Montáže

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: montáže

Příspěvek od fesoj »

Měl jsem staré ZKK s násuvnou montáží bez optiky a na něm čtyřku /později s přidaným nástavcem sedmičku/ Zeisse. Absence mechanických mířidel mi nikdy nevadila a dnes mám Marlina, který hledí a mušku vůbec nemá. Asi jde jen o zvyk, i s tou optikou sedmičkou se dá střílet na zvěř v pohybu - můj největší "lovecký úspěch" v tomto směru se mi povedl, když jsme pořádali hon na zdivočelé jalovice. Skolil jsem 3 za sebou v plném trysku, všechny zásahy do hlavy (no abych nelhal, dal jsem 4 rány, jednou jsem chybil). Ale když několikametráková jalovice udělá kotrmelec jako zajíc, to je zážiteček !
Kritériem pravdy je praxe.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: montáže

Příspěvek od Lesomil »

Vladenko: při některé sestavě si nepomůžeš ani tím profrézováním jak radí Sided... ale pokud není hledí příliš vysoké a nezakrývá jej přitom ani přední část tubusu puškohledu, mohlo by to být řešení..... (Tedy možná v případě zvednutí puškohledu...) Problém zde vzniká průměrem přední části puškohledu. Jak jsem na fóru již psal, mám Sauera 303 s Sauer lištou integrovanou v pouzdře závěru, k němu originál (vysoké) dvojdílné kroužky a puškohled R1r 3-12x56 ..... I když lišta vyčnívá minimálně, nebyla by šance ( v případě průhledu ) využít pevná mířidla. Mezera mezi hlavní a puškohledem je na protažení papíru. Přeloženej už tam nejde... :) Je pravda, že v případě S-303 je hledí extrémě vysoko... :wink: Mechanická mířidla už léta nepoužívám.... A ten kolimátor cos zmínil, je asi nejlepší řešení.... (není li kamarád "dálkový lovec" .... ale pak by stejně raději použil puškohled) :wink: Asi jste to vyřešili ke kamarádově spokojenosti. :)
Vladenko
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: úte 04.10.2011, 20:20

Re: montáže

Příspěvek od Vladenko »

Lesomil, presne ako vravíš, spokojnosť veľká, natočil na Meostare 3x zväčšenie a na prvej spoločnej poľovačke, mu išla bachyňa s prascami a 4 rany a 4 prasce ulovil, bol max spokojný.
petru
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 10.7.2007, 13:30
Bydliště: Jičín - Východní Čechy

Re: montáže

Příspěvek od petru »

Zdravím kolegové, chtěl bych se zeptat na zkušenosti s montáží Weaver od f. KOZAP. Jaká je kvalita této montáže? Opravdu se nemusí znovu nastřelovat po sejmutí puškohledu? Je to 100%? Stačí při opětovném nasazení šroubky utánout pouze rukou bez pomocí nářadí? Lze používat mechanická mířidla při sejmutém puškohledu?
Chtěl bych toto použít na kulovnici ZKK601 308W. Budu muset použít weaver lištu dvojdílnou-krátký závěr. Na montáž bych asi volil Meopta Meopro 4-12*50. Máte někdo zkušenosti s tímto levnějším puškohledem od Meopty?
Lze porovnat Artemis3000 3-9*42 X Meopro 4-12*50. Použitelnost pro lov za snížené viditelnosti a v noci.

Díky za názor

Lovu zdar
PU
LOVU ZDAR
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: montáže

Příspěvek od medo »

Tú montáž mam ju na jednej puške 8x57, je v pohode na poľovačku v norme , dotiahnem mincou , alebo nožom ruka podľa mňa je málo .
KarelB
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 17.11.2011, 13:20

schwenk montáž na model 98(vz 24)

Příspěvek od KarelB »

Dobrý den všem,mám prosbu. Neválí se prosím někomu tahle jednodílná montáž(eventuálně dvojdílná) ale ve variantě 15mm rybina na zadním kameni a celková délka montáže by měla být cca-142mm(vyráběla jí Brno Arms)-stačí samotná šína,ale klidně i s kroužky nebo i se starším puškohledem(do sbírky:-)) Díky za nabídky i rady kde pořídit.
Pavka
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 09.11.2010, 12:43

Re: montáže

Příspěvek od Pavka »

Karle,Vy sháníte schwenka na Brno 98,výrobce Brno Arms?
KarelB
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 17.11.2011, 13:20

Re: montáže

Příspěvek od KarelB »

Ano přesně tak. Pokud ho máte a nebo o něm víte,tak Vám budu vděčný za typ. Jestli mohu poprosit ,tak kontak na mne je 737291416. Děkuji Karel
Vladenko
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: úte 04.10.2011, 20:20

Re: montáže

Příspěvek od Vladenko »

petru píše:Zdravím kolegové, chtěl bych se zeptat na zkušenosti s montáží Weaver od f. KOZAP. Jaká je kvalita této montáže? Opravdu se nemusí znovu nastřelovat po sejmutí puškohledu? Je to 100%? Stačí při opětovném nasazení šroubky utánout pouze rukou bez pomocí nářadí? Lze používat mechanická mířidla při sejmutém puškohledu?
Chtěl bych toto použít na kulovnici ZKK601 308W. Budu muset použít weaver lištu dvojdílnou-krátký závěr. Na montáž bych asi volil Meopta Meopro 4-12*50. Máte někdo zkušenosti s tímto levnějším puškohledem od Meopty?
Lze porovnat Artemis3000 3-9*42 X Meopro 4-12*50. Použitelnost pro lov za snížené viditelnosti a v noci.

