

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Já to řeknu tak, když jsem v noci , třeba 5 hodin v mrazu ,na čekané , tak toho moc nenacvakám. Prostě je mě jedno, jestli je prase 80 nebo 150 nebo 200+metrů - pole po kukurici. V tom okamžiku je toho nějak hodně na práci - sledovat prasata, vybrat a mířit, nesmí se překrýt, a ještě čekat na ten krátký okamžik, kdy se zastaví - na čisté plo?e jsou pořád v pohybu. Jejich pohyb a vítr je problém - oprava (takhle střílím jenom v bezvětří nebo v malém větru-spí? vánek). výškou opravu neřeším-střed. Při tom je pak velký rozdíl, co padne na komoru.
Do lesa, krmeli?tě - minimálně 200grejnů a raději víc. Takový naboj s Vulkanem už Norma nedělá-zkusím ten Oryx.
Rozbíjení obočí - pořádně stejně založit a přitánout a to hlavně v zimních hadrech. důležité je přesné nastavení vzdálenosti okulár -konec pažby - já okolo 28 cm. Myslivosti zdar.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tak samozrejme. V zime kdyz je clovek promrzly toho opravdu moc nenacvaka :) Pristi zbran si poridim v necem plossim nez .308
stefan49
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pát 22.9.2006, 23:17
Bydliště: USA

300WinMag

Příspěvek od stefan49 »

...uz niktory sme sa pri tejto teme stretli! podla mna je tato raz v podstate predimenzovana :?
a podstatne nepotrebna v strednej europe--mozna okrem dospelej vysokej! :!:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ono se to stefane mozna opravdu da odstranit vhodnou laboraci tezke strely. Pockame kdo nam co ukaze ve fotogalerii. A ne lisky, ale vetsi zver :-)
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1067
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

©tefanovi

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Ono je to skoro stejné jako s autem. může? jet legálně 50km v obci, 90km mimo obec a 130km na dálnici. Tak si koupí? nějaký litr a jezdí?, pohodlně parkuje?. A pak pak si sednež do ostrého 1,9 TDi - dodržuje? stejný rychlosti, jezdí? stejně legálně ,ale úplně jinak se sveze? a asi i bezpečněji. :lol:
všechno jsem ulovil ve volnosti mimo jednoho daňka oboře. Z kulovnice lovím jenom individuálně- na naháňky chodím s brokovnicí jako honec a hlavně jenom kvůli psům. Nemusím tedy se střílením spěchat, mám čas a vyberu si tedy v klidu místo zásahu. většinu zvěře ale lovím ve smí?ené honitbě s převahou polí s kukuřící na zrno. Nemusím po nocích pak běhat s baterkou, otravovat kolegy ani sousedy. Raději vyhodím kilo ze ?eber, než celý zapařený prase nebo vysokou. 30-06,8x57JS, 7x64, 308W jsou silné ráže a pořád poslouchám od mnohých majitelů, že něco hledali. Nechci střílet na lopatku - to je pak rozbitý ze všeho a neexistuje žádný zázračný náboj-střela. 30 kg vyvyr?ené sele, které střelí? přez obě lopatky 7x64kou je radost někomu dávat, nebo vézt do výkupu.
Napiš v čem vidí? rozdíl mezi 7 Rem. mag., kterou vlastní? a 300WM.
všechno začíná a končí ve střelcově hlavě. V současné době je morálně odůvodnitelné jen rychlé-okamžité usmrcení. Myslivosti zdar.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2058
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Co sa tyka vykonu,v .30-06Sprg si laborujem naboje s 12,3g a 14,3g strelou....

12,3g Vo=885 m/s - Eo=4816J
14,3g Vo=812 m/s - Eo=4714J

Zda sa to byt niekomu malo?
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1067
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Pro Lovce

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Tak to rozhodně není málo a přijde mě toto skoro jako takový standart u 300WM. Náboje, které jsem zmiňoval(180grejnů Grand Slam), měly na 24" hlaveň okolo 895m/s a byly super-střílel jsem je CZ 550 Medium (hlaveň 60cm). Ty rozhodně 300WM nepotřebuje?. Je otázka, jak to dává zabrat pu?ce. Napiš co máš za flintu v 30-06, kolik jsi už vystřílel a jakou čeká? celkovou životnost. Myslivosti zdar.
Odpovědět