V čem nosíte náboje

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: V čem nosíte náboje

Příspěvek od duch Pampuch »

Pokud jdu individualne , tak 2-4 pod zaver jeden do laufu a obcas jeden do kapsy podle stavu vystrileni zasob. Vsechna pouzderka jsou naprd, kdyz ho rychle potrebuji, no jinac jsem zkousel pasky do vojenskych osmicek, to take nebylo ono, kuzi jsem zavrhnul kvuli zelenemu hnusu a nyni pouzivam ruzne odtud http://www.mtmcase-gard.com/products/ri ... rifle.html maji i nechrastici.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: V čem nosíte náboje

Příspěvek od Vojta »

Já nosím 5 nábojů v kulovnici a 5 nábojů na volno v batohu.
To Přecechtěl: U nás si musím vzít na tah na kachny ten nábojový pás. 5 patron do kapsy možná tak na straky. :D
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: V čem nosíte náboje.

Příspěvek od zispo »

Náboje na pracovní kulovnici mám na navléků na pažbě a to od firmy mars na 7 nábojů s podšitou lícnici. A na nové zbraní jsem si nechal udělat nábojovou schránku v pažbě na 4 náboje vzhledem ktomu, že je to ráže 300 tak to stačí. Schránka není drahá cca do 1000kč. A odpadá tím problém z hledání nábojů v trezoru a pokapcach, prostě přijdu vezmu zbraň z trezoru a jdu a vím že jsou tam ty zprávne.
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: V čem nosíte náboje

Příspěvek od medo »

Nábojové pásky z mausera su najlepšie a ked mám náhodou zo sebou starého mausera aj najrýchlejšie :D
Uživatelský avatar
jarda65
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: pon 07.4.2008, 11:59
Bydliště: Jizerky

Re: V čem nosíte náboje

Příspěvek od jarda65 »

U kulovnice nosím 3 ve schránce a do komory nabíjím "ručně" tu z koženého pouzdra NP21, které nosím v kapse. Tím vlastně nemusím moc řešit zelenání, protože náboje v pouzdru střelbou obměňuji. A na naháňce mám u KB 2-3 náboje volně v kapse. Z pouzdra v případě potřeby to rychle moc nejde :)
CZ 557 Lux 6,5x55SE + LEUPOLD VX-III 3,5-10x50 Ill, IŽ 27EM-1C 12/76, IŽ 27E 16/70, ZKM 451 + LEUPOLD MARK 4 3,5-10x40 CHINA :(
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: V čem nosíte náboje

Příspěvek od tornádo »

Zelené náboje uložené v kožených pouzdrech jdou lehce očistit hadrem s trochou přípravku,který se jmenuje Tempo.Je to určené pro leštění autolaků a stojí pár korun.Náboje lze krásně naleštit a hned jsou jako nové. :wink:
http://www.darman.cz/lestidla/1202-temp ... 120g-.html
Odpovědět