jak funguji projektily pri narazu na cil ...

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
s.dvd
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 24.12.2009, 12:22

Re: jak funguji projektily pri narazu na cil ...

Příspěvek od s.dvd »

Na co je to střílené,že to neprošlo?
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Re: jak funguji projektily pri narazu na cil ...

Příspěvek od Tomáš Karel »

Je to všechno z divočáků a ani jedno prase nemělo víc jak 60 kg. Je to ve směs z lončáků. A většinou rána čistě na plece tedy obě kosti. Vzdálenost na kterou sem střílel si už nepamatuju ale od nějakých 30 - 150 m. S 30-06 mám taky jednu ale tu nemůžu najít. Asi sem jí tak poctivě někam založil :)
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: jak funguji projektily pri narazu na cil ...

Příspěvek od nimrod nimrod »

...to znamená že 30-06 prostřeluje spíš, než 8x57IS?
Ono se to zdá, ale i těch 60kg už je dost kostí, šlach a svalů
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Re: jak funguji projektily pri narazu na cil ...

Příspěvek od Tomáš Karel »

Střílím z 30-06 RWS UNI a málo kdy neprostřelím vlastně jenom jednou. A z tý osmi jich mám víc ale chtěl sem dát jenom od každého druhu jednu jen tak pro příklad. Od tý sierry mám tu jedinou ta prostřelovala celkem s přehledem.
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: jak funguji projektily pri narazu na cil ...

Příspěvek od roedear »

Mám následující zkušenosti s případy, kdy střela neprošla:

7x57 SPCE, 11,2g, SB - lončák dostřelná rána - střela narazila šikmo zezadu na na komoru zdvíhajícího se prasete, svezla se, přerazila 4 žebra (vlomila do komory) a pod dekou zajela do plecka, kde se zastavila na kosti. plášť se oddělil až v plecku 2 cm od olova, olovo roztažené do téměř dokonalé placky --- dobrá zkušenost, pod takovým úhlem radši první ránu nikdy nestřílet, dohledávka by se nemusela povést..

3006 Sierra GK, 11,7g, SB - lončák - střela prošla přes trn kolem páteře a dále pěti žebry, zůstala viset na dece, přední část poškozená - rozjetá na stranu, zbytek drží i s plášťěm spolu, nevážil jsem, ale tipuji zbytkovou váhu na cca 70%

3006 Norma Vulkán, 11,7g - lončák - zástřel do páteře s totálním rozpadem střely, kromě střepin olova jsem nenašel nic, ani plášť, v páteři díra jak pěst

3006 SPCE, 11,7g, SB - lončák, zástřel do páteře s totálním rozpadem střely, plášť jsem našel v komoře při vyvrhování, v páteři díra jak pěst

3006 Sierra GK, 11,7g, SB - lončák, zástřel do komory zepředu, střela nenalezena, prošla celou komorou zůstala někde v pajšlu
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2058
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: jak funguji projektily pri narazu na cil ...

Příspěvek od lovec »

Voci prvemu prispevku trochu OT, ale mohlo by to pasovat do tejto temy:
Nasleduje video od Blasera, ktore ukazuje akym sposobom crepiny z klasickych striel ohrozuju aj dalsie kusy zveri, okrem toho na ktory sa striela:

Blaser Hunting´s Videos - ucinok crepin na vystrelnej strane
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: jak funguji projektily pri narazu na cil ...

Příspěvek od kopov.c »

Lovec díky-pěkné a mylím i dost poučné video.Snad si to někteří vezmou k srdci a budou více dávat bacha nato co stojí za kusem na který stílejí..
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: jak funguji projektily pri narazu na cil ...

Příspěvek od kasari »

To lovec - někde jsem to tu psal. Před pár lety jsem se zúčastnil semináře v Sasku, kde předváděli na prostěradle, co vyletí z koloucha střelenýho na 50m na měkko, na komoru a na páteř polopláštěm ráže 30 06 Sprg. Moc zajímavý a poučný. Cca 2m za kusem už byly střepiny v rozptylu 1,5 m. Hlavně šlo ale o to, aby se lidi poučili, co na tom nástřelu najdou.
Ulkomaalainen...
Odpovědět