Napadení divočákem

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Zdenek41 »

Alespon se dá v této sku...době něčenu zasmát... :P
Bawana ne tak docela,k bazaru přidat seznamku on hledá tu ke krásným loveckým chvílím...on hledá jeho je blbé....,ale nic neni nemožné...přece jeno 4% populace...?Je taky vzorek..
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Leon »

a dodat k seznamce podobný dotazník :lol: :lol: https://www.facebook.com/groups/5835941 ... 916050346/
CZ 550 american 308win.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od BwanaHunter »

Leon> jsi si mě nějak vzal na paškál. Já ti dám chcíplýho ptáka, počkej až tě dostanu :lol: :lol: Nicméně se mnou to prý je tak, že srnec má říji v létě, jelen na konci léta, daněk a sika na podzim, muflon v zimě a já prý celý rok...a to není z mé hlavy ani pusy. Ale jeden můj známý zase říká, že chcíplý pták z hnízda nevyletí... tak já nevím... :lol:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od BwanaHunter »

Zdeněk> já se s tím tak explicitně nesetkal, ale kamarád jo. Přijeli mu dva hosti na lov, a jak se rychle ukázalo, byli to partneři, 4%. Měli lovit v odlehlé lokalitě v horách. Skoro se s nimi bál do těch hor odjet... :D
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Leon »

já jsem nikoho nejmenoval ale je vidět že určitá přísloví jsou pravdivá :lol: http://www.youtube.com/watch?v=wbUpGoOjFWw http://www.youtube.com/watch?v=9DOq4oo3UF8
CZ 550 american 308win.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od BwanaHunter »

Byl bych se vsadil, že se to o té potrefené huse dozvím...o cokoliv :lol: :lol: Ale už z vlákna o 8x57 víme, po kom jdeš... :lol: :lol:
Tak teď nevím, asi se to dá kvalifikovat, jako napadení divočákem.... :D
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Leon »

jen blbni to je horší jak napadení černou ta ti natrhne kachle párákem ale brouček ptákem :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od BwanaHunter »

Tos me ale nepochopil...:) jako napadeni divocakem hodnotǐ tve napadani moji ty...jak vono to...no tamty....dustojnosti... :) :)
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od kpt.stone »

Mzee... to se to tu nějak zvrhlo :P .Chci si přečíst zkušenosti z napadení a ejhle.....
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od michalos »

Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od fesoj »

Proti gustu žádný dišputát, já osobně dám vždy přednost teplému divočákovi / pokud ovšem je ve formě steaku, svíčkové či guláše/ před teplým chlapem.
K tomu Motoladově "vybafnutí" na divočáka - již naši stateční předkové věděli,že vystresovaný a zejména poraněný kňour na zvolání z krátké vzdálenosti reaguje zpravidla útokem a využívali toho, aby si ho nechali naběhnout na oštěp. Takže reagoval dá se říci klasicky a přímo učebnicově.
A k Nině a reakcím na její příspěvek - výstižně to napsal Bwanahunter, ženská se málokdy bude chovat racionálně a s tím se asi nedá nic dělat. Ty baby se totiž primárně nebojí divočáků ani úchyláků, ale tmy ! Moje manželka dojíždí do práce, respektive k nejbližší autobusové zastávce, 3,6 km na kole. Dělá na směny. Jednou počátkem léta musela zastavit, protože jí těsně před kolem přebíhaly přes silnici 3 bachyně se selaty, div ji neporazily. Ale protože bylo světlo, vůbec se nebála, naopak to považovala za nádherný zážitek. Zato při cestě z odpolední směny má strachu plnou prdel a musím jí vždy přijet naproti. Za každého počasí, ať prší, chumelí nebo mrzne. Docela mě to sere, ale nic s tím nenadělám - ženská je holt ženská.
Kritériem pravdy je praxe.
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od milan-sparta »

Ahoj chlapi, přidám svůj ,,zážitek´´ z konce minulého roku. Postřelený kňour 100 kg v bukové pasece za stálého hlášení braky a mého patterdela. Chtěl jsem provést dostřelení proti svahu a pomalu se ke kňourovi přiblížit ze spodu. Samozřejmě byla asi chyba, že jsme se před dostřelením ozval, aby o mě zmíněný kňour věděl. Chtěl jsem však eliminovat nebezpečí postřelení kolegy. Jiní zkušení lovci by možná postupovali jinak, ale sbírám zkušenosti se svým hafanem a psi samozřejmě odvolat nešlo...Beru to tak, že kňour o mě věděl už daleko dříve, když jsem přelézal dřevěnou ohrádku a moc dobře věděl kdo mu ublížil a tedy zaútočil. Bohužel jsme před dosledem na postřelení tak těžkého kusu od lovců na štontu nebyli upozorněni. To je ale zřejmě všude :( Omluvte prosím ty vo... a ostatní nepublikovatelné výrazy. V té chvíli jsem se na nic jiného nezmohl :roll: http://www.youtube.com/watch?v=HzykFTHNfxU
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od motolada »

Čím a jak to točíš?
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od milan-sparta »

To mě napadlo jen narychlo. Otočit tu klasickou čepici s beránkem opačně kšiltem dozadu a mezi tu odepínací část strčit telefon. Žádná profi kamera :lol: Gopro na kulovnici by bylo asi lepší :)
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Zdenek41 »

Znám to zato bych těm uspěšným lovcům co vždy střílejí a postřelí sele natrhl prdel...Nejhorší je,že bez sněhu člověk neví do čeho jde..
Odpovědět