Přemnožení divočáků.

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Přemnožení divočáků.

Příspěvek od motolada »

Toho se ale nikdo z pisatelu tohoto fóra nedožije.
Nic ve zlém prispevatelum tohoto fóra.
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Přemnožení divočáků.

Příspěvek od Klein »

Však já jsem také nestanovil žádný přesný termín :wink:
majodus
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 24.12.2015, 13:47

Re: Přemnožení divočáků.

Příspěvek od majodus »

este nestahujte trenky.v osemdesiatych rokoch sme s otcom sedavali kazdy bohovy mesiac 5noci na splne do rana a kazdy vecer cakana a ulovili tak max 3diviakov za mesiac-malo to svoje kuzlo a ta chvila mala slavnostnu atmosferu .rozpravali sme o tom rozoberali situaciu ,a dnes ?chces vacsieho alebo mensieho , za ucho alebo na komoru?
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Přemnožení divočáků.

Příspěvek od Začátečník »

Nevím. Možná je to jak kde, ale letos je hodně divná zima. Dlouho leží větší vrstva sněhu. Tady bylo v lednu ve výšce 800 m stabilně kolem 30cm. Mráz k tomu. Stop od všeho minimum. Dokonce ani vydra neplundrovala rybník. Za to byly vydry na větších níže položených rybnících po skupinách. Aspoň podle vyprávění. To nebývá. Nebo ne tak výrazně. Letos jsem nenašel poprvé po několika letech stopu rysa. Vlastně ano. Jednou.
Země je promrzlá i pod sněhem. Na Moravě údajně nejvíce za 50 let. V tom se prasatům bude těžko něco hledat. Se soudem, kolik jich kde je, bych počkal do jara.
Jen tak na okraj. Známému vyryla za noc nebo dvě prasata brambory skoro za 20000,- Kč. Pro sdružení je štěstí, že tam má tak velikou plochu jako jediný. Jinak by za měsíc skončili kvůli tomu, že by neměli na škody.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Přemnožení divočáků.

Příspěvek od Leon »

Tak jsem si to hodil na fb a jak se do mě hned prasoochranáři pustily když jsem jim připomněl normované a skutečné stavy :lol: :lol: :lol: :lol: http://www.denik.cz/regiony/praha-14-vy ... 70210.html
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Příspěvek od fesoj »

A zase je házena vina na neschopné myslivce, kteří nemají jinou možnost, než se řídit zákonem. který pro lov na nehonebních pozemcích stanoví velice přísná pravidla. Pokud by radnice chtěla skutečně proti divočákům něco podniknout, nechť pár korun investuje a zaplatí myslivcům odchytová zařízení, která budou instalována právě na nehonebních pozemcích. Nebezpečí úrazu člověka na rozdíl od lovu odstřelem nehrozí a nevidím sebemenší důvod, proč lovu odchytem bránit.
Kritériem pravdy je praxe.
majodus
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 24.12.2015, 13:47

Re: Přemnožení divočáků.

Příspěvek od majodus »

Poviem ti to takto aj s ospravedlnenim -chod s tym odchytom do riti
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Přemnožení divočáků.

Příspěvek od crif »

Majodus, mohl by jsi to více rozvést a ne jen do té řiti?
Klidně tu všem řekni, jak chceš a hlavně bezpečně lovit v intravilánech a sklidíš tu potlesk. A zítra se jde na to.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Přemnožení divočáků.

Příspěvek od Tim »

majodus píše:Poviem ti to takto aj s ospravedlnenim -chod s tym odchytom do riti
To snad ne? :idea:
Měl jsem možnost se na vlastní oči přesvědčit jak vypadá myslivost v takových místech. Tam prostě nevystřelíš skoro nikam, tak co chceš dělat? Uštvat je psy a domlátit kyjem?
Za mně jednoznačně odchytová zařízení, Praha není tak chudá vesnice, aby si to nemohla dovolit...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Přemnožení divočáků.