Díky za názor

Lovu zdar
PU
Predpokladám, že lišta weaver pôjde najprv ako násuvná, do rybiny a na tú potom krúžky. Odporúčam QRW krúžky od Leupoldu alebo od ERA recknagel, ja mám weaver lištu na Brno 98, ale montáž mám od ERA SSK - rýchloupínaciu, osadený puškohľad Meostar 3-12x56RD, a nastrelenie drží výborne, nevýhoda je že osadená lišta je zarovno s cieľnikom a tak sa veľmi mechanické mieridlá nedajú použiť, ale to neriešim, lebo na spoločnej poľovačke natočím 3x zväčšenie a strieľam cez puškohľad.Možno by stálo za uváženie, použiť weaver lištu, ktorá má v strede vyfrézovanú po celej dĺžke drážku čím sa zníži jej výška pre použitie mechanických mieridiel. Vlado
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: montáže

Příspěvek od Toma »

Nemáte někdo zkušenost jestli pasuje otočná jednodílná montáž Prim na Brno 98,kde jsou ponechány na pouzdru kameny z otočné montáže původní jednodílné od Kozapu.Jde mě o to že bych ji jen přehodil bez demontáže starých kamenů.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Vladenko
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: úte 04.10.2011, 20:20

Re: montáže

Příspěvek od Vladenko »

No, najjednoduchšie je to vyskúšať a hneď budeš vedieť na čom si, ono princíp je rovnaký, aj kamene na prvý pohľad, ale či to bude sedieť na fest, v tom otočnom kĺbe , tak to neviem
KarelB
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 17.11.2011, 13:20

Re: montáže

Příspěvek od KarelB »

Dobrý den p. Toma
v poslední době jsem se zajímal něčím podobným. Na Brno 98 vzor 24 jsem sháněl druhou základnu montáže schwenk od Brno arms. Na první pohled jsem stejnou objevil ve Zbrojovce ,ale má to dva háčky. První je délka,která musí být 142 mm -myšleno tím celková délka té základny, a druhým je šíře rybiny na zadním kameni. U staré montáže Brno arms je šířka 14.2 mm a u všech ostatních i dvoudílných je šíře cca 19 mm. Na tom všechny pokusy o koupi nové základny od ostatních výrobců ztroskotaly. Pokud máte původní montáž od Kozapu,tak je velká šance,že zadní rybina bude v rozměru cca 19 mm,alespoň mi jejich zástupce tvrdil,že nikdy jiný rozměr nevyráběli. V předním otočném zámku jsem, se žádnou ze zkoušených montáží problém neměl. Buď seděly a nebo by byly snadno upravitelné. Takže pak už zbývá jen ohlídat délku. Pěkný den K.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: montáže

Příspěvek od Toma »

Ta šířka rybiny je těch cca 14 mm,ale délka od předního kamene k zadnímu je 146mm.Na montáži je vyraženo Brno Arms,ale každý mě říkal že je to Kozap včetně výrobce.Nejlepší by bylo kameny zachovat ,a můstek mezi nima nechat udělat ve stylu montáže Prim,s přídavkem materiálu v rybině můstku na pravé straně,abych dostal optiku do osy hlavně,protože hlaveň oproti pouzdru letí do leva.Chtěl bych to sem tam i k vůli údržbě sundávat.Původní aretace páčkou s kontra šroubky šla do kelu,tak sem tam dal klínek,a přitáhl novým šroubem .Ze strany sem to v rybině podložil střílí to dobře ,ale není to bez toho rychlého oddělání puškohledu ono.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Kubo 630
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pát 27.4.2007, 13:45
Bydliště: Slovensko

Re: montáže

Příspěvek od Kubo 630 »

Zdravim, chcem sa opýtať či mi bude puškohľad, respektíve montáž po zložení z pušky a opetovnom naložení držať nástrel. Puška-Antonio Zolli 1900 Pro S Battue v kalibri 9,3x62, optika Bushnell Elite 4200 2,5-10x50 a použitá montáž je Weaver lišta od firmy Recknagel (nejaka suvislosť s montažami ERA? ) spolu s okami od firmy Recknagel. Mam zato že tato firma vyraba kvalitne montaže a system weaver líšt je vo všeobecnosti dosť stabilny. Cena montaže bola niečo okolo 170,- eur, len tak pre predstavu.
Viem že najjednoduchšie je zobrať na strelnicu a vyskušať, lenže momentalne nemam takuto možnosť. Celkom by sa mi hodila varianta odkladacej optiky, hlavne teraz v čase spoločnych poľovačiek. V pripade potreby môžem montáž odfotiť.
Ďakujem, Lovu Lesu!
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD,
Steyr/Mauser 98 7x57, Docter/Frakonia 2,5-10x48
Hammerli 16/16x70
ZKM 456+Nikko stirling Gold Crown 6x42
Hatsan 55S+Walther 4x32 compact
Slavia 631+Lensolux 4x32, Slavia 630
Vladenko
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: úte 04.10.2011, 20:20

Re: montáže

Příspěvek od Vladenko »

Ja mám weaver lištu a montáž ERA SSK II. Nástrel drží perfektne, tak isto aj otec ale s krúžkami od Leupoldu QRW. Myslím si, že weaver montáže sú jedny z najpevnejších a najstabilnejších montáží. Samozrejme dôležit nie je iba lišta ale aj kvalitné krúžky, nie z duralu. A montáže ERA recknagel sú jedny top výrobky. Nemusíš mať vôbec obavy.
Odpovědět