Myslivost v honitbě SLŠ Žlutice

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
JARDA30-06
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: pon 07.1.2008, 12:29
Bydliště: Manětín Plzeň-sever

Myslivost v honitbě SLŠ Žlutice

Příspěvek od JARDA30-06 »

Včera jsem si vyšel trochu pročistit hlavu a volba padla na turistickou značku,která vede zmíněnou honitbou.Člověk by čekal,ž myslivost zde bude na profesionální úrovni,zvlášť když je zde vychovávána nová generace lesáků-OMYL!
Zdokumentoval sem několik postřehů z této honitby,o které se v násl.řádcích podělím.
Prošel sem kolem několika krmelců,ale sůl zde znají asi jen ze školní jídelny.Slaniska bez vyjímek zejí prázdnotou,a zveř tak jen přijímá půdu,která je prosycena solí někdy z doby,kdy sůl byla naposled předložena.Zdokumentoval sem pouze jeden krmelec za všechny,které sem viděl.Obsah jeslí a seníku tohoto krmelce=ostuda.Hmota,kterou lze nazvat "PROCHCANÁ SLÁMA",nemá s voňavou ototavou,senem,nebo letninou nic společného.Africká zvěř v době sucha by ji možná vzala.Osobně tipuji na zbytek z loňské sezony a pokud je to čerstvá navážka,tak ten,kdo zde zastává funkci mysl.hospodáře by se měl min.chytit za rypec.Přitom vyrobit zde super letninu z toho množství oplocených pasek,které se stejně vyžinují a je na nich kvantum maliníku,kopřiv a listnáčů k tomu vhodných,by nebyl žádný problém-jen chtít.Úklid okolí po sezoně zde asi taky neznaj-zbytky zahnívající hmoty za a vedle krmelce,přeryté černou to jen dokazují.Kladne lze hodnotit něco jako umělé napajedlo,které je v blízkosti,ale kazatelna na "DOSTŘEL"už asi není to pravé ořechové.Třeba slouží jen k pozorování zvěře-budiž.
Dalším nešvarem,který bije do očí,je ponechávání různých cedulek přišpendlených na stromech kolem hlavní cesty,po které vede tur.značka, několikátou sezonu po sobě.Patrně cedulky z dob konání některých ze skoušek loveckých psů.Turisti zde nezanechaj takovej svinec,ale i to zde berou asi jako normálka.
Když to schrnu,čekal bych,že na škole tohoto formátu bude myslivost na trochu jiné a hlavně profesionálnější úrovni.Jak zde potom chtějí vychovávat novou generaci lesáků?Ono co si budem nalhávat-taky to v poslední době v lesích podle toho vypadá a
o myslivosti v některých honitbách LČR raděj pomlčím-tam se řeší všechno nejlíp olovem,ikdyž vyjímky jsou.Pokud tyto řádky bude číst někdo,kdo má v této honitbě co do činění s myslivostí,doufám že se alespoň zamyslí,když už nezjedná nápravu,protože to není zrovna dobrá vizitka této jinak vyhlášené školy.
Fotky zde:
http://jarda270.rajce.idnes.cz/Z_honitby_SLS_Zlutice/
CZ550LUX.30-06Sprg MEOSTAR R1 7x56RD
ZKK600.270Win ZEISS JENA ZF8x56M,ARTEMIS2000 6x42
ZKM451 .22LR BUSCHNELL 4x32
IZ-27E 16-16/70
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Myslivost v honitbě SLŠ Žlutice

Příspěvek od johnyc77 »

Nemyslím si, že je vhodné házet všechny lesáky do jednoho pytle... Každý určitě takový není a ať si každý šáhne do svého svědomí..
Ve Žluticích mam několik kamarádů, kteří ví o co v té jejich školní honitbě jde.. To co mi oni řeknou a co vím, bych tady asi ani nemohl napsat.. Snad jen to, že ty kluky nemá kdo učit.. Ve škole je učí někdo jiný(myslím si, že v praxi neznalý), ale pak v reálu nebo v té honitbě je to také někdo jiný, kterej střílí sičí a každou zvěř na potkání.. Jezdí po honitbě na kole flintu přes záda a to co se hýbe střelí.. Je mu jedno jak, hlavně že na to vystřelí apod... Něco jako úcta ke zvěři od něj chybí, neví že by se kus měl vyvrhnout co nejdřívě po slovení.. Ale holt je taková doba, že na to všichni ser... a nerespektujou nic..
Né úplně všichni samozřejmě..
JARDA30-06
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: pon 07.1.2008, 12:29
Bydliště: Manětín Plzeň-sever

