Kuše

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

Jo kuš může být natažená dva dny a nic se s rameny neděje.Používají se sklolaminátová ramena,která nemají paměť.Osobně si myslím že by natažení kuše nemělo být delší jak 12 hodin.Silné kuše mají nátah i 100 kg a spouštěcí zařízení bude zcela určitě trpět.
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alwarez »

Jednou jsem chtel snizit tah luku/ drevo-laminatoveho / a tak jsem jej natahl na klacek na 28 palcu a myslel jsem si ,ze material se nejak unavi a ten luk byl natazeny 14 dni a vysledek byl ,ze neztratil ani unci v natahu a tak jsem jej nakonec musel ubrat na sirku v ramenou a ty kuse maji urcite lepsi ramena a tak vim, ze kus muze byt napnuta cele roky ,tedy to luciste ....
vincenzokr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: úte 09.6.2009, 18:19

Re: Kuše

Příspěvek od vincenzokr »

no viděl jsem tu novou kuš od pse,měly krásné video,ta rychlost je suprová :shock:
Mathews Switchback 30/70RH
BS-TropyRidge Firewire W5,Cobra Diamondback Drop Away Arrow rest,
Mathews Quiver T-serie,Stabilizer Doinker 7"
Carbon Express Maxima Hunter 350,Rage Tip x-Treme 2,3"
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alwarez »

Pozor na ty kuse .....Nektere spousti, kdyz manipulujeme pouze pojistkou jak delaji vse slozite a tak si ji musite nechat prezkouset nebo vymenit ......
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alwarez »

As of 08/01/2010 Crossbows are legal anytime bows and arrows are legal weapons

Timto jazykem se povoluji v NC kuse a mne se to strasne libi ,nebot tam nejsou zadne pakarny a buzerace na luk musi byt tah /na kladkovy/ 35 liber minimal a na tradicni 40 liber co je jedine omezeni a s tim mohu zit , no jednou jsme meli nejakou slezinu na pive a tam se rozhodovalo o budouci lukostrelbe a tak jsem to podepsal ,ze s tim mohu zit , kazdemu jsem vysvetloval ze nemam rad nejakou pakarnu a buzeraci ,jo tu jsem si v komunismu uzil dost a tak tohle je vysledek jazyka k povoleni kuse, coz si myslim ze je to dobre predstaveni jazyka co se smi a co je zakazano .
Jeste si vzpominam ,ze jsem posilal na strom temer 18 letou ,studuje veterinarstvi a tak jsem zkontroloval luk asi 40 liber /kladkovy / at nam zastreli neco k jidlu muj sverenec Cole dostal dva za minutu a tak ja se nezajimam jak a kolik strili bodu na 3D ,ale kolik je masa na taliri ,zacala sezona a tak skoncilo cele to postrelovani na 3D a kazdy ma mit natrenovano a 3D se oteviraji az 1 ledna pristiho roku ,ted je lovecka sezona na luk a kus ....
vincenzokr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: úte 09.6.2009, 18:19

Re: Kuše

Příspěvek od vincenzokr »

ty všude vidíš pakárnu,buzeraci a komunismus :lol:
Mathews Switchback 30/70RH
BS-TropyRidge Firewire W5,Cobra Diamondback Drop Away Arrow rest,
Mathews Quiver T-serie,Stabilizer Doinker 7"
Carbon Express Maxima Hunter 350,Rage Tip x-Treme 2,3"
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alwarez »

Jak ctu forum musim se smat ,nebot zase nekomu strana a vlada sebrala tkz zbrojni prukaz ,mne nemohou nic sebrat, nebot zadny nemam , mne rezim sebrat nejakou pusku kupuji kusi tah 225 liber a pytlacim dale ,ted v NC nekteri budou strilet kusi i v puskove sezone a tak se uvidi ......
hanyking
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15.11.2010, 23:24

Re: Kuše

Příspěvek od hanyking »

Jakou kuši používáš? Jak ji nosíš aby nebyla vidět? Kuše je strašně neskladná. Kdybych bydlel někde v divočině taky bych si koupil kuši a lovil bych.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

Kdo ti říkal že kuš je neskladna...,třeba excalibur rozložíš na dva díly jedním šroubkem a vleze se ti do turistického batůžku.
Nebo Tenpoint Turbo,jsou i malé kuše a lovit se dá i s kuší,která má 150 lbs..
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Kuše

Příspěvek od kasari »

Na co je potřeba nosit kuši skrytou?
Ulkomaalainen...
hanyking
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15.11.2010, 23:24

Re: Kuše

Příspěvek od hanyking »

A pokud se kuše opakovaně rozkládá není to pak na úkor přesnosti?
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alwarez »

Moderni kusi muzes skladat a rozkladat jak chces dlouho ,neco jako samopal ...... :lol:
Abr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: úte 06.4.2010, 2:26

Re: Kuše

Příspěvek od Abr »

Videl jsem i svetelkujici šípy, ze se lepe zvěř dohledava. Zacnou svítit az po vystřelení.
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alwarez »

Jedina nevyhoda je ze ty svetelkujici konciky na sipy jsou velmi drahe 10$ na sip plus dalsich 10$ za sip a to maso se vam prodrazi a na kus sipka stoji nejmene 5 $ plus dalsich 5$ asi hrot a jasne dalsich 10$ za koncik .....Jedna se vice o komercni vopicku ,jak utratit vice penez a co jsem videl nikdo toho nepouziva ......
Kus je pro vas moc draha 1000 euro za kus a vice je moc ,nejradeji si ji udelejte ,luciste si nechte udelat laminatove 150 liber a vice liber......
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Kuše

Příspěvek od nimrod nimrod »

Alwarez: Ten lov bez flinty musí být stejně nebo i více vzrušující, protože určitě musíš dojít zvěři blíž (ikdyž některé kuše s optikou umí i 100 i více metrů). Ale já ti nevím, jsem už za ty roky tak naučený, že by mi prostě ta pecka do ramena a do uší nějak při tom lovu chyběla :lol:
Jinak, Lovu Zdar do USA
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Odpovědět