I? 12/70 jednuška

Vše o brokovnicích
Odpovědět
zizkam
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 20.9.2007, 7:34
Bydliště: Plzeňsko

I? 12/70 jednuška

Příspěvek od zizkam »

Prosímtí o radu vyplatí se osadit jednušku puškohledem. Za každý názor předem děkuji
mates 7x57,SKS,Iž12/70 jednuška,
Karel Č.
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: pon 03.9.2007, 18:52
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel Č. »

V Rusku je tam prý mají.
CZ 550 Lux 6,5x55SE, Meopta Artemis 7x50
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Vyplatí se osatit jednušku dalekohledem?

Příspěvek od TT33 »

Proč ne, určitě nebudeš jediný, při lovu lišek na kožešinu je to dobré, ale proč si nepořídit kulobrok s optikou. Já jsem si jednušku I? osadil čokem, protože mi vadilo plné zahrdlení, tak mám dva čoky 1/4 a 3/4 a jsem spokojený. používám ji hlavně když jdu se psem dohledávat, nebo při špatném počasí... :roll: :P :idea:
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Řekl bych,že jednodušší a taky levnější řešení by byl kolimátor. Pak může? s jednuškou i do leče na naháňkách a přesnost střelby je dostatečná. Někdo může namítnout,proč bys nemohl do leče i s jednuškou osazenou puškohledem. Nevím,jak kde,ale u nás se v leči jako střelec-nadháněč musíš dost prodírat křovinama a do těch já osobně bych s puškou s optikou nevlezl. Přelejzá? padlý stromy podlejzá? pod křovím tuhle ?uknež támhle zavadí? a přesnost takový flinty je v kelu. Kolimátor je menší lépe ho ochrání?.
Naposledy upravil(a) J.Laser dne ned 30.9.2007, 9:39, celkem upraveno 1 x.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Kolimátor nebo optika na brokovnici?

Příspěvek od TT33 »

Já nemám optiku na žádné brokovnici, používám kulobrok, ale znám pár kolegů, kteří mají na brokovnicích optiku, většinou na klapkové montáži pro lov lišek v noci na čekané, ne na hon. Kolimátor je výborný přez den, ale za snížené viditelnosti v něm není nic vidět.
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

optika

Příspěvek od ČENDA »

Já sice nemám na brokách puškohled,ale když jdu na naháňku a vím že půjdu do leče tak si beru brokovnici a nasadím kolimátor. Osvědčilo se mi to navíc je tu výhoda dvou rychlých ran oproti kulovnici kde musím přebíjet. V tom chro?tí a bordelu odkud občas černou vyháníme na přebití není čas.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Odpovědět