Re: Myslivost v honitbě SLŠ Žlutice

Příspěvek od JARDA30-06 »

Neházím všechny lesáky do jednoho pytle-jsem totiž jedním z nich.Vím moc dobře,co se tam děje-měl jsem tu čest poznat dotyčného člověka,který u mě není nic než zhovadilec(bohužel).Jen jsem poukázal na to,jak to v té honitbě funguje a co může vidět běžný návštěvník lesa.O praktikách,které se tam děly a dějí psát záměrně nebudu.Jeden příklad za všechny-lov siky(jelena a koloucha) do 31.3.na základě udělené vyjímky pro "vědecké účely"-byl to masakr.
CZ550LUX.30-06Sprg MEOSTAR R1 7x56RD
ZKK600.270Win ZEISS JENA ZF8x56M,ARTEMIS2000 6x42
ZKM451 .22LR BUSCHNELL 4x32
IZ-27E 16-16/70
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Myslivost v honitbě SLŠ Žlutice

Příspěvek od johnyc77 »

JARDA30-06 píše:Neházím všechny lesáky do jednoho pytle-jsem totiž jedním z nich.Vím moc dobře,co se tam děje-měl jsem tu čest poznat dotyčného člověka,který u mě není nic než zhovadilec(bohužel).Jen jsem poukázal na to,jak to v té honitbě funguje a co může vidět běžný návštěvník lesa.O praktikách,které se tam děly a dějí psát záměrně nebudu.Jeden příklad za všechny-lov siky(jelena a koloucha) do 31.3.na základě udělené vyjímky pro "vědecké účely"-byl to masakr.
Jardo takže určitě víš, co jsem měl namysli.. :wink:
JARDA30-06
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: pon 07.1.2008, 12:29
Bydliště: Manětín Plzeň-sever

Re: Myslivost v honitbě SLŠ Žlutice

Příspěvek od JARDA30-06 »

JJ,vím to moc dobře a je to smutný.Les bez zvěře je jako řeka bez ryb.Je tam docela dost ptactva-časem dojde asi i na ty zpěváčky-moc řvou,chtělo by to vybít i je.Kam se poděla ta stará dobrá lesařina,kdy i zvěř měla v lese svoje místo?Ty doby jsou na mnoha polesích již jen minulostí.
CZ550LUX.30-06Sprg MEOSTAR R1 7x56RD
ZKK600.270Win ZEISS JENA ZF8x56M,ARTEMIS2000 6x42
ZKM451 .22LR BUSCHNELL 4x32
IZ-27E 16-16/70
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Myslivost v honitbě SLŠ Žlutice

Příspěvek od johnyc77 »

Přesně tak.. já to vidim u nás taky tak.. Ikdyž néé zase tolik jako je to ve Žluticích.. :roll:
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Myslivost v honitbě SLŠ Žlutice

Příspěvek od Hirc »

Pokud vím, tak genocida Siky ve školní honitbě začala, co se před lety odešel předchozí hospodář a k moci se dostali jedinci (schválně nepíši lidé natož lesníci či myslivci), kteří Siku z duše nenávidí a zabíjí ji na potkání.

Dříve byla Chlumská hora komora, kde se zvěř v zimě držela. Minimálně v posledních dvou letech se tam konají náháňky snad každý týden. Minulý prosinec jsem se s jedním ze studentů-honců potkal v hospodě a říkal to samé co JohnyC. Skutečnost že, za celé honitbě viděli 3ks siky a jedno prase hovoří sama za sebe.

Ostatně můj nejhorší myslivecký zážitek je rovněž spojen touto honitbou. Našli jsme u nás poraněnou 40kg bachyňku - po dostřelení jsme při vyvrhování zjistili, že měla brokovnicí ustřelené zadní běhy a další hnisající brokovou ránu na žebrech. SLŠ v tom figuruje tak, že dotyčný kus "přišel" s celým rudlem od nich a předchozích 14 dnů nikde jinde v okolí naháňka nebyla...

Nevím jak kvalitní lesníky SLŠ Žlutice produkuje, nicméně pokud mají představu o myslivosti, tak jak je ve školní honitbě "provozována", tak v dohledné době nebude pro zvěř v lesích opravdu žádné místo.
Odpovědět