Příspěvek od crif »

Navíc jak bylo teď v médiích. Karlovarský kraj má návrh za zastřelený kus dát 1500,-. Nevím jaká to bude motivace. Nicméně něco přidat a zkusit to v těch částech, kde je tedy problém v blízkosti měst.
V Německu si snad chválí tzv. "odváděcí přikrmování". Neslyšel jsem, že by to někdo zkusil zde.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Přemnožení divočáků.

Příspěvek od fesoj »

Majordus - děkuji za vskutku podnětný názor ! Pokud to nevíš /nevím, jak je to na Slovensku/, instalace lapacích zařízení na černou zvěř u nás dokonce patří mezi státem dotované činnosti. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že se zpravidla jedná o "lidovou tvořivost" a někdy není zaručeno, že nedojde ke zranění odchytávaného kusu nebo jiné zvěře, zejména srnčí. A pro Tvé uklidnění - jedná se o pozemky nehonební, kde je cílem likvidace nežádoucí černé a z bezpečnostních důvodů se tam střílet nedá.
Ono všechno jde, když se chce. Pomocí velice primitivních odchytových zařízení, šlo zpravidla o tzv. "vlčí jámy", se našim předkům už v době Josefa II. povedlo černou ve volnosti zcela vyhladit - a to dnes nikdo nechce, jde jen o to dostat ji z měst buď do honiteb, kam patří, nebo do mrazáku.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Přemnožení divočáků.

Příspěvek od Leon »

Přesně Time jenom že to by myslivci museli chtít ty stavy snížit :wink: Co vím od známého kde měli velké problémy tak ty klece fungují sice se jim po čase čuníci vyhnou a je to šílený je v tom postřílet ale funguje to.
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Přemnožení divočáků.

Příspěvek od lovec »

Možno pomaly nastal čas na založenie špecializovanej firmy, ktorá na zakázku v danej lokalite zníži populáciu čiernej na požadovanú úroveň.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Přemnožení divočáků.

Příspěvek od Tim »

Leone, v tom máš bohužel pravdu. Spousta lidí chce mít plný revír prasat, přestože mnoho z nich je ani nechodí lovit - nepochopíš...

Ale obecně. Měl jsem to štěstí podívat se několikrát do honitby hned vedle Počernic, cca. 3km vzdušnou čarou. Myslivost tam je něco neuvěřitelného. Já jsem zvyklý na hluboké lesy a téměř liduprázdno. Když sedím na posedu a přijdou mi dva lidi za večer, jsem týden naštvaný. Tam když přijdou dva lidi za hodinu, tak si o tom týden povídají, jakou měli klidnou čekanou. A Ti lidé tam chodí neustále, i v noci :evil:
Střílet se nedá skoro nikam. Všude silnice, baráky, cyklostezky, pěší stezky, ohrady s koňmi, satelitní městečka, lidi, psi, příbytky bezdomovců...
To se prostě nedá, to je jako střílet v parku uprostřed vesnice. Snaha o snížení stavů tam určitě je, ale...
Na prasata chodí málo lidí, to je jedna věc. Věc druhá je ta, že je potřeba mít obrovské štěstí potkat prasata mimo kryt a ještě někde kde se dá střílet. A věc třetí - bez dobrého NV bych tam v životě v noci kvůli bezpečnosti nevystřelil.
A prasata to vědí. Vědí že jsou tam relativně v bezpečí, mají dost potravy, kryt... Proto tam jsou.
Několikrát do roka jezdím do Berlína. Tam se jdete vychcat do parku a vyžene vás prase. Prasata už tam chodí za bílého dne mezi lidmi a připomínají spíš lázeňské veverky.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Přemnožení divočáků.

Příspěvek od crif »

Lovec-firma, nefirma. Ten úřednický maraton by si prošli i myslivci. Našlo by se jistě i více způsobů jak na ně(na nějakou dobu), nicméně pokud zbraně, tak je tu stále velký otazník. Lidi jsou blbý. Vidí jasnou ceduli že bude probíhat tam a tam, to a to, od do a stejně tam vlezou.
Odpovědět