Kulovnice I® 18 - úderník

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Josef Malý
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: ned 06.1.2008, 15:02
Bydliště: Dolní Řasnice

Kulovnice I? 18 - úderník

Příspěvek od Josef Malý »

Mám kulovnici I? 18. Kopil jsem ji jako novou a po dvou výstřelech se zlomil úderník. Odvezl jsem ji na záruční opravu a po opravě le?ela nějakou dobu (asi půl roku) doma v trezoru. Asi před týdnem jsem ji šel vyzkoušet a problém se opakoval. Po dvou výstřelech opět prasklý úderník. Druhá nábojnice měla propíchlou zápalku. Nemáte někdo podobné zkušenosti? Prosím o radu.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Nejsem puškař,ale vypadá to na zemědělskou vůli mezi dnem a zavěrem nebo vůli žádnou.Zlom to ještě jednou a pošli jí z domu.Musí ti uznat reklamaci.
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

Zbav se jí.....Zdeněk radí dobře...
karel
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 23.8.2007, 5:42
Bydliště: Bernartice

Příspěvek od karel »

Podle mého názoru úderník po výstřelu moc vyčnívá z čela. Možná příčina je, moc dlouhý úderník nebo vada v bicím mech.
CZ 584.4 12/.308W
Sauer & Son 12/12/9,3x74R
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Kulovnice I? 18 - úderník

Příspěvek od TT33 »

Josef Malý píše:Mám kulovnici I? 18. Kopil jsem ji jako novou a po dvou výstřelech se zlomil úderník. Odvezl jsem ji na záruční opravu a po opravě le?ela nějakou dobu (asi půl roku) doma v trezoru. Asi před týdnem jsem ji šel vyzkoušet a problém se opakoval. Po dvou výstřelech opět prasklý úderník. Druhá nábojnice měla propíchlou zápalku. Nemáte někdo podobné zkušenosti? Prosím o radu.
... tak to ani neví?, zda-li vůbec půjde nastřelit, stává se, že docílí? nějaký soustřel a nechá? ji chvíli odpočinout, pak docílí? znovu soustřel, ale někde úplně jinde ne?-li byl ten předchozí :roll: taky doporučuju se ji co nejdříve zbavit.... :wink:
Kubo 630
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pát 27.4.2007, 13:45
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Kubo 630 »

Dnes som bol so strykom na strelbach, a jeden chlapik tam nastreloval IZ 18 MN v kalibri 223rem (tusim) strielal ceske S&B a z piatich ran mu tri neodpalilo. Udernik bil az na okraj zapalky :roll:
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD,
Steyr/Mauser 98 7x57, Docter/Frakonia 2,5-10x48
Hammerli 16/16x70
ZKM 456+Nikko stirling Gold Crown 6x42
Hatsan 55S+Walther 4x32 compact
Slavia 631+Lensolux 4x32, Slavia 630
kromax
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte 27.5.2008, 10:59
Bydliště: Brno - venkov

Příspěvek od kromax »

To me se u moji IZ 18ky stava taky docela casto, ze udernik sice klepne do zapalky, ale naboj nevystreli. Toz to vzdycky zlomim, znovu natahnu a pak to de. Mozna je to ale tema nabojema, davam tam ty vojensky, ne SB. Ale zase na druhou stranu, me udernik klepe taky trosku mimo stred zapalky. Myslite, ze to muze ovlivnit presnost?
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

tuto ruskou jednušku

Příspěvek od precechtel »

konstruktér vymyslel původně jako opěrnou tyč k rajčatům a případné pádlo ke kanoi, ze kterého se dá občas i vystřelit. No ale pro?la mi rukama řada ruských jednu?ek v r. 20, r. 12, hlavně produkce 70. tých let a musím konstatovat, že tyto byly materiálově nepoměrně lépe zhotoveny, než současně doVážené kulové jednušky. Nejsem zaujatý, o těchto kulovnicích bylo snad již na všech loveckých forech napsáno všechno. F.
politice a politikům zmar
Odpovědět